محاکمه محمود صالحی و کوروش بخشنده درکردستان

falin kargariوبلاگ کارگری راه کارگر: اقایان کوروش بخشنده و محمود صالحی از اعضاء «کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری »و از اعضاء « هیات اجرایی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد » و ازچهره های شناخته شده جنبش کارگری در ایران که تا چندی پیش در امر دفاع از مبارزات کارگران و خواسته های کارگران دستگیر و درزندان بودند.پیش تر«محمود صالحی» در ساعت ۵ و ۴۰ دقیقه عصر روز سه‌شنبه ۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴، در پی حمله نیروهای لباس شخصی به منزل وی در شهرستان سقز، بازداشت و به اداره اطلاعات شهر سنندج منتقل شد.
بازداشت وی در حالی روی داد که حکم جلب وی از تهران صادر شده بود.
این فعال کارگری، به دنبال چهار روز بستری مخفیانه در بیمارستان توحید سنندج، روز شنبه ۹ خردادماه، از بازداشتگاه اطلاعات این شهر آزاد شد.
این عضو بنیانگذار کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری، در حالی با واگذاری “فیش حقوقی” به عنوان وثیقه آزاد شد که چهار روز را در بخش دیالیز بیمارستان توحید سنندج با نام مستعار و به صورت مخفیانه بستری بوده است.
وخامت حال این فعال کارگری به حدی بوده است که خانواده وی تصمیم می‌گیرند که سریعا او را جهت درمان فوری به مراکز درمانی منتقل کنند.
«محمود صالحی» با نارسایی کلیه به تک سلولی منتقل شده بود و در آنجا داروهایش به وی داده نشدو کلیه‌اش از کار افتاد و در نهایت به بیمارستان منتقل شد. کوروش بخشنده نیز مدت ها در زندان بود و سرانجام با قراروثیقه ازاد شد، در حل حاضر دیگر باره احضار شدند و دادگاهی برای محاکمه کذایی آنها تشکیل گردید . اطاعیه کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد ما را در جریان این محاکمه فرمایشی قرارمی دهند.

اطلاعیه کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد درباره ی دادگاهی محمود صالحی و کوروش بخشنده

http://komitedefaa.blogspot.se/2015/08/52.html

کارگران، تشکل های کارگری و انسانهای شریف و آزاده!

صبح روز شنبه ۱۷/۵/۹۴ جلسه دادگاهی محمود صالحی عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری و عضو هیات اجرایی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد در شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج برگزار شد همچنین دیگر عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری، کوروش بخشنده که وی نیز عضو هیات اجرایی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد می باشد به شعبه چهار دادیاری جهت آخرین دفاعیات احضار گشت. در این جلسات هر دو فعال کارگری ضمن رد تمامی اتهامات وارده در مورد ارتباط با احزاب اپوزیسیون، به دفاع از عضویت و فعالیتهای کارگری خود در کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری پرداختند، در نهایت جلسات محاکمه نامبردگان به تاریخ دیگری موکول گردید.
ما اعضای کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد، صدور کیفر خواست برای محمود صالحی و کوروش بخشنده به دلیل فعالیت کارگری در کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری را خلاف قوانین موجود و نقض آشکار مقاوله نامه های ٨۷ و ۹٨ سازمان جهانی کار می دانیم و ضمن محکوم نمودن احضار، بازداشت و محاکمه کردن کارگران و فعالین کارگری، معتقدیم ایجاد و فعالیت در کمیته ها و تشکلهای مستقل کارگری حق بی چون و چرای طبقه کارگر ایران می باشد و نمی بایستی کسی را به دلیل فعالیت در این تشکلها مجرم شناخت. لذا خواستار آزادی بی قید و شرط همه کارگران و فعالین کارگری دربند هستیم.

کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد
شماره تماس با سخنگوی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد، عثمان اسماعیلی
09182842451
komitedefaa@gmail.com
komitedefaa.blogspot.com

مرداد ماه 1394

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s