چند خبر از معلمان کشور،جلوه ای ازادامه اعتصاب و اعتراض

وبلاگ کارگری راه کارگر: اعتصاب واعتراض سراسری معلمان درروزهای سه شنبه و معلمچهارشنبه ۳۰ دی و اول بهمنmoaleman33
معلمان سراسر کشور و همچنین فراهم آوردن طوماری با 6 هزار امضاء و درخواست فوری دیدار با رئیس جمهور حسن روحانی همه و همه در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشت و منزلت وامنیت معلمان کشور است .
این اعتصاب به صورت خودجوش و تا حدی سازمانیافته ولی بدون هماهنگی کانون های صنفی سراسر کشور انجام گردید و در تمامی استان های کشور و تمامی شهر ها و روستا های کوچک وبزرگ کشور مورد حمایت همکاران فرهنگی قرار گرفت. امروز ودر ادامه این تحرکات که خواست دیدار فوری با حسن روحانی نیز بدان افزوده شده است ، تماما جلوه ای دیگر ی در ادامه اعتصاب و اعتراض معلمان کشور است که همچنان ادامه دارد

خبرها
گزارش های رسیده حاکی از آن است که در شهر تهران در مناطق ۲،۵،۶،۷،۸،۹،۱۰،۱۱،۱۴،۱۷،۱۸،۱۹ و شهرستان های استان تهران نواحی رباط کریم، شهریار و شهر قدس ملارد، ورامین وپاکدشت، رودهن و بومهن و از استان های اصفهان گیلان شیراز همدان لرستان خراسان سیستان وبلوچستان خوزستان( علی الخصوص شهر خرمشهر) کردستان، آذربایجان یزد و کرمان وسمنان صورت گرفت.
در دبیرستان های پسرانه و در شهرهای کوچک استان ها ومناطق محروم تر تحصن با جدیت بیشتری مورد حمایت قرار گرفت.moale3
شایان ذکر است علی رغم گزارش های رسیده از سوی همکاران مبنی بر همکاری بسیاری از مدیران و مسولین اداره ، در برخی از نواحی نیز گزارش هایی مبنی بر برخوردهای توهین آمیز و ارعاب مدیران مدارس و احضار و تهدید برخی از همکاران از سوی حراست نواحی رسیده است. از جمله در شهرستان های رباط کریم اسلام شهر و شهرقدس.
شایان ذکر است این مسوولین و مدیران اغلب بازماندگان دوره ریاست جمهوری قبلی هستند و هنوز نگاه امنیتی وپادگانی به مدارس و آموزش وپرورش دارند.
تحصن صورت گرفته در اعتراض به تصویب بودجه ی تبعیض آمیز و عدم تحقق وعده های بهبود معیشتی و بیعدالتی مفرط میان فرهنگیان وسایر اقشار جامعه و احساس عدم حمایت وجود حمایت های لازم وزارت خانه و وضعیت نا به سامان بیمه درمانی و وضعیت رقت بار نهادهای حمایتی – اقتصادی وابسته به آموزش و پرورش و مشکلات آموزشی مدارس و دانش آموزان و… و همین طور تعرض های پی در پی به جان و مال و شرافت همکاران صورت گرفت.
منبع: تارنمای کانون صنفی معلمان ایران ( تهران)

===============================
اعتصاب وتجمع اعتراضی معلمان شهر مریوان درمقابل آموزش وپرورش این شهربیانیه معلمان
براساس گزارش رسیده، روز سه شنبه 30 دیماه، معلمان و دبیران شماری از مدارس مریوان در اعتراض به موضع دولت جدید در قبال وضعیت معلمین دست به اعتصاب و تجمع زدند.
برپایه گزارش مزبور، در جریان این اعتصاب دبیرستان هایی از جمله «وحدت، شریعتی، شاهد و خمینی» تعطیل شدند. همچنین تعدادی از معلمین نیز روز سه شنبه در مقابل آموزش و پرورش رژیم در شهر مریوان دست به تجمع اعتراضی زده و اعلام کرده اند: «روز چهارشنبه اول بهمن ماه نیز بار دیگر در مقابل اداره آموزش و پرورش رژیم در شهر مریوان تحصن خواهند کرد.» همچنین اخرین اخبار رسیده حاکی ار این است که ساعت نه و نیم صبح روز چهارشنبه تا حدود یک بعدظهر حدود پانصد تن از معلمین زن و مرد مریوان در مجاورت اداره اموزش و پرورش مریوان تجمع باشکوهی برگزارکردند ودر پایان بیانیه ای که بدین مناسبت صادر شده بود توسط لقمان ویسی عضو انجمن صنفی معلمان استان کردستان قرائت گردید. متن بیانیه صادر شده به دین شرح است.
فرهنگیان عزیز:
تجمع امروز ما بنا به جهت وضعیت منزلت و معیشت نامطلوب جامه فرهنگیست که در سالیان اخیر هرگز روند روبه رشدی نداشته و متأسفانه تاکنون وعده های مکرر دولت ها جهت تغییر این وضعیت جنبه عملی نیافته است.خواست های جامعه فرهنگی به بهانه هایی چون مصرفی بودن آب نادیده گرفته می شود و چنین است که شأن منزلت معلم مورد بی مهری قرار گرفته است. وزیر فعلی آموزش و پرورش همچون غالب وزرای پیشین برنامه ای جدی و عملی برای حل مشکلات صنف معلمین نداشته و همچنان در نظر دارد که با وعده های عملی نشده از حرکت اعتراضی معلمین جلوگیری نماید. ما معلمین مقاطع مختلف تحصیلی شهرستان مریوان خواسته های بر حق صنفی خود را به شرح زیر اعلام می نماییم:
۱ـ آزادی فعالین صنفی در بند و همچنین لغو احکام و محکومیت های قضایی و همچنین احکام مربوط به هیات های تخلفات اداری فعالین صنفی
۲ـ اجرای بند ۵ قانون خدمات کشوری
۳ـ تأسیس بانک فرهنگیان
۴ـ تشکیل بیمه مستقل فرهنگیان
۵ـ رفع تفاوت شغلی فرهنگیان با کارکنان سایر وزارتخانه ها
۶ـ برابری حقوق کامل کارکنان زن و مرد
۷ـ ارائه هر چه سریعتر طرح رتبه بندی معلمان به مجلس
۸ـ اجرای بند ـ ایجاد فضای مناسب جهت امنیت حقوقی معلمین
۹ـ پرداخت حق نوار مرزی در شهرهای مرزی کشور و به صورت خاص مریوان
منبع:سایت پیام

============================

دلایل اعتراض صنفی معلمان 

1393-11-02, 14:16moale4

شمار زیادی از معلمان در نقاط مختلف کشور طی دو روز گذشته در اعتراض به وضع معیشتی خود از رفتن به کلاس‌های درس خودداری کردند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، شماری از معلمان شهرهای اسلامشهر، رباط کریم، شهر قدس، کرج، شهریار، شیراز، شاهرود، سقز، بانه و مریوان در دو روز گذشته (سه شنبه ۳۰ دی و چهارشنبه ۱ بهمن) از رفتن به کلاس‌های درس خودداری کردند.
همچنین صد‌ها معلم روز سه شنبه ۳۰ دی مقابل اداره آموزش و پرورش شاهرود و روز چهارشنبه ۱ بهمن مقابل اداره آموزش و پرورش مریوان تجمع کردند.
معلمان متحصن به وضع معیشتی خود، بودجه سال آینده وزارت آموزش و پرورش و خدمات ضعیف بیمه طلایی معترض‌اند.
در همین رابطه، یک فعال حقوق صنفی معلمان که نخواست نامش فاش شود به ایلنا گفت: معلمان از شائبه افزایش نزدیک به ۱۴ درصدی حقوق‌شان در سال ۹۴ نگران‌اند و به همین دلیل بودجه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش را ناکافی می‌دانند.
او در عین حال گفت: در حالی که بودجه برخی نهادهای خاص در سال آینده بیش از ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده‌ است معلوم نیست دولت برای افزایش نزدیک به ۲۰ درصدی بودجه آموزش و پرورش چه توجیهی دارد.

http://ilna.ir/news/news.cfm?id=244918

========================
عضو کانون صنفی معلمان خبر داد:
تعویق سه ماه «اضافه تدریس» قریب به نیم میلیون معلم
1393-10-10, 13:59mokeman11

عضو کانون صنفی معلمان ایران از تعویق سه ماهه در پرداخت «اضافه تدریس» فرهنگیان خبر داد. این در حالی است که از یک میلیون و ۱۳ هزار فرهنگی شاغل در وزارت آموزش و پرورش، حدود نیمی از آن‌ها در مدارس اضافه تدریس انجام می‌دهند.
«محمدرضا نیک‌نژاد» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: اضافه تدریس فرهنگیان با گذشت بیش از سه ماه از آغاز سال تحصیلی پرداخت نشده است.
او همچنین درباره یکی دیگر از مشکلات صنفی معلمان اعلام کرد: حق تصحیح برگه‌های امتحانی و مراقبت از جلسات امتحان در ماه‌های خرداد و شهریور نیز به معلمان پرداخت نشده است.
نیک‌نژاد تصریح کرد: این در حالی است که هنوز بخشی از حق تصحیح برگه‌های امتحانی و مراقبت از جلسات امتحان در سال گذشته پرداخت نشده است.
او در ادامه گفت: تعویق سه ماهه اضافه تدریس معلمان در وضعیت اقتصادی امروز کشور هیچ توجیهی ندارد و به گسترش نارضایتی معلمان از وزارت آموزش و پرورش و دولت دامن می‌زند.
این فعال صنفی معلمان در پایان گفت: در حالی که دولت و وزارت آموزش و پرورش پول فرهنگیان را در حساب‌های خود نگه داشته‌اند، فرهنگیان مجبورند فشار شرایط نامناسب اقتصادی کشور را تحمل کنند.
پایان پیام
http://ilna.ir/news/news.cfm?id=237934

==========================

یک هفته پس از تحصن گسترده معلمان طرح شد:
درخواست نمایندگان فرهنگیان برای دیدار فوری با رئیس جمهور7

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایران – ایلنا در 8 بهمن 93 آمده است : بعد از گذشت یک هفته از تحصن معلمان در اعتراض به وضع معیشتی خود، شورای مرکزی تشکل‌های صنفی فرهنگیان سراسر کشور با صدور بیانیه‌ای به تحلیل ریشه‌های این اعتراض صنفی به نسبت گسترده و نقد شیوه برخورد دولتمردان و نمایندگان مجلس با اعتراضات صنفی معلمان پرداخته است. این تشکل صنفی فرهنگیان در بخشی از این بیانیه از رئیس جمهور درخواست کرده است که به منظور آگاهی از مطالبات صنفی معلمان، امکان دیدار حضوری با نمایندگان تشکل‌های صنفی فرهنگیان را فراهم کند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، متن کامل این بیانیه در ادامه می‌آید:
به نام خداوند جان و خرد
اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم «رعد-۱۱»
تشکل‌های صنفی فرهنگیان کشور از نیمهٔ دوم دهه ۷۰ پا به عرصهٔ وجود گذاشتند و در مدت حیات خود، سیاست ها¬ی پنج دولت و مجلس را در قبال آموزش و پرورش تجربه نمودند. این دولت‌ها و مجالس، علیرغم سردادن شعار‌های زیبا و دادن وعده¬ ی برآمدن روزگار خوش برای فرهنگیان، درعمل اراده ¬ای برای اعتلای سیستم تعلیم و تربیت نداشته¬ و ندارند.
هدف قوانینی چون قانون نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارکنان دولت و قانون مدیریت خدمات کشوری، ترقی و کارآمدی سیستم اداری کشور و رفع تبعیض و برقراری عدالت در پرداخت حقوق کارکنان دولت بوده است. ولی تدوین و تصویب این قوانین به اذعان دولتمردان و نمایندگان محترم نتوانسته است هدف مورد نظر را محقق نماید. به باور جامعهٔ فرهنگیان کشور علت این امر، نبودِ ارادهٔ جدیِ مسئولان به رفع تبعیض و برقراری عدالت است.
حرکت‌های صنفی فرهنگیان، در این سال‌ها، حرکتی اصیل و برآمده از ارادهٔ جمعی معلمان کشور و در چهار چوب قوانین جمهوری اسلامی بوده است. فرهنگیان معتقدند قوانین و مقررات موجود، امکان دستیابی به حقوق مادی و معنوی آن‌ها را فراهم می‌کند، زیرا فلسفه وجودی جمهوری اسلامی برقراری عدالت و رفع ستم بوده است. ولی دریغ که در هر دوره‌ای، آن‌ها که بر اریکه قدرت تکیه زده‌اند، علاوه بر اینکه نشان داده‌اند هیچ برنامهٔ عملی و مؤثری در دستور کارشان نیست، بلکه هریک به سهم خود نقشی به¬سزا در فرو کاستنِ قدر و منزلت فرهنگ و فرهنگی ایفا نموده‌اند.
دولتمردان و مجلسیان، برای پاسخ گو نبودن به خواستهٔ اصلیِ فرهنگیان – مبنی بر حقوقی که حداقل‌های لازم را برای یک زندگی شرافتمندانه تأمین نماید- ساده‌ترین و در عین حال زشت‌ترین شیوهٔ برخورد را برگزیدند که آن، زدنِ اتهام سیاسی و وابستگی به جریان سیاسی مقابل و… بود. در حالی که می‌دانستند خواستهٔ آنان کاملاً صنفی، غیر سیاسی و معطوف به تأمین نیاز‌های اولیه‌شان است. براساس همین رویکرد نادرستِ دولتمران و مجلس نشینان در دوره‌های مختلف، بودجه‌ای که برای آموزش و پرورش تدوین و تصویب می‌کردند، بودجه‌ای حداقلی و نشأت گرفته از افکاری جهان سومی بود که آموزش و پرورش را یک نهاد مصرفی و هزینه ¬ای می‌¬دانست. همین نگاه نازل به امر تعلیم و تربیت کشور، موجب گردیده است که فرهنگیان کشور اعم از شاغل و بازنشسته، عموماً در زیر خط فقر به سر برند و شرایط زندگی برای آنان غیر قابل تحمل گردد. مشکل معیشتی فرهنگیان صرفاً یک مشکل صنفیِ مربوط به یک گروه خاص نیست، این مشکل یک «مسألهٔ ملّی» است. بر عقلای قوم پوشیده نیست که چنین چشم اندازی از آموزش و پرورش، نشانه‌های خوبی برای آیندهٔ کشور نیست، زیرا خروجی‌های یک نظام آموزشی ناکارامد به همهٔ حوزه‌های مملکتی آسیب خواهد زد.
فرهنگیان فرهیخته!
همهٔ ما طی این سال‌ها ی طولانی و سخت، از هیچ کوششی برای آگاه نمودن مسئولان و ایجاد تغییر در نگرش آن‌ها به منظور توجه شایسته به نهاد تعلیم و تربیت و معلمان و آینده سازان این مرز و بوم، فرو گذار نکرده‌ایم و از هیچ ابزاری برای بیان خواسته‌های بر حق خود، به متولیان امور غفلت نورزیده‌ایم. همهٔ تلاش‌های فرهنگیان در طی پانزده سال اخیر نتوانسته آنچنان که شایسته است در نگرش حاکمیت، نسبت به نهاد تعلیم و تربیت، تغییرات اساسی ایجاد کند. این بی‌توجهی‌ها، موجب شده که وضعیت آموزش و پرورش و منزلت و معیشت فرهنگیانِ شاغل و بازنشسته، هرسال نسبت به قبل نامناسب‌تر و نا‌هنجار‌تر گردد و معلمان و دانش آموزان شرایط سخت تری را تجربه نمایند. هرچند اکثریت قریب به اتفاق معلمان کشور، این پیشه را عاشقانه برگزیده‌اند و براین مبنا، طرح مسائل و مشکلات معیشتی را دون شأن و جایگاه خود می‌دانند، اما واقعیت‌های زندگی و مشکلات اقتصادی از یک طرف و بی‌تفاوتی مسئولان از دیگرسو، فرهنگیان را وادار نموده است که بر خلاف میل باطنی و به منظور تأمین حداقل‌های یک زندگی آبرومندانه و جلوگیری از آلوده شدن این شغل به راه‌های نامشروع کسب درآمد، حقشان را زمزمه و در ‌‌نهایت فریاد کنند.
فرهنگیان گرانقدر!
از آنجا که بودجهٔ سال آیندهٔ آموزش و پرورش از ابتدا با کسری مواجه است و بر خلاف ادعا‌های مطرح شده، رشد ۲۱درصدی بودجهٔ سال۱۳۹۴، حتی جبران کسری چهار هزار میلیارد تومانی سال ۱۳۹۳ را نیز نخواهد کرد، و ازآنجا که به گفتهٔ مسئولان، بیش از ۹۸درصد بودجه، صرف حقوق پرسنلی این وزارت خانه می‌گردد، انتظار ترمیم حقوق و یا بهبود کیفیت آموزش، منتفی است. براین اساس واقعیت‌های بودجهٔ سال آیندهٔ این نهاد، در بحث‌هایی همچون پاداشِ پایان خدمت، هزینه‌های جاری مدارس، سرانهٔ دانش آموزی، هزینه‌های رفاهی و حتی در بخش حقوق و حق التدریس معلمان و بسیاری از هزینه‌های ضروری دچار مشکلات جدی خواهد بود. این در حالی است که بودجهٔ برخی از وزارت خانه و نهاد‌ها، رشدی بالای ۷۰ درصد داشته است.
نمایندگان کانون‌های صنفی با علم به این موارد و قبل از طرح بودجه در کمیسیون تلفیق، با تعدادی از نمایندگان مجلس و رؤسای کمیسیون‌های ذی ربط در خصوص مشکلات فرهنگیان و بودجه آموزش و پرورش گفتگو کردند. پاسخ اغلب نمایندگان محترم تکراری، ملال آور و توأم با بی‌اعتنایی و بی‌توجهی به وضعیت معیشتی جامعهٔ فرهنگیان بود. برخی از نمایندگان محترم مجلس به شیوه‌ای غیر کار‌شناسی، از تعداد زیاد فرهنگیان، ساعات کاریِ کم ِ آن‌ها و… سخن می‌گفتند. در حالی که غافل از این بودند که، تعداد معلمان در کشور‌های پیشرفته نیز زیاد است و این امر چیزی از رفاه و آسایش مادی و روحی آن‌ها نکاسته است. و به این نکته نیز بی‌توجه بودند که ساعات کاری معلمان، به اقتضای طبیعت این شغل، تنها با ساعات کاری دانشگاهیان قابل مقایسه است. همچنین به این واقعیت توجه نمی‌کردند که بودجه‌های کلانِ چند هزار میلیارد تومانی تربیتی و فرهنگی نه در اختیار آموزش و پرورش، که در دست نهادهایی است که هرگز خود را موظف به پاسخ گویی در قبال نا‌هنجاری‌های تربیتی، فرهنگی و اجتماعی نمی‌دانند.
همکاران گرامی!
آنچه نوشتیم وخواندید بخشی از دردهایی است که به کرات به سمع و نظر متولیان امور در دولت‌ها و مجالس، رسانده شده است. اما این بار با صدایی رسا‌تر هشدار می‌دهیم که جامعهٔ معلمان درالتهاب و نگرانی به سرمی برند و […]، رایزنی‌ها بادولت و مجلس، تاکنون بی‌پاسخ مانده است و باوجود پی گیری‌های مستمر امیدی برای اصلاح بودجهٔ سال آیندهٔ آموزش وپرورش مشاهده نمی‌گردد.
بدون تردید حضور مستمر و پافشاری شما برای احقاق حقوقتان، این امکان را به تشکل‌های صنفی می‌دهد که با قدرت از منزلت و معیشت شما در مجلس و دولت دفاع نمایند. همهٔ نهاد‌های صنفی، اتحادیه‌ها و سندیکا‌ها در سراسر جهان برای رسیدن به خواسته‌هایشان، در همین مسیر حرکت می‌کنند. حرکت صنفیِ موفق، درسایهٔ انسجام، استمرار، همدلی و در قالب تشکل‌های شناسنامه دار تحقق خواهد یافت. هیچ جامعه‌ای حتی در شرایط اقتصادی و معیشتی مطلوب، بی‌نیاز از تشکل‌های صنفی نیست. تشکل‌هایی که آفات و بیماری‌ها را در پیکرهٔ سیستم‌ها، شناسایی نموده، درمان آن‌ها را به دولت‌ها گوش زد می‌کنند. بی‌گمان بیان مشترک خواسته‌ها، ما را به هدف اصلی خود که ارتقای جایگاه آموزش و پرورش و شأن و منزلت و معیشت معلمان است خواهد رساند.
لازم به یادآوری است که معلمانی همچون رسول بداقی و محمودباقری، براثر پافشاری برهمین حقوق تضییع شده و تبعیض‌های ناروایی که سال هاست شاهد آن هستیم هزینه‌های سنگینی را متحمل شده‌اند. امیدواریم اتحادوهمبستگی ما علاوه بر احقاق حقوق صنفی، راهگشای رهایی دوستان دربندمان نیز باشد.
در خاتمه، از رئیس جمهور محترم تقاضا داریم، مطابق دیدگاه‌های خود در زمان انتخاباتِ ریاست جمهوری، مبنی بر شنیدن صدای گروه‌های صنفی و مدنیِ کشور، امکان دیدار حضوری با نمایندگان تشکل‌های صنفی فرهنگیان – جهت آگاهی از خواسته‌های بحقّ ِ معلمان کشور را فراهم نمایند.
خدا آن ملتی را سروری داد که تقدیرش به دست خویش بنوشت «اقبال لاهوری»
پایان پیام

http://ilna.ir/news/news.cfm?id=246639

با امضای طومار؛6 hazar2
۶ هزار معلم خطاب به مجلس: به جای تعریف و تمجید حقوق عادلانه می‌خواهیم32682
1393-10-23, 11:40

حدود شش هزار معلم در سراسر کشور با امضای طوماری خطاب به «علی لاریجانی»، رئیس مجلس شورای اسلامی، از برخوردهای سیاسی با مشکلات معیشتی‌شان اعلام نارضایتی کردند و خواستار رفع تبعیض و برقراری عدالت بین معلمان و سایر کارکنان دولت شدند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، امضاء کنندگان این طومار تاکید کرده‌اند بیشتر معلمان در تامین نیازهای اولیه زندگی‌ خود درمانده‌اند و زیر خط فقر به سر می‌برند، به منزلت‌شان آسیب رسیده است و انگیزه‌های شغلی خود را از دست داده‌اند.
در بخشی از این طومار شش هزار امضایی گفته شده است معلمان آینده روشنی در انتظار نمی‌بینند و به همین دلیل از مجلس و دولت انتظار عمل دارند.
امضاء کنندگان این طومار همچنین از نمایندگان مجلس و دولت خواسته‌اند به دور از هرگونه شعار سیاسی، حقوقی به معلمان پرداخت کنند که پاسخگوی نیازهای یک زندگی شرافتمندانه باشد.
متن کامل طومار ارسالی شش هزار امضایی معلمان به رئیس مجلس که در روزهای گذشته به مجلس تحویل داده شده است در ادامه می‌آید:
رییس محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای لاریجانی
سلام علیکم6hazar
همچنانکه که مستحضرید هرگونه برنامه ریزی برای پیشرفت و تعالی کشور در گرو برنامه ریزی اصولی در آموزش و پرورش و نگاه صحیح به مقوله تعلیم و تربیت می‌باشد و این امر در سایه توجه خاص به متولیان امر تعلیم و تربیت یعنی معلمان رقم خواهد خورد.
هدف قوانینی چون قانون نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارکنان دولت و قانون مدیریت خدمات کشوری ترقی و کارآمدی سیستم اداری کشور و رفع تبعیض و برقراری عدالت در پرداخت حقوق کارکنان دولت بوده است. ولی تدوین و تصویب این قوانین به اذعان دولتمردان و نمایندگان محترم نتوانسته است هدف مورد نظر را محقق نماید.
به باور جامعهٔ فرهنگیان کشور علت امر عدم عزم جدی مسئولان به رفع تبعیض و برقراری عدالت است.
امروزه معلمان کشور در تامین نیازهای اولیه زندگی خود درمانده‌اند و عموما زیر خط فقر به سر می‌بند و این امر به منزلت آن‌ها آسیب زده است. این موضوع موجب کاهش انگیزه‌های شغلی معلمان شده و آینده روشنی را برای کشور ترسیم نمی‌نماید.
معلمان کشور از تمجید و تعریف جایگاه علم و معلم خسته‌اند و از برخوردهای سیاسی با شکل معیشتی ناراضی‌اند و از مجلس و دولت انتظار «عمل» دارند.
ما امضا کنندگان طومار موکدا از نمایندگان مجلس و دولتمردان جمهوری اسلامی می‌خواهیم به دور از هرگونه شعار، رفتار تبلیغی و سیاسی با عزمی قاطع و راسخ، خواسته برحق جامعه فرهنگیان کشور مبنی بر تامین حقوقی که نیازهای یک زندگی شرافتمندانه را پاسخگو باشد، محقق نمایند.

http://ilna.ir/news/news.cfm?id=241973

==========================

عضو کانون صنفی معلمان ایران:
افزایش بودجه رضایت مالی معلمان را جلب نکرده است
1393-10-21, 10:53معلم مقتول بروجرد

عضو کانون صنفی معلمان ایران با اشاره به ادعای دولت مبنی بر سهم ۹۸ درصدی حقوق معلمان از بودجه وزارت آموزش و پرورش، گفت افزایش سهم وزارت آموزش و پرورش در لایحه بودجه پیشنهادی دولت برای سال ۹۴، جوابگوی هزینه‌های این وزارتخانه نخواهد بود.
«محمدرضا نیک‌نژاد» با اشاره به اشتغال حدود یک میلیون فرهنگی در وزارت آموزش و پرورش، به ایلنا گفت: وزیر و معاونان این وزارتخانه بار‌ها گفته‌اند که بیش از ۹۸ درصد بودجه آموزش و پرورش صرف حقوق کارکنان می‌شود. این در وضعیتی است که هیچ کدام از کارکنان آموزش و پرورش اعم از معلمان، معاونان و آن بخش از نیروهای ستادی که در مدارس مشغول به کارند از شغل خودشان رضایت مالی ندارند..
این فعال صنفی همچنین با اشاره به نیاز ۶۰ درصد از مدارس کل کشور به نوسازی و نیاز ۳۰ درصد دیگر از مدارس به ایمن سازی، تصریح کرد: وقتی وزیر آموزش و پرورش می‌گوید ۹۸ درصد از بودجه این وزارتخانه صرف حقوق کارکنان می‌شود، معلوم نیست چه میزان از این بودجه صرف کیفیت بخشی به آموزش یا نوسازی و ایمن سازی مدارس می‌شود.
نیک‌نژاد گفت: این در حالی است که مدارس کلان شهر‌ها و شهرهای متوسط، هزینه‌های جاری خود مانند هزینه‌های آب، برق، گاز و… را از والدین می‌گیرند.
او قضاوت معلمان و فرهنگیان نسبت به عملکرد وزیر آموزش و پرورش را منفی ارزیابی کرد و گفت: اگر معلمان به صورت جدی نسبت به شیوه مدیریت آقای فانی در وزارت آموزش و پرورش اعتراض نمی‌کنند، فقط به این دلیل است که بد‌تر از وضعیت حال حاضر را در دوره ۸ ساله دولت احمدی‌نژاد تجربه کرده‌اند.
عضو کانون صنفی معلمان ایران در پایان گفت: دولت روحانی در حوزه سیاست خارجی و اقتصادی خوب عمل کرده است اما متاسفانه کادر آموزش خوبی ندارد و یک میلیون معلم و خانواده‌هایشان از این جهت از دولت ناراضی‌اند.
گفتنی است سهم وزارت آموزش و پرورش از لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۴ بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان پیشنهاد شده است که این رقم نسبت به بودجه امسال این وزارتخانه ۴/ ۲۱ درصد رشد نشان می‌دهد.
پایان پیام

http://ilna.ir/news/news.cfm?id=241071

================================

بیاینه یازده زندانی سیاسی زندان رجایی شهر در حمایت از اعتراض معلمان در ایرانرجایی شهر

یازده تن از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج، با صدور بیانیه ای، نسبت به اعتراضات اخیر معلمان در شهرههای مختلف ایران، واکنش نشان دادند.

نسخه ای از متن کامل بیانیه یازده زندانی سیاسی زندان رجایی شهر، که نسخه ای از آن در اختیار «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» قرار گرفته، به شرح زیر است:

طی روزهای گذشته، معملین در بسیاری از شهرهای ایران دست به اعتصابات و اعتراضات گسترده زدند. این اعتراضات در سطحی از گستردگی و تاثیر گذاری بود که در بخشهایی، دانش آموزان نیز به آنها پیوستند. این درحالی است که از چندی پیش، کارگران با اعتصاب و اعتراض دموکراتیک خواهان بهبود شرایط زندگی شده و اخیرا تشکلهای کارگری از اعتصابات گسترده خبردادند.
چندی است پرستاران، بازنشستگان و بسیاری از صفوف زحمتکش و مزد بگیر با تجمعات گوناگون از وضعیت بسیار رقت بار خود و ستم مضاعف حاکم زبان به اعتراض گشوده اند. عدم امنیت شغلی ، میزان پایین حقوق و دستمزد در مقایسه با رشد تورم و خط فقر، عدم رعایت کرامت و شایستگی های شغلی ، عدم اجازه برای استفاده قانونی از حق اعتصاب، تجمع ، داشتن تشکل و آزادی بیان از مواردی است که معترضین مورد تاکید قرار داده اند.
واقعیت این است که نهادهای رسمی حکومتی خط فقر را برای یک خانوار چهار نفره در تهران دو میلیون و هشتصد هزار تومان (۲.۸۰۰.۰۰۰) ذکر کرده و هر روز شاخص های اقتصادی در جهت خلاف منافع طبقات گوناگون اجتماعی در حال سقوط است و با ادامۀ این روند هولناک پیش بینی می شود سال ۹۴ سال فلاکت اقتصادی همۀ حقوق بگیران و نیز بیش از یازده میلیون حاشیه نشین شهری و سایر طبقات فرودست اقتصادی و اجتماعی باشد.
بحران سقوط شاخصها به آنجا کشیده شده که سهامداران بورس در اعتراض به وضعیت پیش آمده شیشه های ساختمان بورس را می شکنند و این وضعیتی است که حکومت بر مردم ایران تحمیل کرده که بدون تردید روز به روز فاجعه بارتر خواهد شد.
در چنین موقعیتی، کارگران، فرهنگیان، دانشجویان، پرستاران و کوشندگان سیاسی و حقوق بشری با ایجاد و تقویت تشکلهای صنفی و سیاسی همچون انجمن ها، اتحادیه ها، سندیکاها و کنفدراسیونها مبارزات دموکراتیک را تقویت و رهبری کرده و با گسترش تجمعات اعتراض آمیز ودموکراتیک و اعتصابات سراسری راه حل همه مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را در حضور مردم در میدان مبارزه، پرهیز از انفعال و ایجاد اتحاد و امید در همۀ طبقات اجتماعی دانسته اند.
ورشکستگی اقتصادی حکومت موجب هر نوع فساد اجتماعی، اختلاسهای کلان، دزدی، اعتیاد، ناامنی و سرکشی الیگارشی اقتصادی- سیاسی حاکم شده است و دود این وضعیت بسیار تاسف بار به چشم آحاد شهروندان بویژه فقرا، بیکاران ، مزدبگیران و حقوق بگیران می رود. به همین دلیل بر هر ایرانی آگاه و مدافع حقوق بشر است تا در هر کجا و با هر مسئولیت اجتماعی به پشتیبانی از اعتصابات و اعتراضات دموکراتیک به مثابه راه حل ریشه ای همه مشکلات و معضلات تحمیلی و طبیعی برخیزد. ما زندانیان سیاسی و ظیفۀ خود میدانیم در این جنبش نافرمانی مدنی و ملی از خواسته های معترضین پیشتیبانی کنیم.
اسامی زندانیان سیاسی به ترتیب حروف:
۱- فرید آزموده
۲- ایرج حاتمی
۳- خالد حردانی
۴- لطیف حسنی
۵- افشین حیرتیان
۶- شاهرخ زمانی
۷- حشمت الله طبرزدی
۸- علیرضا فراهانی
۹- پیروز منصوری
۱۰- اسدلله هادی
۱۱- میثاق یزدان نژاد
شنبه – ۴ بهمن – ۱۳۹۳ 24 – 01 – 2015

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s