اخبار تجمعات، بازداشت ، اعتصاب کارگران طی هفته

img_34812وبلاگ کارگری راه کارگر : طی هفته با چند خبر کارگری  از بازداشت یکی از معلمان به نام علی پیروز در کرج ، تجمع معلمان پیش دبستانی در برابر مجلس اسلامی ، اعتراض کارگران سایپا ، بازداشت پزشکی در ممسنی وسیلی خوردن وی در ین بازداشت و اعتراض پرستاران و همکاران پزشک در آن شهر ، اعتراض کارگران شهرداری اهواز ، کارگران اعتراضی نیشکر هفت تپه ،  اعتراض کارگران و کارکنان آب و برق کیش ، و همچنین تجمع اعتراضی کارگران پروژه سد » تنگ سرخ شیراز » گزارش رسیده است . ما یکایک این اعتراضات ، تجمعات و اعتصاب را در اینجا جهت اطلاع خوانندگان جا میدهیم .

تجمع کارگران پروژه سد تنگ سرخ شیراز با وعده پرداخت مطالبات

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایران /ایلنا درتاریخ سوم مرداد94 آمده است : درپی تجمع صبح امروز گروهی از کارگران پروژه سد «تنگ سرخ شیراز» در مقابل شرکت آب منطقه‌ای استان فارس، مدریت این شرکت وعده داد که تا ۱۰ روز آینده تمامی کارگران مطالبات معوقه خود را دریافت خواهند کرد.
خاتمه تجمع کارگران پروژه سد تنگ سرخ شیراز با وعده پرداخت مطالبات

به گزارش ایلنا حدود ٣۰ نفر از کارگران پروژه سد تنگ سرخ شیراز صبح امروز (٣ مرداد ماه) در اعتراض به عدم دریافت ۹ ماه حقوق معوقه در مقابل ساختمان شرکت آب منطقه ای فارس تجمع کردند.
این کارگران در تماس با به ایلنا گفتند که این تجمع به دلیل استمرار بی‌توجهی‌ شرکت پیمانکاری پیماب (پیمانکار ساخت سد تنگ سرخ شیراز) نسبت به پرداخت مطالبات مزدی کارگران برپا شده است.
برپایه این اطلاعات حجم مجموع طلب این کارگران در حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برآورد شده و گفته می‌شود که در این تجمع صنفی به غیر از کارگرانی که در اواخر زمستان سال گذشته با آنها تسویه حساب شده است گروهی از کارگران باقیمانده در این پروژه سد سازی نیز حضور داشتند.
گفته می‌شود کارگران باقیمانده پروژه ساخت سد تنگ سرخ شیراز تحت عنوان نگهبان مشغول محافظت از اموال سد هستند.
کارگران معترض می‌گویند که تا این لحظه نزدیک به ۱۰۰ نفر از کارگران سابق و کنونی این واحد تولیدی بابت معوقات مزدی از پیمانکار ساخت سد طلبکارند و حجم معوقات مزدی کارگران باقیمانده با احتساب تیرماه تا ۹ ماه برآورد می‌شود.
به گفتهٔ کارگران در حالی که شرکت پیمانکاری پیماب، شرکت آب منطقه‌ای استان فارس را در مقام کارفرمای اصلی به بدقولی در خصوص پرداخت نکردن معوقات مزدی متهم می‌کند، کارفرمای اصلی مدعی است که تاکنون تمام صورت وضعیتهای پیمانکار را به موقع پرداخت شده است.
آنان با بیان اینکه کارگران شاغل در پروژه سد تنگ سرخ شیراز هر ماهه حقوق خود را با تاخیر دریافت می‌کنند، در ادامه افزودند: در زمان اشتغال به آنان هر ماه وعده داده می‌شد که معوقات حقوقی آنان را پرداخت می‌شود، اما نه تنها مطالبات حقوقی و سنواتی آنان برقرار نشد بلکه اکنون با تعدادی از آنها تسویه حساب شده است.
برپایه این اطلاعات در جریان این تجمع تعدادی از کسبه محلی نیز که از این پروژه سد سازی طلبکار بودند نیز حضور داشتند اما در نهایت از سوی شرت آب و فاضلاب استان فارس به انها گفته شد که برای دریافت طلب خود باید به پیمانکار مجری طرح مراجعه کنند.

=========================

بازداشت علی پیروز از اعضای هیات مدیره معلمان کرج

ali eroz

به نوشته سایت حقوق معلم وکارگر آمده است : صبح روز، شنبه سوم مرداد ۹۴، علی پیروز احمدی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان کرج باز داشت شد. وی که قبل از تجمعات ٣۱ تیرماه به پلیس امنیت استان البرز فراخوانده شده بود، صبح شنبه با مراجعه به این نهاد، مورد بازجویی قرار گرفت.

پس از اتمام بازجویی، تحت الحفظ به دادسرای عمومی و انقلاب کرج اعزام شده و پس از بازگشت به پلیس امنیت برای ۲۴ ساعت حکم بازداشت نامبرده صادر و درپلیس امنیت استان البرز بازداشت شد، درحالیکه از اتهامات نامبرده هیچ گونه اطلاعی دردست نیست.
در روز یکشنبه چهارم مرداد، حوالی ساعت ۱۱ علی پیروز همراه دو مامور با روحیه خوب به دادگاه عمومی و انقلاب کرج مراجعه نمود. پس از طی کردن مراحل اداری، پرونده ی ایشان به شعبه ی ششم ارجاع داده شد. علی رغم اینکه تعدادی از همکاران با فیش حقوقی در محل حضور داشتند و منتظر آزادی وی بودند، حوالی ساعت ۱۴ بازپرس شعبه شش و مسئول پرونده وی، به همکاران اعلام نمودند که برای ادامه تحقیق می بایست آقای پیروز به مدت ۲۴ ساعت دیگر همچنان در بازداشت باشند. از سوی دیگر اعلام نمودند که همراهان وی با سندی به ارزش ٣۰ میلیون تومان روز دوشنبه پنج مرداد در دادسرای انقلاب حضور داشته باشند.

خوشبختانه با خبرشدیم که علی پیروز به قید کفالت آزاد شده است .سایت حقوق کارگرومعلم می نویسد :

علی پیروز احمدی عضو کانون معلمان کرج که از روز شنبه در بازداشت پلیس امنیت کرج به سر می برد امروز حدود ساعت 2 بعد از ظهر با قرار کفالت آزاد شد.

ایشان که قبل ازتجمعات 31تیرماه به پلیس امنیت استان البرز فراخوانده شده بود پس از مراجعه به این نهاد به مدت 48 ساعت بازداشت گردید، در این مدت دو بار به شعبه ی ششم دادگاه عمومی کرج فرا خوانده شد و امروز پنجم مرداد با قرار کفالت آزاد شد.

====================================
تجمع شماری از مربیان پیش دبستانی مقابل مجلس

tajamoo

به گزارش خبرگزاری رسمی ایرنا آمده است :جمعی از مربیان پیش دبستانی در اعتراض به وضعیت استخدامیشان صبح یکشنبه مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

یکی از این تجمع کنندگان در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با تاکید بر این که چندمین بار است که مربیان پیش دبستانی مقابل مجلس تجمع می کنند، گفت: ما مربیان پیش دبستانی سال هاست که با آموزش و پرورش قرارداد داریم و خواهان این هستیم که آموزش و پرورش با اولویت و بدون برگزاری آزمون، ما را استخدام کند.
وی افزود: آموزش و پرورش قصد دارد در این راستا آزمون استخدامی برگزار کند، ولی ما می خواهیم که بدون برگزاری آزمون و با اولویت سابقه کاری استخدام شویم.
این مربیان پیش دبستانی خواستار اجرای طرح رسیدگی به وضعیت مربیان حق التدریسی شدند.

=============

صبح امروز 4 تیر ماه انجام شد؛
کارگران فضای سبزمنطقه شهرداری اهواز تجمع کردند

shardarae ahvaz

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایران /ایلنا درتاریخ4مرداد94 آمده است : صبح امروز گروهی از کارگران فضای سبز شهرداری منطقه دو اهواز در اعتراض به عدم دریافت مطالبات معوقه خود در مقابل ساختمان دفتر شرکت پیمانکاری تجمع کردند.
منابع کارگری ایلنا در شهرداری اهواز گزارش دادند، صبح امروز کارگران خدماتی فضای سبز منطقه دو شهرداری اهواز در اعتراض به معوقات حقوقی خود دست از کار کشیده و در محل پارک کوثر اهواز که در مقابل ساختمان دفتر شرکت پیمانکار شهرداری تجمع کردند.
این کارگران که در استخدام ی شرکت پیمانکاری «سپهر قلعه گلی» هستند در این تجمع خواستار پاسخ قاطع مسئولان شرکت پیمانکاری در خصوص پرداخت کردن دستمزد و حق بیمه ماه‌های خرداد و تیر شدند.
براساس این اطلاعات پیمانکار فضای سبز شهرداری اهواز از تاریخ یکم خرداد ماه مسئولیت پرداخت مطالبات مزدی بیش از 160 کارگر را بر عهده گرفته است.
گفته می‌شود که مطابق قرارداد بسته شده میان شهرداری اهواز و پیمانکار فضای سبز، مسئولان شرکت پیمانکاری باید برای سه ماهه نخست هزینه‌های خود را بدون حمایت شهرداری تامین کنند.
کارگران یادآور می‌شوند که برابر همین قرارداد معوقات مزدی آنها مربوط به ایامی است که شرکت پیمانکاری متعهد شده تا بدون حمایت مالی شهرداری آنرا پرداخت کند.
به گفته این کارگران وضعیت پیش آمده باعث شده است تا آنها برخلاف سنوات گذشته نتوانند برای عید فطر امسال حتی مطالبات مزدی خود را دریافت کنند.
آنها یادآور می‌شوند برابر عرف رایج هرسال کارفرما در آستانه عید فطر حقوق آنها را زودتر و بصورت کامل پرداخت می‌کرد اما اتفاق امسال باعث شد تا آنها نتوانند در شب عید فطر حتی معوقات قانونی خود را دریافت کنند.

===================
اعتصاب و تجمع کارکنان شرکت آب و برق کیش

87_n

برپایه خبر دریافتی در چهارم مرداد 94 آمده است :اعتصاب وتجمع کارکنان شرکت آب و برق کیش دراعتراض به اخراج نماینده شان برپاشد، اخراجی که گفته میشود به بهانه مصاحبه تلویزیونی این کارگرصورت گرفته است.

به گزارش تیک، از صبح روز ٣ مرداد کارکنان شرکت آب و برق جزیره کیش دست از کار کشیده و به نشانه اعتراض در شرکت آب و برق کیش تجمع کرده اند .
آن طور که گفته می شود پس از خصوصی سازی شرکت آب و برق کیش و واگذاری آن به یک موسسه مالی ، سهام کارکنان نیز با امضای مدیر عامل انتقال یافت که این امر زمینه نارضایتی کارکنان را ایجاد کرد . چندی پیش نماینده معترضین در مصاحبه ای با اخبار بیست و سی به بیان مشکلات و نارضایتی های کارکنان پرداخت.
اما اعتراض پیش آمده به خاطر اخراج نماینده کارکنان است، اخراجی که گفته میشود به بهانه مصاحبه تلویزیونی وی صورت گرفته است.
در تماس تلفنی با سلطانی مدیر عامل شرکت آب و برق کیش وی از پاسخ گویی در این باره خودداری کرد و گفت: برای دریافت پاسخ با معرفی نامه بیایید!

============================

در اراک انجام شد:
اعتراض کارگران کمباین سازی ایران در واکنش به اخراج 117 کارگر قرار دادی

202232-471

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایران /ایلنا درتاریخ چهارم مرداد94 آمده است : خودداری کارفرمای کارخانه کمباین سازی از تمدید قرارداد کار 117 کارگر قراردادی باعث اعتراض 400 کارگر باقیمانده این واحد صنعتی شد.
منابع خبری ایلنا در کارخانه «کمباین سازی ایران» با اعلام این خبر افزودند که پرداخت نشدن نزدیک به سه ماه معوقات مزدی نیز از جمله دلایل شکل گیری این تجمع صنفی بوده است.
برپایه این اطلاعات 117 کارگر تعدیل شده از 6 تا 16 سال در کارخانه کمباین سازی ایران مشغول به کار بودند.
همچنین در مورد معوقات مزدی کارگران باقیمانده گفته می‌شود آنها بابت دستمزد ماه‌های اردیبهشت ، خرداد و تیر طلبکارند
به نقل از کارگران گفته می شود که کارفرما کمبود نقدینگی را دلیل اصلی تعدیل اخیر و طولانی شدن زمان پرداخت معوقات مزدی عنوان کرده است.
با این حال کارگران کمباین سازی مدعی هستند که با انجام روزانه با ۱۲ تا ۱۶ ساعت کار نباید با آنها و دیگر همکارانشان اینطور رفتار بشود.
بصورت مشخص کارگران معترض می گویند که بحث کمبود نقدینگی موضوع تازه‌ای نیست و در سالهای اخیر نیز مدیریت کارخانه در مواجه با شرایط مشابه تعدادی از همکاران آنها را تعدیل کرده‌ و در عین حال از تسهیلات اعتباری دریافت کرده است.
================================
به دنبال کتک خوردن و بازداشت یک خانم دکتر
پزشکان و کارکنان بیمارستان ممسنی اعتصاب کردند

img_34860

به دنبال انعکاس گزارش های گوناگون در وسط شبکه های مجازی ، خانم پزشکی در شهر ممسنی در محوطه ی بیمارستان سیلی خورد و بر دستان او دستبند زده و بازداشتش کرده اند …
به گزارش پایگاه خبری » خبر نور آباد » آمده است : بامداد روز دوشنبه ۵ مردادماه ۹۴ جمعی از کارکنان و پزشکان بیمارستان ولی عصر ممسنی در اعتراض به بازداشت یکی از پزشکان این بیمارستان توسط مراجع قضایی شهرستان، اعتصاب کردند. در پی این اعتراض و اعتصاب برای چندین ساعت وضعیت درمان شهرستان با اختلال روبه رو شد.

پایگاه خبری «خبر نورآباد» گزارش داده است: قاضی کشیک شهرستان ممسنی در پی سرکشی به بیمارستان و بررسی وضعیت یک نفر که با چاقو مجروح شده بود با خانم رزمجو پزشک معالج فرد مجروح درگیری لفظی پیدا کرده و دستور بازداشت وی را صادر می کند.
در پی این برخورد قضایی با پزشک مربوطه دیگر کادر درمانی و بهداشتی بیمارستان و شهرستان دست به اعتصاب زده و از درمان و پذیرش بیماران اجتناب کردند.
ابعاد اعتراض پزشکان در ممسنی به خارج از شهرستان کشیده شد و مسئولین شبکه بهداشت و درمان استان و فرمانداری ممسنی نیز برای بررسی و حل مشکلات پیش آمده به این شهرستان آمده تا پیگیری نزدیک تری داشته باشند.
شورای تامین شهرستان نیز برای رسیدگی به وضعیت پیش آمده تشکیل جلسه داد و به خواسته های اعتصاب کنندگان پرداخت.
کارکنان و پزشکان معترض به این برخورد، بعد از چندین ساعت اعتصاب و با قول و وعده رسیدگی مسئولان استانی و شهرستانی حاضر به بازگشت به کار خود شدند و در حال حاضر بیمارستان به روال عادی خود برگشته است.
کارکنان بیمارستان در پی این اعتصاب ضرب الاجلی را معین نموده که در صورت عدم رسیدگی دوباره اعتصاب خواهند کرد و از درمان و پذیرش بیماران اجتناب خواند داشت.
اعتصاب کنندگان در حالی حاضر به پایان اعتصاب خود شدند که با صدر بیانیه ای خواهان رسیدگی فوری به این وضعیت شده و چهار درخواست اصلی خود را در حضور مسئولین شهرستانی اعلام کردند.
معترضان خواهان جابجایی قاضی و دادستان شهرستان ممسنی از این شهر شده و عذرخواهی انان در رسانه ها و جراید محلی را خواستار شدند. همچنین برخورد قانونی با مامورانی که هنگام بازداشت این پزشک رفتار نامناسبی داشته اند را خواستار شده و از شورای تامین شهرستان درخواست داشته اند تا برای تامین امنیت پزشکان شهرستان اقدامات لازم را بعمل آورد.
در پی این اعتصاب و اعتراضات رخ داده، برای بیش از ۱۰ ساعت وضعیت بیمارستان شهرستان ممسنی بهم ریخته بود و مراجعه کنندگان با سردرگمی و نگرانی در محوطه بیمارستان بلاتکلیف منتظر بودند.
دکتر عباس زارع‌نژاد که به‌دنبال انتشار خبر در شبکه‌ی اجتماعی پاسخ پزشکان معترض را می‌داد، گفت که با مداخله‌ی فوری رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر رزمجو همان دیشب آزاد و از سوی رییس دادگستری استان فارس نیز دستور برخورد با بازپرس صادر شده است.
بنا به اعلام مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت، یک تیم بازرسی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ممسنی اعزام شد و وزارت بهداشت هم پیگیر ماجراست.
اخبار فضای مجازی حاکی از سیلی خوردن پزشک جراح در جریان بازداشت و دستبند زدن به وی در بیمارستان است.
شایان ذکر است با توجه به گفته حاضرین در تجمع این فرد توسط شوهرش مجروح شده و خودش نیز خودکشی کرده است که این موضوع هنوز از طرف منابع رسمی تایید و منتشر نشده است.

فیلم ویدیویی اظهارات خانم دکتر رزمجو در مورد رفتاری که با وی شده است:
noorabad.com
============================
اعتصاب ۱۵۰۰ کارگر شرکت قالب های صنعتی سایپا
http://www.etehadeh.com/?page=news&nid=4524

fbafghe

به گزارش سایت اتحادیه آزاد کارگران ایران درتاریخ 7 مرداد 94 آمده است : : حدود ۱۵۰۰ کارگر شرکت قالبهای صنعتی سایپا صبح دیروز در اعتراض به تاخیر در پرداخت مزد و برای دست یابی به برخی مطالبات دیگرشان دست به اعتصاب زدند.

در این شرکت از اول سالجاری تاکنون یکبار آکورد و دو بار بن داده شده است. این در حالی است که سال گذشته هر ماهه آکورد بن و پرداخت میشد. در عین حال که بن های پرداختی امسال کم تر از سال گذشته بود.
بنا بر اظهار کارگران این کارخانه صنعتی که جزو شرکتهای بزرگ تابعه سایپا می باشد در حالیکه از اسفند ماه سال گذشته طرح طبقه بندی مشاغل در این کارخانه اجرا شده است و در فیش حقوقی کارگران اعمال میشود اما هنوز از اعمال اجرای این طرح در حکم کارگزینی آنان خبری نیست. طرح طبقه بندی مشاغل پارسال و در پی اعتراضات کارگران شرکت قالبهای صنعتی به اجرا در آمد. همچنین بدلیل نبود نقدینگی برای پرداخت سنوات کارگران، علیرغم رسیدن موعد بازنشستگی بسیاری از آنان، این کارگران قادر به بازنشسته شدن نیستند. بنا بر اظهار کارگران شرکت قالبهای صنعتی در حالی مسئولین شرکت از نبود نقدینگی برای پرداخت سنوات کارگران در معرض بازنشستگی صحبت میکنند که مدیران شرکت حقوقهای آنچنانی دریافت میکنند.
بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، اعتصاب صبح دیروز کارگران شرکت قالبهای صنعتی سایپا بدلیل نارضایتی کارگران از شرایط موجود و تاخیر در پرداخت مزد از اول صبح از سالنهای یک و دو، شامل ماشین کاری و فینیشینگ شروع شد و بسرعت به سالنهای دیگر کشیده شد.
در پی این اعتصاب یکی از مدیران شرکت با حضور در میان کارگران طی مذاکراتی با آنان ضمن دادن وعده رسیدگی به خواستهای کارگران اعلام کرد که مشکلاتی که شما با آن مواجه هستید در کلیه شرکتهای تابعه سایپا وجود دارد.
بنا بر این گزارش، این اعتصاب از آنجا که یک اعتصاب هشداری از سوی کارگران بود ساعت ده صبح دیروز پس از وعده های یکی از مدیران شرکت خاتمه پیدا کرد و کارگران با اعلام اینکه مصرانه خواهان تحقق خواست هایشان هستند بر سر کارهای خود بازگشتند.

======================
اعتصاب ۵۰۰ کارگر کارخانه نیشکر هفت تپه

7tape

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایران /ایلنا درتاریخ6مرداد94 آمده است : بیش از ۵۰۰ کارگر کشت و صنعت نیشکر هفت تپه ،صبح روز ششم مرداد در اعتراض به آنچه که بی توجه ای کارفرما در پرداخت مطالبات مزدیشان می خواندند دست از کار کشیدند.
٨ ماه مطالبات رانندگان مجتمع کشت وصنعت نیشکر هفت‌تپه پرداخت نشده است.
به گزارش ایلنا، کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه با اعلام این خبر می‌گویند که دلیل اعتراض کارگران نگرانی آنها از اضافه شدن دستمزد ماه‌های خرداد و تیر به معوقات مزدی است هنوز توسط کارفرما پرداخت نشده است.
برپایه این اطلاعات ظاهرا کارگران این مجتمع صنعتی در مجموع نزدیک به چهار ماه معوقات مزدی طلبکارند و همچنین گفته می‌شود که راننده‌گان کامیونی هم که در مجتمع نیشکر هفت‌تپه مشغول کارند نزدیک به ۸ ماه مزد معوقه طلب دارند.
به نقل از کارگران گفته می‌شود که ظاهرا عمده‌ترین مشکل مالی این کارخانه بدهی ۲۰۰ تا ٣۰۰ میلیاردی به چند نهاد دولتی همچون بانک ملی، اداره تامین اجتماعی، اداره گاز و برق و همچنین اداره دارایی است.

نی بر
برپایه این صحبت‌ها تنها حدود ۲۰ روز پیش اداره گاز شوش به دلیل پرداخت نشدن قبض‌های گاز، جریان گاز مصرفی قسمت خوراک دام مجتمع را قطع کرد که این کار به توقف تولید و بیکاری کارگران منجر شد.
کارگران نیشکر هفت‌تپه نگران هستند که در نتیجه اعمال فشاری که طلبکاران بیرونی کارخانه برای وصول مطالبات خود می آورند باعث شود تا نه تنها معوقات مزدی آنها پرداخت نشود بلکه هر چند وقت یکبار بر حجم معوقات مزدی آنها نیز افزوده شود.

======================

اعتراض صنفی کارگران هفت‌تپه وارد دومین روز شد

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایران /ایلنا درتاریخ7مرداد94 آمده است : اعتراض صنفی کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه وارد دومین روز شد.

19802_640

منابع خبری ایلنا در استان خوزستان با اعلام این خبر گفتند که در ادامه اعتراض صنفی روز گذشته کارگران مجتمع کشت وصنعت هفت تپه امروز نیز این کارگران با دست کشیدن از کار خواستار دریافت مزد معوقه شدند.
این کارگران می‌گویند تا این لحظه مدیریت در خصوص درخواست صنفی آنها هیچ توضیحی نداده است.
برپایه این اطلاعات کارگران رسمی معادل 2 ماه، کارگران قراردادی معادل 4 ماه و رانندگان شاغل در مجتمع صنعتی نیشکر هفت‌تپه معادل 8 ماه مزد معوقه طلبکارند.
به نقل از کارگران گفته می‌شود که ظاهرا عمده‌ترین مشکل مالی این کارخانه بدهی 200 تا 300 میلیاردی به به چند نهاد دولتی همچون بانک ملی، اداره تامین اجتماعی، اداره گاز و برق و همچنین اداره دارایی است.
برپایه این گزارش حدود 50 کارگر واحد واحد خوراک دام مجتمع کشت وصنعت هفت تپه در 20 روز گذشته به دلیل قطعی گازدر محل کار شان بیکار وبلاتکلیف اند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s