بهنام ابراهیم زاده در بیدادگاه 5 دقیقه ای مجدد به ۹ سال و نیم زندان محکوم شد.

وبلاگ کارگری راه کارگر: از اول دی ماه 93 تا به امروز «کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده»behnam (1) به سخنگویی محمود صالحی ،فعال جنبش کارگری ، اطلاعیه های گوناگونی را دربرشماری وضعیت او انتشار داده است . بهنام ابراهیم زاده در پی‌ دادگاهی مجدد به ۹ سال و نیم زندان محکوم شد.

در زیر اطلاعیه های گوناگون کمیته ، و اعلامیه جمعی از زندانیان سیاسی زندان‌های رجایی شهر، اوین و تبریز در محکومیت حکم ظالمانه بهنام ابراهیم زاده و در دفاع از او و نامه پسرش نیما با عنوان » تو باید بمانی » و اطلاعیه کوتاه خبری رحمان ابراهیم زاده پدر (بهنام) و عضو «کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری «، اطلاعیه های «کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری » و اطلاعیه » کمیته حمایت از شاهرخ زمانی » ، ابراز نگرانی مادر ، پدر ، همسر و فرزند بهنام ابراهیم زاده برای وضعیت جسمی او از قبل یکماه اعتصاب غذای وی، همه را رد این مجموعه با هم بخوانیم :

22_n

اطلاعیه شماره ۳۹
بهنام در نوزدهمین روز اعتصاب غذا مجددا بی‌ هوش و به بهداری زندان منتقل شد
کارگران، تشکل‌های کارگری، انسان‌های شریف و آزاده
همانگونه که مطلع هستید بهنام از روز ۱۲ آذر ماه دست به اعتصاب غذا زد و از روز جمعه ۲۸ آذر ماه اعتصاب غذای خشک را آغاز کرد و همچنان هم در اعتصاب غذا به سر میبرد ، امروز اول دی‌ ماه ۱۳۹۳ ساعت ۸ صبح بهنام مجددا بی‌ هوش شد که توسط هم بندی‌هایش به بهداری زندان منتقل شد و در حالی‌ که بی‌ هوش بود پزشکان بهداری زندان به او سرم وصل کردند و تا ساعت ۱۲ زیر سرم در بهداری تحت مراقبت بود و بعد از آن دوباره به بند یک زندان بازگردانده شد.
کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده از تمامی‌ انسان‌های شریف و آزاده و تشکل‌های کارگری در داخل و خارج از کشور می‌خواهد از هیچ تلاش و کوششی در جهت رساندن صدای کارگران و فعالین کارگری زندانی دریغ نکنند و صدای این کارگران و فعالین کارگری زندانی باشند.
یکم دی‌ ماه ۱۳۹۳

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی ٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢
====================
اطلاعیه شماره ۴۰
تداوم اعتصاب غذای بهنام
کارگران، تشکل‌های کارگری، انسان‌های شریف و آزاده
همانگونه که مطلع هستید بهنام ابراهیم زاده از تاریخ ۱۲ آذر ماه در اعتصاب غذا به سر میبرد و از ۲۸ آذر ماه اعتصاب غذای خشک را آغاز کرده است که امروز ۲۲ روز از اعتصاب غذای بهنام می‌گذرد ، بهنام امروز طی‌ تماسی با خانواده مجددا اعلام کرد تا رسیدن به خواسته‌هایش اعتصاب غذا را ادامه میدهد و اخباراتی مبنی بر پایان اعتصاب غذای بهنام کاملا کذب است و تنها خبر رسمی‌ در این زمینه از طریق کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده منتشر میشود و رسمیت دارد.
کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ضمن محکومیت تمامی‌ فشار‌ها بر کارگران و فعالین کارگری زندانی خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی‌ کارگران زندانی و زندانیان سیاسی است.
چهارم دی‌ ماه ۱۳۹۳
=================
اطلاعیه شماره ۴۱
بهنام در بیست و چهارمین روز اعتصاب غذا دچار خونریزی شدید معده شد
کارگران، تشکل‌های کارگری، انسان‌های شریف و آزاده
امروز شنبه ۶ دی ماه اعتصاب غذای بهنام ۲۴ روزه شد که به دلیل ضعف جسمانی و مدت طولانی اعتصاب غذا بهنام دچار خونریزی شدید معده شد اما همچنان در اعتصاب غذا به سر میبرد.
امروز مسئولان زندان به بهنام گفتند ما می‌خواهیم تو را به بند زندانیان سیاسی انتقال بدهیم اما قاضی خدابخشی با این امر مخالفت کرده و اظهار داشته میتوانید بهنام را به هر بند دیگری انتقال دهید غیر از بند زندانیان سیاسی که به همین منظور مسئولان زندان امروز ساعت ۳ بعد از ظهر بهنام را به بند ۲ سالن ۱۲ که محل نگهداری زندانیان خطرناک می‌باشد انتقال دادند اما بهنام به مسئولان زندان اعلام کرد تا زمانیکه به بند زندانیان سیاسی بازگردانده نشود و به وضعیت بیماری و پرونده او رسیدگی نکنند کما کان به اعتصاب غذا ادامه میدهد.
کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ضمن محکومیت تمامی‌ فشار‌ها بر کارگران و فعالین کارگری زندانی خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی‌ کارگران زندانی و زندانیان سیاسی است.
ششم دی‌ ماه ۱۳۹۳

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی ٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢
=====================
اطلاعیه شماره ۴۲
نامه نیما ابراهیم زاده به پدر زندانیش بهنام ابراهیم زاده
تو باید بمانی-zadeh-ha
اکنون بیش از ۴ سال است که تو را به جرم دفاع از کارگران و کودکان دستگیر کردند و برایت حکم زندان صادر کردند، شکنجه و آزار و اذیت شدی و بیشترین توهین‌ها را متحمل شدی، از زندانی به زندانی دیگر و از بندی به بند دیگر تبعید شدی و چند بار در اعتراض به این همه اذیت و آزار و توهین دست به اعتصاب غذا زدی یعنی‌ آخرین وسیله اعتراضی که یک انسان در بند برای اعتراض دارد و تنها میتواند به وسیله جسمش اعتراض خود را نشان دهد حتی اگر این جسم به خاطر تحمل چندین سال حبس و شکنجه بیمار و ضعیف باشد.
پدر عزیزم
این چند سال که تو در بند بودی من محکوم به بلوغ فکری شدم هر چند هنوز هم از لحاظ سنّ کودک حساب میشوم اما باید رشد و بلوغ را تصاعدی طی‌ می‌کردم تا بتوانم هم تسکینی برای درد‌های خودم باشم تا بتوانم محکم تر به جنگ بیماری بروم و هم جای خالی‌ تو را برای مادرم پر کنم، تو برای از بین بردن کار کودک فعالیت میکردی و این یکی‌ از جرم‌های تو بود که به زندان محکوم شوی اما من به عنوان فرزند تو که کودکی بیش نبودم حتی مجبور به کار کردن شدم و همین باعث شد تا بیشتر و بیشتر برای انسان‌هایی‌ همچون تو احترام قائل باشم چون زندگی‌ خود را وقف فعالیت برای از بین بردن کار کودک کردید.
در این چند سال کمبود‌های عاطفی و احساسی‌ زیادی داشته و دارم هر بار که کودکی را به همراه پدرش میبینم بی‌ اختیار اشک می‌ریزم و به فکر تمامی‌ کودکانی هستم که پدر دارند ولی‌ از دیدنن پدرانشان محروم هستند و باید از پشت میله‌ها با پدرانشان ملاقات کنند، ولی‌ باز به خودم دلداری میدم و میگم این روز‌ها می‌گذره و تو آزاد میشی‌ و این کمبود‌ها جبران می‌شه، اما هر دفعه که خبر شکنجه یا تبعید به زندانی دیگر یا اعتصاب غذای تو را می‌شنوم تمام روح و جسمم گویی همچون تو به بند کشیده شده و استرس باعث میشود که بیشتر و بیشتر بیماری بر من غلبه کند اما هر بار که در شرایط بهتری هستی‌ و صدایت را از پشت تلفن می‌شنوم من هم انرژی بیشتری میگیرم و راحت تر به جنگ بیماری میروم.
تو باید بمانی پدر، باید بمانی چون ما و خیلی‌‌ها به وجود تو نیاز دارند، تو باید بمانی چون بودن تو باعث دلگرمی‌ من، مادرم ، خانواده و خیلی‌ از کودکان کار و کارگرانی که تو به عشق اونها متحمل زندان شدی، می‌دونم که خیلی‌‌ها تو این مدت که اعتصاب غذا کردی و الان یک ماه تو اعتصاب غذا هستی‌ ازت خواستند که اعتصاب غذا را بشکنی اما تو قبول نکردی اما تو باید بمانی و ماندن تو هم جسم سالم تری می‌خواد، من و مامان هم از تو می‌خواهیم که به اعتصاب غذا پایان بدی چون ما بیشتر از بقیه از نظر عاطفی و احساسی‌ به تو نیاز داریم و بودن تو بزرگترین دلگرمی‌ ماست حتی پشت میله‌های زندان، پدرم ما از تو تقاضا داریم که به اعتصاب غذا پایان بدی و دوست داریم این تقاضای ما را رد نکنی‌.
دوستت دارم پدر عزیزم

به امید آزادی تمام پدران در بند

نیما ابراهیم زاده فرزند کارگر زندانی بهنام ابراهیم زاده

انتشار از کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده

یازدهم دی‌ ماه ۱۳۹۳

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی ٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢
k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail.com
komitehbehnam1.blogfa.com
============================
اطلاعیه شماره ۴۳
پایان اعتصاب غذای بهنام ابراهیم زاده بعد از ۳۱ روز
کارگران، تشکل‌های کارگری، انسان‌های شریف و آزاده
بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری زندانی از اعضای کمیته پیگیری و عضو جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان بعد از ۳۱ روز اعتصاب غذا امروز جمعه ۱۳ دی‌ ماه ۱۳۹۳ با توجه به درخواست‌های مکرری که بسیاری از دوستان، آشنایان، خانواده، هم بندیان و مخصوصا فرزند بیمارش نیما همزمان با بستری مجدد نیما در بیمارستان محک به اعتصاب غذای خود پایان داد.
قابل ذکر است بهنام از تاریخ ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۳ به خاطر تبعید از زندان اوین به زندان گوهر دشت، محاکمه‌ مجدد و تشکیل پرونده جدید و همینطور توهین و شکنجه‌های بی‌ رحمانه از سوی ماموران زندان بعد از ۴ سال زندان دست به اعتصاب غذا زده بود.
ما اعضای کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ضمن محکومیت ادامه بازداشت و زندانی کردن فعالین کارگری از تمامی‌ کسانی‌ که در این مدت به هر طریق ممکن بهنام و خانواده‌اش را مورد لطف و عنایت قرار دادند و در این روز‌های سخت کنار این خانواده بودند و یا به هر طریق ممکن با ارسال پیام‌هایی‌ حمایت خود را از بهنام و خانواده‌اش دریغ نکردند کمال تشکر و قدردانی را داریم.
سیزدهم دی‌ ماه ۱۳۹۳
شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی ٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢
k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail.com
komitehbehnam1.blogfa.com
=================
اطلاعیه شماره ۴۴
بهنام ابراهیم زاده در پی‌ دادگاهی مجدد به ۹ سال و نیم زندان محکوم شد
کارگران، مردم آزاده، تشکل های کارگری، وجدانهای بیدار
همچنان که اطلاع دارید بهنام ابراهیم زاده عضو کمیته پیگیری و فعال حقوق کودک در تاریخ ۲۲ خرداد ۱۳۸۹ به اتهام فعالیت های کارگری از جمله شرکت در مراسم های کارگری، نوشتن وبلاک و حمایت از کودکان کار و خیابان در تهران دستگیر و روانه زندان شد.
این کارگر مبارز، چند بار محاکمه شد و در دادگاه بدوی به ۲۰ سال زندان محکومش کردند. این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال زندان تعزیری کاهش یافت. بهنام ابراهیم زاده از تاریخ ۲۲ خرداد ۱۳۸۹در حال سپری کردن احکام ناعادلانه خود می باشد.
ماموران امنیتی در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۳به بند ۳۵۰ اوین حمله کردند و کلیه زندانیان را مورد ضرب و شتم قرار دادند . یکی ازاین زندانیان بهنام ابراهیم زاده بود که از ناحیه دست و گردن دچار آسب دیدیگی شدیدی شد. بعد از حمله به بند ۳۵۰ زندان اوین تعداد زیادی از زندانیان را به سلول انفرادی و بعد به زندان رجایی شهر کرج تبعید کردند. بهنام ابراهیم زاده یکی از این تبعیدیان بود.
کارگران مردم آزاده، تشکل های کارگری
بهنام ابراهیم زاده بعد از سپری کردن ۴ سال و ۷ ماه از احکام صادره یک بار دیگر به اتهام واهی در تاریخ ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۳ نیمه شب به ایشان اعلام شد که دادگاهی دارد، به این ترتیب در روز ۱۲ آذر ۱۳۹۳بهنام ابراهیم زاده را با ضرب و شتم به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب انتقال دادند و توسط قاضی احمدزاده محاکمه و دادگاهی شد. بعد از دادگاه بهنام را با ضرب و شتم به زندان برگرداندند.
رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب با ریاست قاضی احمد زاده به استناد مواد ۵۰۰ – ۶۱۰ – ۷۰۲ – ۷۰۶ از قانون مجازات اسلامی بهنام ابراهیم زاده به ۹ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد که به شرح زیر است.
۱ – ماده ۵۰۰ از قانون مجازات اسلامی قدیم (( هر کس یا گروهی با دول خارجی متخاصم به هر نحو علیه جمهوری اسلامی ایران همکاری نماید، در صورتی که محارب شناخته نشود به یک سال تا ده سال حبس محکوم می گردد)) قانون مجازات اسلامی جدید((ماده ۵۰۰ – در مواردی که خیانت یا هر نوع خسارت دیگر مستند به رفتار کسی نباشد، مانند این که در اثر علل قهری واقع شود، ضمان منتفی است.))
۲ – ماده ۶۱۰ از قانون مجازات اسلامی قدیم (( هر گاه دو نفر یا بیشتر اجتماع و تبانی نمایند که جرایمی بر ضد امنیت داخلی یا خارجی کشور مرتکب شوند یا وسایل ارتکاب آن را فراهیم نمایند در صورتی که عنوان محارب بر آنان صادق نباشد به دو تا پنچ سال حبس محکوم خواهند شد.)) ماده ۶۱۰ از قانون مجازات اسلامی جدید (( شکافتن هر دو لب به نحوی که باعث نمایان شدن دندان ها شود، یک سوم دیه کامل و در صورت بهبودی بدون عیب ، یک پنجم دیه کامل دارد. شکافتن یک لب موجب یک ششم دیه کامل و در صورت بهبودی بدون عیب، موجب یک دهم دیه کامل است. ))
۳ – ماده ۷۰۲ از قانون مجازات اسلامی قدیم(( هر کسی مشروبات الکلی را بخرد یا حمل یا نگهداری کند، به سه تا شش ماه حبس و یا تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می شوند)) ماده ۷۰۲ از قانون مجازات جدید(( از بین رفتن صورت بعضی از حروف، موجب ارش است. ))
ماده ۷۰۶ از قانون مجازات اسلامی قدیم (( هر کسی آلات و وسایل مخصوص به قمار بازی را بخرد یا حمل یا نگهداری کند. به یک تا سه ماه حبس با تا پانصد هزارتا یک میلیون و پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم می شود.)) ماده ۷۰۶ از قانون مجازات اسلامی جدید(( از بین بردن قدرت انزال یا تولید مثل مرد یا بارداری زن و یا از بین بردن لذت مقاربت زن یا مرد موجب ارش است.))
قابل ذکر است که این احکام به استناد این مواد قانونی از قانون مجازات اسلامی برای متهمی که ۴ سال و ۷ ماه در زندان بسر می برد و توسط سازمان زندانها تحت شدیدترین مسایل امنیتی قرار دارد، صدق نمی کند و این احکام هیچ گونه وجاهت قانونی ندارد و قاضی پرونده و تشکیل دهندگان پرونده تنها برای خالی نبودن عریضه که بهنام ابراهیم زاده مدت ۴ سال و ۷ ماه در زندان بسر می برد این حکم را صادر کرده است.
ما اعضای کمیته دفاع از بهنام ابارهیم زاده ضمن محکوم کردن این احکام ناعادلانه، از تمام وجدانهای بیدار و آزادی خواهان می خواهیم که در مقابل این احکام صادره سکوت نکنند و به هر طریقی که برایشان میسر است صدای اعتراض خود را به گوش همگان برسانند. همچنین از تشکل های کارگری می خواهیم که در حد توان خانواده بهنام ابراهیم زاده را در این مبارزه همراهی کنندتا زمانی که کلیه اتهامات وارده را لغو کنند.
چهاردهم دی‌ ماه ۱۳۹۳

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی ٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢
k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail.com
komitehbehnam1.blogfa.com
==============================

در خواست خانواده بهنام ابراهیم زاده برای پایان دادن به اعتصاب غذای بهنام

648074_n

بهنام عزیزدر شرایطی که بیش از یک ماه از اعتصاب غذای تو می گذرد و از آنجایی که سلامتی و وجود تو نه تنها برای کمک به جنبش کارگری و حمایت ازکودکان کار، بلکه برای دوستان ،خانواده و بخصوص فرزند بیمارت بیش از هر زمانی اهمیت دارد ما ضمن ارج نهادن بر خواسته های به حق تو که چیزی نیست جز پافشاری بر ابتدایی ترین حقوق انسانی یک زندانی، مصرانه از تو می خواهیم به اعتصاب غذای خود پایان داده
و از روشهای دیگر برای پی گیری خواسته هایت( از جمله تقاضای برگشت به بند زندانیان سیاسی وتفکیک زندانیان بر اساس جرم) استفاده کنی.اگرچه همانطور که خواسته بودی ما همگی و بخصوص نیما شرایط تو را درک می کنیم و می دانیم که تو تا همین جا هم کار بزرگی انجام داده ای. هم ما و هم همه دوستان و رفقا برای اهداف تو احترام قائل هستیم و مبارزه تو را درجهت دستیابی به خواسته هایت به حق و اصولی می دانیم . با این همه به خاطر آنچه که در بالا به آن اشاره کرده ایم از تو درخواست می کنیم که تو نیز شرایط خاص نیما را درک کنی وبه اعتصاب غذای خود پایان دهی.
همسر،فرزند،مادر،پدر و برادرانت
11 دی1393
========================

بهنام ابراهيم زاده كارگر زنداني

http://chzamani.blogspot.se/2015/01/blog-post_67.html
به نوشته وبلاگ کمیته حمایت از شاهرخ زمانی آمده است : بهنام ابراهيم زاده كارگر زنداني پس از نزديك يك ماه اعتصاب غذا در مورخه 6 دي ماه سلامتش به خطر افتاد و معده اش خونريزي كرد. وي كه بيهوش شده بود ، به بهداري زندان منتقل شد. پس از جلب رضايتش به او سرم وصل ميكنند. . سپس او را به بند زندانيان عادي منتقل ميكنند.
ابراهيم زاده از رييس زندان مي خواهد كه او را بند قبلي سياسي منتقل نمايند . ريس زندان اهميتي به در خواست وي نمي كند . بهنام نيز مجددا به اعتصاب غذايش ادامه مي دهد و يك مطالبه ديگر به خواسته هاي قبلي خود اضافه مي نمايد.
مردم آزاديخواه و كارگران
بهنام ابراهيم زاده و ديگر كارگران زنداني نه براي تامين زندگي خود ، بلكه براي تامين مطالبات جمعيت 99 درصد ي جامعه مبارزه ميكنند. اينك اين زندانيان از جمله بهنام ابراهيم زاده نياز به حمايت هاي شما مردم دارد.

كارگر زنداني زنداني سياسي ازاد بايد گردد.
كميته پي گيري ايجاد تشكلهاي كارگري ايران
========================

مردم آزاديخواه و برابري طلب

http://chzamani.blogspot.se/2015/01/blog-post_5.html

به نوشته وبلاگ کمیته حمایت از شاهرخ زمانی آمده است : سه تن از كارگران زنداني از اعضاي كميته پي گيري ، شاهرخ زماني ،محمد جراحي ، بهنام ابراهيم زاده و ديگر كارگران زنداني كه اتهام آنها يكي است.اقدام عليه امنيت ملي و تشويش اذهان عمومي و…….اين اتهامها سالهاست كه مانند سايه همراه ما كارگران است. كارگراني كه نمي توانند
حقوق عقب افتاده خود را از كارفرمايشان طلب كنند. كارگراني كه به جاي دريافت دستمزدهاو ديگر مطالبات ضروري زندگي انساني خود، با نيروهاي ضد شورش روبرو مي شوند ، سپس تعغيب و زندان عايدشان مي گردد.چرا ؟؟؟؟؟ مردم جان به لب رسيده و ازاديخواه مطالبه اين زندانيان خواست 90 درصد مردمي است كه از ان محرومند. اين مطالبات خق مسلم ما مردم است . اينك بايد از اين كارگران زنداني كه فرياد خفه شده و جان به لب رسيده مردم است بايد دفاع و حمايت كرد.
بياييد با هم فرياد بزنيم( كارگر زنداني، زنداني سياسي ازاد بايد گردد

كميته پيگيري ايجاد تشكلها ي كارگري ايران.

============================
اعلامیه جمعی از زندانیان سیاسی زندان‌های رجایی شهر، اوین و تبریز در محکومیت حکم ظالمانه بهنام ابراهیم زاده
حبس فله ای برای یک زندانی سیاسی را محکوم می کنیم

http://chzamani.blogspot.se/2015/01/blog-post_4.html
به اطلاع وبلاگ کمیته حمایت از شاهرخ زمانی آمده است : آگاهی یافتیم دادگاه امنیتی موسوم به انقلاب بهنام ابراهیم زاده زندانی کارگری و حقوق بشری را به نه و نیم سال حبس دیگر محکوم کرد .این در حالی است که این زندانی سیاسی بیش از ۴ سال ازدوره حبس خودرا گذرانده و زمان زیادی به آزاد شدنش باقی نمانده و دارای فرزندی است که از بیماری سرطان رنج می برد .
اتهام جدید آقای بهنام ابراهیم زاده حوادث سال گذشته در بند ۳۵۰ اوین ذکر گردیده است که در آن حادثه زندانیان به صورت وحشیانه توسط لباس شخصی ها و ماموران سازمان زندانها مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفتند پس از آن حمله وحشیانه برخی از زندانیان سیاسی و عقیدتی بند ۳۵۰ را به انفرادیها انتقال دادند، عده ای را به زندان گوهر دشت تبعید کردند، زنده یاد غلامرضا خسروی را اعدام کردند و ابراهیم زاده از جمله زندانیانی بود که نه تنها برای مدت طولانی در انفرادی نگهداری شد بلکه پس از آن او را به زندان گوهردشت منتقل کرده و برایش پرونده جدیدی ساختند که نتیجه اش نه سال و نیم حبس جدید بوده است .
هم چون سایر پرونده های سیاسی هیچ کس از نحوه بازجویی ، بازپرسی و تشکیل دادگاه آگاهی پیدا نکرد .
شوربختانه تمام احکام دادگاههای غیرقانونی و امیتی موسوم به دادگاه انقلاب بصورت فله ای و بدون آیین دادرسی داده می شود و هیچ کس نیز پاسخگو نیست .
در وضعیت جدید که رژیم به بحرانهاب جدی اقتصادی سیاسی ناشی از تحریمهای بین المللی به دلیل بلندپروازیهای هسته ای ، اختلافات درونی و بویژه اعتراضات اجتماعی و ناامنی های گوناگون روبروست سعی می کند با فشار به فعالان حقوق بشری و سیاسی و نیز اجرای فله ای احکام اعدام و تشدید سرکوبها شکستهای خود را این گونه جبران کند.
بنابراین احزاب ، گروهها و نهادهای حقوق بشری بیش از این مماشات نکرده و فریادهای اعتراض آمیز خود را علیه این همه ستم و بی عدالتی و قانون شکنی بلندتر کنند تا آزادگان جهان از شرایط زندانیان ستمدیده آگاهی یافته و به دولتهای خود اجازه ندهند به خاطر منافع اقتصادی تا این اندازه با این رژیم کنار بیایند.
باید فریاد تظلم خواهی ما آشکار و اثرگذار باشد کسانی چون بهنام ابراهیم زاده و خانواده اش نیازمند پشتیبانی همه ی شهروندان آگاه و آزاد اندیش می باشند.
اسامی امضا کنندگان به ترتیب حروف الفبا:
فرید آزموده /رضا اکبری منفرد /افشین بایمانی /محمد جراحی (زندان مرکزی تبریز)/ ایرج حاتمی / خالد حردانی /افشین حیرتیان / شاهرخ زمانی / سعید شیرزاد (زندان اوین)
حشمت اله طبرزدی /علیزضا فراهانی /ابوالقاسم فولادوند /صالح کهندل /سعید ماسوری/اسدالله هادی /میثاق یزادن نژاد
============================
خطاب به کارگران ایران و جهان
فریاد خود را علیه حکم دوباره و ظالمانه و غیر انسانی بهنام بلند تر کنید .


181_n

http://chzamani.blogspot.se/2015/01/blog-post_51.html
به نوشته وبلاگ کمیته حمایت از شاهرخ زمانی آمده است : بهنام ابراهیم زاده کارگر کارخانه و عضو شورای نمایندگان کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری و فعال حمایت از کودکان کار و خیابان که به اتهام مبارزه و تلاش برای ایجاد تشکلهای سندیکایی و مستقل کارگری بعنوان تنها وسیله تحقق مطالبات کارگران و مزدبگیران در عرصه دستمزدهای انسانی ، اشتغال دائم ، بیمه های بیکاری و دائم و از کار افتادگی و حق تشکل و اعتصاب به 5 سال زندان محکوم و در حال گذراندن پنجمین سال حبس خود در زندان اوین بود، که طی حمله وحشیانه نیروهای گارد و دیگر نیروهای مربوط به زندانها با نظارت و هدایت مسئولین سازمانهای مربوطه با طرح از قبل برنامه ریزی شده به بند 350 اوین و مقاومت مشروع و جانانه وی در مقابل این یورش ددمنشانه نیروهای سرکوبگر، ضمن اینکه به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و سپس صد روز به انفرادی 209 و سپس به سالن 12 رجایی شهر تبعید شد .
در زندان گوهر دشت نیز مزدوران نظام سرمایه داری دست از آزار و اذیت وی برنداشته و در یک اقدام سرکوبگرانه و غیر قانونی وی را ابتدا به بند یک و سپس به بند دو( بند دارالقران که معروف به دار الشیطان است) در میان افراد زیر فشار و خودباخته و وحشت زده و با شکنجه های طولانی که مجبور با اطاعت از اوامر غیر انسانی حکومت باشند تبعید کردند. تا بتوانند روحیه مبارز و آزادیخواهانه بهنام را در چنین بندی بشکند.
اگر در بند یک خطر جانی از طرف اعدامیان در حال اجرای حکم که تعادل روحی ندارند وی را تهدید می کرد، در دارالشیطان فشارها و شکنجه های روحی ناشی از جو استرس ، ترس، چاپلوسی ، خیانت و آدم فروشی، وی و دیگر مبارزان از جمله مهدی فراحی شاندیز را می آزارد، در ادامه این آزار و اذیت فعالین کارگری رژیم حامی و حافظ نظام بهره کشی و دزدی و غارتگری هزاران میلیاردی که هر روز یک یا چند مورد اختلاس و دزدی توسط دولتیان افشا می شود، در اقدام ضدبشری پرونده سازی دیگری توسط سربازان گمنام مزدور برای بهنام رقم زده است، بطوریکه بدون وکیل و در کمتر از 5 دقیقه در 26 اذر در بیدادگاه ضد کارگری توسط قاضی احمد (صالح) با اتهامات ساختگی و دروغین، تفهیم اتهام شد، و در 8 دی توسط قاضی صلواتی (که اکنون جای قاضی مرتضوی که جنایت هایش هر روز بیشتر افشا می شود قرار گرفته است،) این جیره خوار غارتگران بیت المال( قاضی صلواتی) قاضی رانتی و دشمن قسم خورده کارگران به اتهام واهی و پاپوش های ساختگی از جمله :
1- اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و ارتباط با سر پل مجاهدین هفت سال و نیم ،
2- فعالیت تبلیغی علیه نظام و ارتباط با احمد شهید 17 ماه
3- داشتن ماهواره،
جمعا» به نه و نیم سال محکوم شده است.
همه این اتهامات ساختگی و دروغین و شرم آور است، به عنوان مثال وقتی بهنام در انفرادی 209 اوین زندانی بود ، 6 مامور به خانه او ریخته و تمام وسایل خانه را زیر و رو کرده و برخی را با خود بردند ، که طبق گفته خودشان در بین وسایل ماهواره نیز بوده است ، سوال اینجاست ( حتی اگر این گفته درست هم باشد) که ماموران و قاضی به اتهام ماهواره در خانه کسی را محاکمه می کنند که خودش در سلول انفرادی بند 209 زندان اوین بوده است ، کدام انسان شریف می تواند چنین اتهامی را بپذیرد؟ که قضات وامدار جمهوری اسلامی با چنین اتهاماتی انسان ها را محاکمه می کنند، آیا این اتهام دروغین و ساختگی نیست؟ شرم باد بر قاضی صلواتی، بدون شک بقیه اتهامات نیز چنین هستند.
در همین راستا فرشید فتحی و آرش مقدم اصلانی هر کدام به یک سال محکوم شده اند. چند روز قبل نیز از همین بند دارالشیطان مهدی فراحی شاندیز فعال کارگری عضو کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری و معلم به علت اعتراض به عدم تفکیک جرائم و برخوردهای خودسرانه و قانون شکنانه ماموران بطور غیر قانونی به سلول انفرادی داده شده و هنوز هم در آنجا می باشد .
کارگران ، مردم ستمدیده و آزادیخواه :
بهنام ابراهیم زاده با توجه به اینکه تنها فرزندش ( نیما ابراهیم زاده) که دچار سرطان است و در حال شیمی درمانی می باشد، به خاطر دفاع از حق حیات انسانی ، حق تشکل و حق اعتصاب و اعتراض در برابر تبعیض و نابرابری دیکتاتوری و سرمایه داری در غل و زنجیر شده است، مبارزه برای آزادی او و دفاع از بهنام ، دفاع از آزادی و برابری و عدالت اجتماعی برای همه مظلومان می باشد .
به هر طریق ممکن مبارزات خود را برای آزادی او تشدید کنید.
ما از تمامی کارگران ، فعالین، تشکل های کارگری و نیروهای فعال جنبش های اجتماعی می خواهیم متحدانه از طریق طومار نویسی ، تجمع ، اطلاع رسانی گسترده به مردم اعتراض در مقابل دادگاه ها ، زندان و … از بهنام و دیگر زندانیان حمایت گسترده نمایند، و همچنین از سازمانها ، احزاب و نهاد های مردمی داخلی و جهانی می خواهیم از طریق ترتیب دادن اعتراضاتی در مقابل سازمانهای جهانی و در خواست از انها و تجمع در مقابل سفارت خانه های جمهوری اسلامی به حمایت از بهنام بر خیزند، و اجازه ندهند، با اتهامات دروغین و واهی قضات وام دار این فعال کارگری را از زندگی محروم کنند.
ما از خانواده ، پسران و دختران قاضی صلواتی و دیگر ماموران مربوطه که برای بهنام پاپوش دوختن سوال می کنیم :

آیا شما می توانید در سر سفره ای بنشینید که توسط پدرانتان چنین جنایت کارانه پول در میاورند بنشینید به انها برای حمایت از آزادی و حقانیت انسانها به این قاضی و ماموران اتهام زن و پروده ساز اعتراض نکنید؟
آیا شما می توانید ببینید بهنام را که مدافع کودکان کار و خیابان بوده توسط پدرانتان چنین مورد اتهام و آزار و اذیت واقع می شود و از تنها پسرش که دچار سرطان است دور بماند و شما بتوانید با وجدان خودتان کنار بیاید ؟
و دها سوال دیگر ،
ما از فرزندان و همسران این قاضی و مامورانی که با اتهامات دروغین انسانها را مورد محاکمه قرار می دهند، می خواهیم، با وجدان آزاد و انسانی از پدران و همسران خود بخواهند دلیل و مدارکی که بهنام را محاکمه کردند به انها نشان بدهند، ما از این همسران و فرزندان می خواهیم، اگر با دلایل ارایه شده راضی شدند، برای ما هم اعلام کنند و اگر قانع نشدند، این قاضی وامدار و دیگر ماموران مربوطه را تحت فشار بگذارند تا از این طریق هم به وظایف انسانی خود عمل کرده باشند و هم حقی را از پایمال شدن نجات دهند ، چنین عملی وظیفه هر انسانی است .
کمیته حمایت از شاهرخ زمانی
14/10/1393
==========================
یادداشت خبری رحمان ابراهیم زاده پدر (بهنام)
بهنام ابراهیم زاده باردیگرمحاکمه و به بیش از9سال زندان وپرداخت جریمه نقدی محکوم شد!
با سلام و درود به همه کارگران و فعالین کارگری
به اطلاع می رسانم که فرزندم بهنام ابراهیم زاده در روز دوازدهم اذرماه توسط قاضی احمدزاده و بدون وکیل در دادگاه انقلاب تهران محاکمه شده و به اتهام ارتباط با احمد شهید و سر پل مجاهدین ! و اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور ، با استناد به ماده 610 قانون مجازات اسلامی به هفت سال و نیم زندان و به اتهام تبلیغ علیه نظام با استناد به ماده 500 قانون مجازات اسلامی به تحمل یک سال ونیم حبس و 450000 هزارتومان جریمه نقدی، جمعا به تحمل 9 سال حبس تعزیزی و 450000 هزارتومان جزای نقدی و همچنین به اتهام نگهداری ورق پاسور به تحمل چهار ماه و نیم حبس محکوم گردیده است. نامبرده همچنین در روز 8/10/93 به شعبه 15 دادگاه انقلاب به سرپرستی قاضی صلواتی احضار و حکم مزبور به وی ابلاغ شد.
با تشکر رحمان ابراهیم زاده پدر (بهنام) و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری
====================

درخواست جمعی از زندانیان سیاسی از بهنام ابراهیم زاده برای پایان دادن به اعتصاب غذا

zandan

http://chzamani.blogspot.se/2015/01/blog-post_2.html
به نوشه وبلاگ کمیته حمایت از شاهرخ زمانی آمده است :هم بندی گرامی آقای بهنام ابراهیم زاده تحمل بیش از یک ماه اعتصاب غذا و پافشاری شما برادامه آن نشان از عزم راسخ شما در تحقق خواستهایتان است که این امر قابل احترام است، لاکن با توجه به شرایط حاد فرزند بیمارتان وفشار روحی فراوانی که درنتیجه اعتصاب غذای شما برهمسر وخانواده تان وارد می شود و همچنین شرایط جسمانی نگران کننده شما با توجه به ناراحتی های کلیوی و خون ریزی معده که از نزدیک مشاهده میکنیم، ما به عنوان جمعی از زندانیان سیاسی از شما درخواست می کنیم که با توجه به جمیع این شرایط به اعتصاب غذای خود پایان دهید.
به امید آنکه هیچ زندانی سیاسی برای تحقق خواسته هایش ناچار به اعتصاب غذا نگردد.
زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر:
شاهرخ زمانی- سعید ماسوری- محمدعلی منصوری- صالح کهندل- میثاق یزدان نژاد- جواد فولادوند- اسدالله هادی- رضا اکبری- مهدی فراهانی- علیرضا فراهانی- فرید آزموده- حشمت الله طبرزدی- حجت الله حاتمی- افشین حیرتیان- ایرج حاتمی- شاهین ذوقی تبار
===========================
درخواست از بهنام ابراهیم‌زاده برای پایان دادن به اعتصاب غذای خود

behnam ebrahimzade2

http://chzamani.blogspot.se/2015/01/blog-post.html

بهنام عزیز، سلامت خود را حفظ کن!
برپایه خبر وبلاگ کمیته حمایت از شاهرخ زمانی آمده است : جنبش کارگری، خانواده و دوستانت به تو احتیاج دارند. با توجه به این‌که بیش از ۴ سال است در زندان هستی، و بارها دست به اعتصاب غذا زده‌ای و هر بار ضربات جبران‌ناپذیری به سلامت تو وارد شده است و هم‌چنین بر اثر فشارهای گوناگون و شکنجه‌های روحی و جسمی و شرایط غیرانسانی زندان دچار برخی از بیماری‌ها و ضعف جسمانی شده‌ای و همین‌طور با توجه به این‌که بر اثر اعتصاب غذای اخیر که هنوز ادامه دارد دو بار دچار افت فشار خون و در نتیجه بیهوشی و اخیرا نیز دچار خون‌ریزی معده شده‌ای، ما مصرانه از تو می‌خواهیم اعتصاب غذای خود را به پایان برسانی.
ما و دیگر دوستان و هم‌رزمان‌ات از تو می‌خواهیم به فکر سلامت خود باشی
کمیته حمایت از شاهرخ زمانی
۱۱ دی ۱۳۹۳
==============================
بهنام جان اعتصاب خود را پایان بده
http://chzamani.blogspot.se/2015/01/blog-post_3.html
برپایه خبر منتشره در وبلاگ کمیته حمایت از شاهرخ زمانی آمده است: ما اعضای کمیته ی پیگیری ایجاد تشکلهای کارگری ضمن اینکه از بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری ،عضو شورای نمایندگان کمیته پیگیری و فعال دفاع از کودکان کار و خیابان بنا به شرایط جسمی خطرناک ایشان می خواهیم برای حفظ سلامتی خود به اعتصاب غذای خود پایان دهد در همین حال از تمامی کارگران ،فعالین کارگری ، جنبشهای اجتماعی و همچنین از تمامی تشکلهای کارگری از جمله سندیکای شرکت واحد ، سندیکای هفت تپه ، سندیکای نقاشان تهران و فلزکار مکانیک ،سندیکای خبازان ، سندیکای نقاشان البرز ، همین طور از کمیته هماهنگی و کمیته های دفاع از زندانیان می خواهیم حمایت و دفاعیات خود را از تمامی زندانیان کارگری و در شرایط فعلی بخصوص از بهنام ابراهیم زاده هر چه بیشتر گسترش بدهند تا کارگران زندانی بتوانند با حمایت و پشتیبانی شما عزیزان به خواسته های قانونی و حقوق حقه و انسانی خود دست یابند .
ما مصرانه خواهان اتحاد بیشتر برای کسب حق و حقوق کارگران هستیم که یکی از این حقوق آزادی فوری و بدون قید و شرط کارگران زندانی است .
کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای کارگری
12/10/1393behnam

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s