با ابراز خوشحالی ،کارگران بازداشتی کارخانه ذوب فلز مس خاتون آباد ، تماما آزاد شدند

4وبلاگ کارگری راه کارگر: سرانجام بعد از ازادی اولیه پنج تن از کارگران بازداشتی با قرار وثیقه 50 میلیون هر یک شان ، سر انجام خانم «سمیه محمودی می‌مند»، وکیل کارگران مجتمع مس خاتون آباد در تماس با خبرگزاری دولتی ایلنا اعلام داشت ؛ «از ۲۸ کارگر بازداشتی مس خاتون آباد، در روزهای گذشته ۲۳ نفر با قرار وثیقه آزاد شده‌اند.» در این خبر آمده است : «  آزادی این کارگران در گروههای مختلف و در روزهای متوالی هفته گذشته انجام شده است.» از قرار معلوم ۵ کارگر باقیمانده نیز قرار است به زودی با قرار وثیقه آزاد شوند

آرشیو وبلاگ کارگری راه کارگر :

https://rahekargarnews.wordpress.com/2016/02/06/gile-513/

دیشب سایت گزارشگران نیز خبر رسانی نمود و نوشت :

تمامی 28 کارگر دستگیر شده خاتون آباد با قراروثیقه آزاد شده اند 

بر طبق خبر دریافتی و بدنبال تائید آن از داخل کشور تمامی 28 کارگر دستگیر شده خاتون آباد با قرار وثیقه ازاد شده اند. دستگیری این کارگران موجی از اعتراض را در سطح بین المللی برانگیخت و فراخوانی نیز از سوی فعالین کارگری سابق و شناخته شده کشورمان ( علی پیچگاه, علی مبارکی و مرتضی افشاری ) انجام و به زبانهای فرانسه و انگلیسی ترجمه و به اتحادیه ها و سندیکاهای کارگری بین المللی ارسال شد که نهادهای سندیکائی و متشکل متعددی پشتیبانی خود را اعلام نمودند. سایت گزارشگران آزادی کارگران بازداشت شده را به تمامی کارگران ایران و بویژه فعالین کارگری و حامیان پیگیر کارگران کشورمان شادباش میگوید.

برای مشاهده فراخوان فعالین کارگری اینجا را کلیک کنید

======================

 

کارگران کارخانه ذوب فلز مس خاتون آباد آزاد شدند

آزادی کارگران بازداشتی کارخانه ذوب فلز مس خاتون آباد برخانواده های مبارز آنان وهمه کارگران و تشکلها ونهادهای کارگری که ازاعتراضات این کارگران دفاع کردند مبارک باد.

بعد از حدود بیست روز و در سه نوبت دستگاه قضائی شهر بابک ناچار به آزادی همه 28 کارگر بازداشت شده کارخانه ذوب فلز مس خاتون آباد در ازای گرو گرفتن سند 50 میلیون تومانی برای هر یک از آنها شد. این کارگران که به همراه تعداد زیادی از همکاران و خانواده هایشان حدود یک هفته در اعتراض به اخراجشان درمقابل ادارات مربوطه شهربابک و سپس درمحل کارخانه اقدام به تجمع کرده بودند، همانند بقیه کارگران معترض در هر گوشه ایران با یورش یگان ویژه و سرکوب و ضرب وشتم و بازداشت پاسخ گرفتند. این سیاست و نورم دولت تدبیر و امید سرمایه داران برای سرپا نگه داشتن اقتصاد زمین خورده است که تنها راه حل را در ترغیب سرمایه داران از طریق باز گذاشتن دستشان برای چپاول و هر گونه دست اندازی به جان و مال کارگران، به سرمایه گذاری می بیند و در این راستا تمام شیوه های سرکوب را به طور سیستماتیک برای به سکوت کشاندن کارگران به هر قیمتی به کار می بندد.

در این کشمکش طبعا کارگران هم در مقابل، راهی جز مبارزه و مقابله وسیع با اجحافات، تعدیات و به طور کلی چپاول و به نیستی کشیده شدنشان توسط کارفرمایان که با پشت گرمی و حمایتهای آشکاردستگاههای قضائی و امنیتی صورت می گیرد، نیافته اند. کارگران با براه انداختن ده ها و صدها اعتصاب و اعتراض طی یک سال گذشته در عمل نشان داده اند که نه تنها با تشدید فشار سرکوبها به عقب نرفته اند، بلکه جسورانه تر و قدرتمندتر در میدان ظاهر شده اند. این واقعیت نشان از آن دارد که هیچ درجه از شقاوت و بی رحمی در سرکوب، توان مهار این جنبش طبقاتی و توده ای را که بر محور دفاع از انسانی زیستن شکل گرفته است، نخواهد داشت.

اکنون که کارگران بازداشت شده کارخانه ذوب فلز خاتون آباد زیر فشار مبارزات و اعتراضات گسترده کارگری آزاد شده اند، باید با اتکاء به این قدرت اجتماعی برای حفظ دستاوردها و پایان دادن به تهدید ات و ارعاب و همچنین تأمین معیشت و بازگشت به کار آنها گامهای دیگری را برداشت. باید خواهان منع تعقیب، لغو وثیغه ها و بازگشت به کار فوری آنها شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

26 بهمن 94

http://www.etehadeh.com/?page=news&nid=4869

 

 

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s