در حمایت ازاقدام اعتراضی معلمان کشور و محکومیت دستگیری های 31 تیر در برابر مجلس اسلامی

13 (2)اطلاعیه نهاد های همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج از کشور
حمله، دستگیری و ضرب و شتم معلمان را قویا محکوم می نماییم !
معلمان ايران يك بار ديگر پيشتاز جنبش مطالباتي شدند و به گونه ي پيگير و مستمر، پنجمين حركت اعتراضي خود را در روز چهارشنبه ٣١ تير ماه ١٣٩٤ بر پا نمودند. اين حركت اعتراضي كه در تداوم سلسله حركات اعتراضي معلمان كه از ٣ اسفند ماه ١٣٩٣ آغاز شده است، به وقوع پيوست، به دعوت «شورای مرکزی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور» صورت گرفت.

در همين راستا معلمين فعال از سراسر کشور به منظور تجمع در مقابل مجلس شوراي اسلامي گرد هم آمدند. هدف از اين تجمع در وهله اول اعتراض به دستگیری مسئولين و فعالين تشكلات معلمان از جمله علی اکبر باغانی، علیرضا هاشمی و نيز اسماعيل عبدي، محمد باقري ،عبدالرضا قنبری و رسول بداقي و طرح دیگر باره مطالبات معلمان ازجمله؛ مقابله با خصوصی سازی نظام آموزشی و برقراری اصل آموزش رایگان برای همه،افزایش حقوق معلمان متناسب با سطح تورم و پایان دادن به نظام حقوق های معادل گرسنگی و فقر، افزایش سهم بودجه آموزش و پرورش در بودجه کشور، از بین بردن تبعیض در نظام استخدامی معلمان، همسان سازی ضوابط استخدام و از جمله تبعیض جنسیتی، پایان دادن به استخدام های پیمانی، پاره وقت و نیمه وقت و تبدیل قراردادهای پیمانی به قراردادهای رسمی، برقرارساختن پوشش واقعی و موثر بهداشت و درمان ….. از جمله مهم ترین درخواست های معلمان بود. گردهمايي معلمان در برابر مجلس اسلامی و تجمع اعتراضي آنها با سرکوب نیروهای انتظامی و امنيتي مستقر در مقابل مجلس شورای اسلامي مواجه شد و معترضين قادر به برگزاری کامل تجمع خود نگشتند. بنا به گزارش » شوراي مركزی تشكل هاي صنفي فرهنگيان» ، » بيش از ١٣٠ نفر از معلمان … بازداشت گرديدند.» و به بازداشت گاه های گوناگون منتقل شدند. پس از ممانعت از ادامه تجمع و پراكنده نمودن معلمان، بخشی ازبازداشت شدگان را آزاد نمودند.
در تعرض به معلمان تجمع کننده هر سه قوه نظام جمهوری اسلامی با هم همكاری تنگاتنگ داشتند. در اين باره در اطلاعيه «شورای مركزی تشكل های صنفی فرهنگيان» بر هم سويي سه قوه در سركوب معلمان تاكيد شده است.
مبارزات معلمان در راستای تحقق خواسته هایشان فراتر از یک مبارزه صنفی بلکه مبارزه ایی کاملا طبقاتی است. معلمان به عنوان متحدان طبقه کارگر که امروز با خواست مطالباتی همچون افزایش دستمزدها و مبارزه بر علیه خصوصی سازی مدارس، پایان دادن به استخدامهای پیمانی که تشابه بسیاری به قراردادهای موقت و سفید دارد و…. که نتیجه اش محروم شدن بیشتر فرزندان کارگران و زحمتکشان از ادامه تحصیل و آموزش و پرورش است، خواستهایی کاملا طبقاتی و کارگری است. در این برهۀ حساس از مبارزه متشکل معلمان که رژیم سرمایه جمهوری اسلامی تهاجم گسترده ایی را بر علیه انها با ضرب و شتم و زندانی نمودن آغاز نموده است، و با قاطعیتی که شورای مرکزی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور در ادامه مبارزه تا نائل آمدن به کسب خواسته های خود اعلام نموده اند این وظیفه مهم را جلو روی جنبش کارگری و فعالین کارگری می گذارد که حمایت و پشتیبانی از اعتراض و اعتصاب معلمان را از وظائف طبقاتی خود دانسته و با پیوستن و فشرده نمودن صفوف معلمان و کارگران و همسویی که در خواسته های مشترکشان وجود دارد، دشمن طبقاتی خود را به عقب نشینی وادار نموده و رژیم را وادارند هر چه سریعتر تمام فعالین کارگری زندانی ومعلمان زندانی ودیگر زندانیان سیاسی را آزاد نماید. نهادهای همبستگی با جنبش كارگری درايران – خارج كشور ضمن حمايت قاطع از اعتراضات و تجمعات و مطالبات معلمان و محكوم نمودن سركوب حركت اعتراضی آنان توسط رژيم جمهوری اسلامی و نيز دستگیری معلمان، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط همه معلمان و كارگران زندانی و نيز همه زندانیان سیاسی و عقیدتی است.

0291_n
سرنگون باد رژيم جمهوری اسلامی ايران!
زندان سياسی آزاد بايد گردد!

معلمان و کارگران زندانی آزاد باید گردند!
نهادهای همبستگی با جنبش كارگری درايران- خارج كشور
١ مرداد١٣٩٤، ٢٣ ژوئيه ٢٠١٥
====================
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران :
از تجمع اعتراضی معلمان در برابر مجلس حمایت کنیم

31تیر3
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران ضمن حمایت از برگزاری تجمع اعتراضی معلمان در برابر مجلس از همه فعالین و تشکل های کارگری و مردم می خواهد که معلمان، این آموزگاران دانش به فرزندانمان را در برابر این رژیم سرکوب گر، این نماد استثمار و فقر و جهل و تاریک اندیشی، تنها نگذارند. اتحاد بین المللی بنا به وظیفه خود همچنان سرکوب گری های رژیم اسلامی علیه کارگران و معلمان را در سطح جهانی افشا و در راه جلب همبستگی تشکلات کارگری و مترقی جهان با مبارزات طبقه کارگر ایران از جمله مبارزه معلمان تلاش خواهد کرد.
«شورای مرکزی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور» از معلمان سراسر کشور در خواست کرده است که در اعتراض به دستگیری و حبس اسماعیل عبدی دبیر کل کانون معلمان ایران (تهران) و مطالبه آزادی کلیه معلمان زندانی در 31 تیرماه در برابر مجلس به تجمع بپردازند. از اواخر سال گذشته تا کنون معلمان سه بار یعنی در اسفند ، فروردین و اردیبهشت به تجمع اعتراضی گسترده و سراسری دست زده اند و خواهان تحقق خواسته های به حق خود شده اند. پاسخ رژیم جمهوری اسلامی تا کنون به این اعتراض ها و تجمع ها، تهدید، سرکوب، دستگیری و زندانی کردن فعالین معلمان بوده است. در آخرین نمونه از این اقدامات سرکوب گرانه، اسماعیل عبدی را که قصد داشت طبق دعوت قبلی در کنگره جهانی «آموزش بین الملل» در کانادا شرکت کند، در ۶ تیر ماه دستگیر و در اوین زندانی کردند. همچنین همکار ایشان پیمان نودینیان که او نیز به این کنگره دعوت شده بود ممنوع خروج اعلام گردید. این اقدامات و همراه با آن تماس های ماموران امنیتی رژیم با بسیاری فعالین معلمان و تهدید آنان نشان دهنده آن است که رژیم قصد دارد با توسل به سرکوب بیشتر صدای اعتراض معلمان را خاموش کند و آنان را به تمکین شرایط موجود وا دارد.
دستگیری و حبس اسماعیل عبدی و ممنوع خروج کردن پیمان نودینیان، آنهم زمانی که این دو قصد داشتند در کنگره آموزش بین الملل شرکت کنند و به سهم خود صدای معلمان ایران در این کنگره باشند به درستی و بطور گسترده توسط تشکل های معلمان و دیگر اتحادیه ها و فدراسیونهای کارگری از جمله آموزش بین الملل (فدراسیون بین المللی معلمان و کارکنان آموزش و پرورش) محکوم گردید. این تشکلها ضمن همبستگی با مبارزات معلمان ایران و حمایت از خواسته های آنان از جمهوری اسلامی ایران خواسته اند که حقوق پایه ای معلمان از جمله حق آزادی بیان و حق ایجاد تشکل های مستقل را به رسمیت بشناسد. آموزش بین الملل علاوه بر درخواست آزادی فوری و بدون قید و شرط اسماعیل عبدی خواهان آزادی کلیه معلمان زندانی از جمله رسول بداغی، محمود باقری، علیرضا هاشمی، اکبر باغانی و علیرضا قنبری شده اند. کنگره جهانی معلمان از امروز ۲۱ جولای در شهر اتاوا با شرکت ۲۰۰۰ نماینده از جانب حدود ۴۰۰ تشکل سراسری و اتحادیه های معلمان از بیش از ۱۷۰ کشور آغاز به کار کرد و یکی از برجسته ترین موضوعات آن از همان ابتدا سرکوب معلمان در ایران بود (به عکس های ضمیمه مراجعه نمایید).
بنابراین، حتی در همین سطح نیز می توان گفت که ترفند جمهوری اسلامی که از جمله قصد داشت با جلو گیری از شرکت فعالین معلمان در این کنگره مانع از بازتاب صدای معلمان ایران در میان تشکلات و نمایندگان معلمین از کشورهای مختلف جهان شود، عملا به ضد خود تبدیل شده است.
در داخل کشور نیز می توان و باید حربه جمهوری اسلامی سرمایه را که قصد دارد با تهدید و آزار و اذیت و زندانی کردن فعالین معلمان، خواست های به حق معلمان را سرکوب نماید، خنثی کرد. خواست آزادی همه معلمان و کارگران زندانی و بطور کلی همه زندانیان سیاسی گامی مهم در راستای تحقق خواست معلمان است.
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران ضمن حمایت از برگزاری تجمع اعتراضی معلمان در برابر مجلس از همه فعالین و تشکل های کارگری و مردم می خواهد که معلمان، این آموزگاران دانش به فرزندانمان را در برابر این رژیم سرکوب گر، این نماد استثمار و فقر و جهل و تاریک اندیشی، تنها نگذارند. اتحاد بین المللی بنا به وظیفه خود همچنان سرکوب گری های رژیم اسلامی علیه کارگران و معلمان را در سطح جهانی افشا و در راه جلب همبستگی تشکلات کارگری و مترقی جهان با مبارزات طبقه کارگر ایران از جمله مبارزه معلمان تلاش خواهد کرد.

2772_n
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران
۲۱جولای

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s