در بیستمین روز اعصاب غذای محمود بهشتی لنگرودی معلم ازادیخواه، جانش در خطر است

وبلاگ کارگری راه کارگر: په گزارش جار پرس آمده است : همسر بهشتی لنگرودی خانم آدینه بیگی اعلام مید ارد ؛ پيگيري هاي قانوني موازي در حال انجام است

113

آدينه بيگي همسر محمود بهشتي لنگرودي نيز در خصوص اظهارات روز گذشته محسني اژه اي سخنگوي دستگاه قضا به خبرنگار ما گفت: محاكمه اي كه براي پرونده سال 89 در سال 92 صورت گرفته است ، كمتر از ده دقيقه در دادگاه انجام گرفته است.

وي ضمن تاكيد بر اينكه در جلسه دادگاه نماينده دادستان حضور نداشته است ، گفت: آقاي بهشتي براي دو دادگاه كه در سال هاي 85 و 89 داشته، ناچارا خودش لايحه دفاعيه را نوشته و بدون وكيل در دادگاه حاضر شده است.

بيگي ادامه داد: در دادگاه بدوي مربوط به پرونده سال 89، فرصت دفاعي براي بهشتي در نظر گرفته نشد و وي در دادگاه تجديدنظر طي يك لايحه دفاعيه به حكم پنج سال حبس تعزيري اعتراض كرده است.

وي تاكيد كرد: اصل مسئله آن است كه مستنداتي براي دو اتهام ايشان كه يكي اجتماع و تباني و ديگري تبليغ عليه نظام است در كيفرخواست ارائه نشده و اين موضوع در لايحه دفاعيه نيز مشهود است.

M-B-5

آدينه بيگي تصريح كرد: لازم است دادگاهي علني و با حضور هيات منصفه طبق قانون براي بهشتي برگزار شود كه در آن مستندات اتهامات مشخص گردد.

همسر محمود بهشتي لنگرودي با بيان اينكه فعاليت هاي بهشتي صرفا صنفي بوده است، ادامه داد: ايشان با نمايندگان مجلس ، وزير آموزش و پرورش و معاونين و مشاورين وي در دولت گذشته و كنوني رايزني و نشست هايي داشته است.

وي نيز مانند فرزندش دليل اصلي اعتصاب غذاي همسرش را اعتراض به روند برگزاري دادگاه پرونده سال 89 كه در سال 92 برگزار شده است دانست و عنوان داشت: ايشان به راي دادگاه درخواست تجديد نظر كردند كه دادگاه تجديد نظر بي كم و كاست راي دادگاه بدوي را پذيرفت و در سال 92 با وي تماس گرفته شد كه براي اجراي حكم مراجعه كند.

بيگي افزود: بهشتي به مديركل دادگستري استان تهران مراجعه نموده و مديركل طي نامه اي به اجراي احكام درخواست توقف حكم كرد كه موثر واقع نشد.

همسر محمود بهشتي ضمن تاكيد براينكه حتي در دادگاه براي وي كيفرخواست قرائت نشده است، اظهار داشت: هم اكنون در مسير اعاده دادرسي هستيم و پيگيري هاي قانوني نيز بصورت موازي در حال انجام است اما اجراي اين حكم مي تواند تا بررسي قطعي متوقف شود.

آدينه بيگي در ادامه تصريح كرد: آقاي بهشتي از تاريخ پنجم آذر بصورت رسمي و روي سربرگ زندان اعلام اعتصاب غذا كرده است و طبق روال قانوني زندان هر روز 3 بار اعلام مي كنند كه در اعتصاب غذا هستند و دلايل اعتراض را نيز مي نويسند. و اين در حالي است كه از روز پنجم تا غروب روز هفتم يعني سه روز بعد هيچ توجهي به ايشان نشد و روز هفتم با مراجعه ما به زندان و درخواست ما ملاقاتي بين داديار ناظر بر زندان و بهشتي صورت گرفت.

بيگي گفت كه معاون دادستان به وي گفته است خواسته بهشتي از حدود اختيارات آن ها خارج بوده و نمي توانند براي او كاري انجام دهند.

همسر محمود بهشتي در ادامه از آيت الله صادق لاريجاني رئيس قوه قضاييه و معاونين وي خواست كه به هر حركت و رفتار فعالين صنفي برچسب ضد امنيتي زده نشود چرا كه معلميني حدود 17 سال در كانون صنفي معلمان فعاليت كرده و با مسئولين رده بالاي آموزش و پرورش ، وكلاي ملت در مجلس و غيره نشست هايي داشته اند.

وي تاكيد كرد: صورت مسئله نبايد پاك شود و مسائل معلمين نبايد ناديده گرفته شده و با زدن برچسب ضد امنيتي به آن ها فضا براي جامعه فرهنگيان ملتهب شود.

آدينه بيگي ضمن يادآوري اينكه معلمين به وضع معيشتي خود اعتراض دارند و شان آن ها ناديده گرفته شده است ، اظهار كرد: فعاليت اين دوستان در اين جهت بوده كه هم معلم با انگيزه بيشتري در كلاس حاضر شود و هم دانش آموز شور و نشاط را در مدرسه ببيند و به درس و تحصيل دلبسته باشد.

بيگي خطاب به رئيس قوه قضاييه تصريح كرد: خواسته من اين است كه اتهامات امنيتي را از روي فعالين صنفي بردارند و با نگاهي مهربانانه تر به اين دلسوزان صنفي نگاه كنند و از آن ها براي نجات آموزش و پرورش كشور كمك بگيرند.

وي در ادامه تاكيد كرد: خواسته بنده اين است كه نگاه دستگاه قضا و دستگاه امنيتي به فعاليت صنفي و خصوصا معلمين نگاهي منصفانه باشد و اين دستگاه ها در نگاه خود تجديد نظر كنند.

آدينه بيگي همسر محمود بهشتي درخصوص خواسته هاي همسرش اظهار داشت: آقاي بهشتي فعلا درخواست توقف اجراي حكم را دارند تا زماني كه در يك دادگاه صالحه به اتهاماتي كه در سال 89 به وي منتسب شده است رسيدگي شود و بررسي كنند كه آيا مستندي براي اتهام تبليغ عليه نظام و اجتماع و تباني عليه امنيت براي ايشان به عنوان يك معلم وجود دارد يا خير؟

وي تصريح كرد: آن ها معلماني هستند كه در جبهه و جهاد سازندگي حضور داشتند و در اوايل انقلاب اعلاميه امام خميني (ره) را توزيع مي كردند و با همان مشي عدالت طلبانه اي كه اول انقلاب داشته اند به فعاليت صنفي پرداختند.

بيگي در مورد آخرين وضعيت جسماني همسرش گفت: ايشان در روز بازداشت 61/5 كيلوگرم وزن داشته اند . پيشتر نيز اعتصاب غذاي خشك داشته و در پنجم آذر ماه مجددا دست به اعتصاب غذا زدند؛ در حال حاضر وزن وي به 53 كيلوگرم رسيده و فشار خون او براي دو بار افت كرد كه به ايشان سرم وصل كردند. هم اكنون نيز در اعتصاب غذاي » تر » بسر مي برند .

وي در پايان ضمن ابراز نگراني از صدمات احتمالي وارده به جسم و جان بهشتي عنوان داشت: بهشتي مي گويد تا زمانيكه يك مسوولي نيايد و به حرف بنده گوش ندهد اعتصاب غذايش را ادامه مي دهد.

111
http://jaarpress.ir/siasi/hoghooghi_ghazaee/17956-Reaction-wife-and-son-Mahmoud-Beheshti-Langerood-yesterday-Mohseni.html

===================

روز گذشته شماری از معلمان ایران با خانواده محمود بهشتی ، معلم زندانی، دیدار کردند. معلمان شرکت کننده در این دیدار بر این نکته تاکید کردند که معلمان دربند بخاطر مسایل صنفی و مشکلات آموزشی در زندان هستند و با حضور خود در این مراسم از آقای بهشتی و سایر معلمان زندانی حمایت می کنند.
675_n

در این دیدار آدینه بیگی معلمان را نسبت به آخرین وضعیت آقای بهشتی مطلع نمودند. همسر محمود بهشتی ضمن تشریح نحوه دستگیری و آخرین وضعیت همسرش بصورت مختصر در مورد روند پیگیری پرونده و دیدار با مسئولین برای همکاران توضیح دادند.

معلمان حاضر در این مراسم نیز با خواندن شعر و بیان خاطره با خانواده محمود بهشتی اعلام همبستگی کردند

محمود بهشتی یکی از اعضای پیشکسوت کانون صنفی معلمان تهران است که در هنگام دستگیری سمت سخنگویی کانون را بر عهده داشت. سخنگوی کانون روز یکشنبه 15 شهریور توسط نیروهای امنیتی بخاطر فعالیت های صنفی در منزلش بازداشت شد و به بند دو الف منتقل گردید در تماس وی از زندان اتهام منتسب به خود را در ارتباط با فعالیت های صنفی عنوان نمودند.

پیش از محمود بهشتی، محمدرضا نیک نژاد از اعضای هیئت مدیره کانون تهران و مهدی بهلولی، کنشگر مستقل در روز 9 شهریور بازداشت شده بودند این دو از چهره های مطبوعاتی و رسانه ای معلمان هستند که در زمینه معضلات و مسائل آموزشی یادداشت های فراوانی منتشر نموده اند.

کمیته اطلاع رسانی کانون صنفی معلمان ایران ( تهران )

Amir Javaheri Langroudis foto.

========

نگرانی سندیکای کارگران شرکت واحد از وضعیت جسمانی معلم زندانی محمود بهشتی لنگرودی

25_n

http://vahedsyndica.com/archive/1617

سالهاست که آموزگاران همانند دیگر کارگران و اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی برای رسیدن به خواسته های حداقلی خود به زندان می روند و آزار و اذیت می شوند و با توجه به بی عدالتی در حق مزد بگیران و زحمت کشان جامعه دامنه اعتراضات آنها بیشتر شده و متاسفانه با خواسته های بحق آنها برخورد پلیسی امنیتی قضایی می شود.

فعالان صنفی معلمان رسول بداقی و عبدالرضا قنبری سال ها در زندان بسر می برند و در ماه های گذشته اسماعیل عبدی، علی اکبر باغانی، علیرضا هاشمی و محممود بهشتی لنگرودی به دلیل دفاع از حقوق معلمان دستگیر و زندانی شده اند. در حالیکه رسیدگی پرونده متهم به دزدی و اختلاس از سازمان تامین اجتماعی بیش از یکسال است به هیچ نتیجه ای نرسیده است کارگران و معلمان در دادگاه های چند دقیقه ای محکوم به زندان های طولانی می شوند و شاهد آن بوده ایم که محمود بهشتی لنگرودی به همین ترتیب به نه سال زندان محکوم شد شده است و در اعتراض به این حکم هجده روز است در اعتصاب غذا بسر می برد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران خواهان حفظ سلامتی محمود بهشتی لنگرودی است و با یاد آوری اینکه حفظ جان زندانی با مسئولان قضایی می باشد ضمن حمایت از مطالبات بحق ایشان، خواهان آزادی بی قید و شرط او و دیگر معلمان و کارگران دربند می باشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

۹۴/۹/۲۳
====================
بعد از بیست روز اعتصاب غذا جان محمود بهشتی در خطر جدی است

(گفتگو با محمد حبیبی عضو کانون صنفی معلمان)

http://bield.info/

abdi

محمد حبیبی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران در گفتگویی با سایت حقوق معلم وکارگر با اشاره به وضعیت وخیم جسمی محمود بهشتی که درنتیجه بیست روز اعتصاب غذا با خطر جدی مواجه شده است ،مسئولیت هرگونه پیشامد احتمالی را متوجه مسئولین قضایی وامنیتی و مسئولین دولتی دانست.

وی با اشاره به اعتراض سخن گوی کانون صنفی معلمان نسبت به ادامه حبس نا عادلانه اش گفت :

درسال 89 آقای بهشتی در نتیجه فعالیت های صنفی که برای معلمان داشتند با حکم نا عادلانه پنج سال حبس تعزیری مواجه شدند .در دادگاهی که فقط پنج دقیقه فرصت دفاع به ایشان داده بودند ودادگاهی که بدون حضور نماینده دادستان برگزار شده بود که به لحاظ قانونی وجاهت ندارد.و باوجود اعتراضات ایشان در طول این سالها هیچ تغییری دراین حکم ناعادلانه ایجاد نشده است.

حبیبی در مورد شرایطی که منجر به اعتصاب غذای سخن گوی کانون صنفی معلمان ایران شده است چنین می گوید:

mahmood-bbb

درواقع بعد از بازداشت ایشان درشهریورماه ابتدا قرار بود با قرار وثیقه آزاد شوند حتی وثیقه لازم تهیه و تایید شد که به یکباره به بهانه اجرای حکم پنج سال مانع از آزادی ایشان از زندان شدند.پس از آن ایشان دست به اعتصاب غذای خشک زدند که بعد از یک هفته با موافقت دادستانی به مرخصی یک هفته ای آمدند.بعد ازآن و باوجود پیگیری ها و اعتراضات ایشان وخانواده نسبت به وضعیت پرونده و حکم دادگاه درسال 89 تغییری درشرایط ایشان ایجاد نشد و درنتیجه ایشان دست به اعتصاب غذای تر زدند ودرحال حاضر بیست روز است که دراعتصاب به سر می برند.

این عضو کانون صنفی معلمان در خصوص آخرین وضعیت محمود بهشتی گفت:

در حال حاضر که بیست روز از اعتصاب غذای ایشان می گذرد وضعیت جسمی بسیار بدی دارند و وزن ایشان به حداقل ممکن رسیده است.در بعضی روزها به لحاظ بدنی با افت فشار شدید مواجه شده اند و حتی چندبار هم به ایشان سرم وصل شده است که با توجه به وضعیت جسمی و شرایط سنی ایشان خطرناک است.واقعا خانواده و همه فعالین و معلمان نگران شرایط ایشان هستند و به شدت آسیب های جسمی با توجه به کهولت سن آقای بهشتی را تهدید می کند.

وی درپاسخ به این سوال که دراین مدت چه اقداماتی از سوی کانونهای صنفی و فعالین صورت گرفته است می گوید:

دراین مدت کانون صنفی معلمان تهران و شورای هماهنگی تشکلهای صنفی سراسر کشور برحسب وظیفه بیانیه ها واطلاعیه هایی صادر کرده اند و با توجه به نگرانی که درمیان فعالین ومعلمان در این مورد وجود داشته است دیدارهای مکرری از سوی معلمان و فعالین درسراسر کشور با نمایندگان مجلس صورت گرفته است.به خصوص خانواده ایشان دراین مدت دیدارهایی با نایب رییس مجلس و مقامات قضایی و دولتی داشته و نگرانی های جامعه معلمین از شرایط وخیم آقای بهشتی را به این مقامات گوشزد کرده اند.

محمد حبیبی درباره انتظارات کانونهای صنفی از مسئولان دولتی و قضایی نیز چنین می گوید:

رییس جمهور به عنوان مجری قانون اساسی موظف است که از حقوق معلمان وفعالین دفاع کند. وهمچنین مسئولیت محافظت از جان هر فرد زندانی با مسئولین قضایی و سازمان زندانهاست. یکی از خواسته اصلی معلمان و فعالین صنفی در این شرایط رسیدگی به وضعیت معلمان صنفی زندانی و به خصوص رسیدگی سریع به شرایط آقای بهشتی است.جای فعالین صنفی مثل آقای بهشتی که با میانه روی واعتدال همواره بر خط مشی های مدنی تاکید داشتند قطعا زندان نیست.من امیدوارم مجموعه دولت و نهادهای امنیتی به این مسئله توجه داشته باشند که کانونهای صنفی با توجه به رویکرد مدنی و مسالمت آمیز خود نه تنها تهدیدی به حساب نمی آیند که از هرگونه تندروی و رفتارهای افراطی جلوگیری می کنند و آقای بهشتی در این زمینه سر آمد والگوی همه فعالین صنفی دراین سالها بوده اند.

_11-30-54

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s