بهاران خجسته باد ؛ نوروزتان مبارک : برخی پیام های نوروزی در برابر زایش فروردین ۱۳۹۵

وبلاگ کارگری راه کارگر : شادباش نوروزی کانون نویسندگان ایران ، درکنار پیام نوروزی کانون نویسندگان ایران (در تبعید) – ؛ کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری ؛ پیام کانون مدافعان حقوق کارگر ؛ پیام نوروزی جمعی از مادران و بستگان جانباختگان سیاسی ؛ بیانیه ی مشترک سندیکاهای فرانسوی ؛پیام نوروزی هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر) ؛ پیام نوروزی هیئت هماهنگی شورای نمایندگان احزاب، سازمانها و نهادهای چپ و کمونیست  ؛ به مناسبت سال نو شمسی ، زایش فروردین ۱۳۹۵ 

_baharan

 

 

 

 

 

 

 

فصل اما پشت میله هم تغییر می کند
هنوز خاک گلدان را عوض می کنیم
و بهار با گلویی گرفته
دکمه هایش را باز می کند

فرا رسیدن سال نو فرخنده باد


بهار باز می آید تا پیام آور عشق و شادی دیگری باشد و انسان ایستاده در زمینی پر از دود و غبار و گلوله و جنگ و تهدید هنوز چشم به شادی هایش دارد. شادی هایی که با فزونی گرفتن اختناق و سرکوب و توحش و کشتار اگرچه کمرنگ می شود اما هرگز نمی میرد، چرا که امید و تلاش برای تغییر و دگرگونی، جان بخش است. آمدن بهار نمادی از شکوفایی و دگرگونی ست. امیدواریم سال نو سال ِ رواج انساندوستی و گسترش صلح و شادی بین همه ی انسان ها باشد.
امید به رهایی زندانیان سیاسی و عقیدتی، تحقق آزادی بیان و از میان رفتن سانسور، امید به ترویج برابری، شکوفایی لبخند و جوانه زدن مهر بر لب ها و در قلب انسان ها، امید به صلح و روشنی…
آرزوها شعله هایی هستند در دل هایمان که با هم قسمت می کنیم.
کانون نویسندگان ایران با آرزوی تندرستی، سرفرازی و پیروزی، فرا رسیدن سال ۱٣۹۵ را به مردم ایران، اهل اندیشه و قلم و اعضای خود تبریک می گوید.
کانون نویسندگان ایران
۲۷ اسفند ۱٣۹۴
===============
پیام نوروزی کانون نویسندگان ایران (در تبعید) – 

بهاران خجسته باد!

1

شنبه ۲۹ اسفند ۱٣۹۴ – ۱۹ مارس ۲۰۱۶

هم میهنان آزاده و آزادیخواه
فرارسیدن نوروز و بهاری دیگر را شادباش می گوئیم و همراه با شما آرزو می کنیم سال آینده سال تداوم تلاش و مبارزه برای تحقق مطالبات آزادی خواهانه و عدالت جویانه مردمان سراسر ایران ، از جمله آزادی اندیشه وبیان و قلم در ایران و رفع و حذف هر نوع سانسور باشد. امید ما این است که سال آینده سال برچیده شدن بساط نظامی باشد که سی و هشت بهارِجامعه مدنی ، اردوی کارو زحمت بویژه کارگران ،آموزگازان وآزادی خواهان و روشنفکران ، نویسندگان و شاعران سرزمین مان را با دگراندیش ستیزی و قلم شکنی و اعمال سانسورو سرکوب و زندان و شکنجه ، و به قتل رساندن اهل قلم به خزانی حزین بَدَل کرده است.
در همه این سال ها چنانکه آمد، تنها کانون نویسندگان ایران و اهل قلم قربانیان تاراجگری این » طاعون تباهی» نبوده اند، بلکه همه ی گروه های اجتماعی و نهاد های مدنی و صنفی و دموکراتیک ، و همه ی عرصه های زندگی فردی و اجتماعی مردم میهنمان مورد هجوم ستمگرانه‍ی حکومت اسلامی قرار داشته اند.
در سال گذشته در تداوم اعدام ها و زندان ها و محرومیت ها ،جامعه اهل قلم هم در امان نماند.علاوه بر بستن روزنامه ها ی منتقد ـ حتی در چهار چوب نظام ـ ، توقیف فیلم ها و اعمال سانسور کتاب ها و ممنوع کردن انتشار آن ها ، بازجویی از بکتاش آبتین عضو کانون نویسندگان ، ایراد اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «انتشار نشریه غیرقانونی» به رضا خندان مهابادی، نویسنده و عضو کانون نویسندگان ایران، بازجوئی ازکیوان باژن، نویسنده عضو کانون توسط ماموران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ، محکومیت مهدی موسوی و فاطمه اختصاری به تحمل شلاق و حبس طولانی مدت ، به اتهام توهین به مقدسات و نشر تصاویر غیر اخلاقی در اینترنت و روبوسی و دست دادن با نامحرم، نمونه هائی از فشار حکومت اسلامی است علیه اعضای کانون نویسندگان در ایران واهل قلم در سال گذشته هستند
هم میهنان !
در آستانه سال نو ، ضمن احترام به همه جان باختگان راه آزادی و عدالت اجتمایی از جمله مدافعان آزادی اندیشه ، بیان و قلم، و گرامیداشت یاد هموندانمان : محمدعلی سپانلو، احمد قاضی، خسرو شاکری، معینی کرمانشاهی، فرامرز سلیمانی، هماناطق، ابوالحسن نجفی و سهراب رحیمی، برای همه شما دستیابی به آزادی، بهروزی، صلح ، شادی و امنیت آرزو می کنیم .

هیات دبیران کانون نویسندگان ایران ( در تبعید)
۲۹ اسفندماه ۱٣۹۴

====================
فرارسیدن نوروز مبارک!
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری
…..

3

روزی که کمترین سرود،

بوسه است!

و هر انسان

برای هر انسان

برادری ست!

روزی که دیگر درهای خانه شان را نمی بندند.

قفل،

افسانه یی ست!

و قلب ،

برای زندگی بس است!

روزی که معنای هر سخن دوست داشتن است،

…..

فرا رسیدن سال نو را به همه کارگران و انسان های آزادیخواه و عدالتخواه و مبارزين راه رهايي طبقه كارگر تبریک می گوییم. با آرزوی جهانی عاری از نابرابری و استثمار و خشونت.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

يكشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۵
================
پیام کانون مدافعان حقوق کارگر به مناسبت سال نو

2

فصل یخ، بر ورق منجمد نور بخواب
فصل گل، روی شط جاری خورشید بتاب
چشمه بگشای، شکوفندهی ژرفایی باش
ماسه بگذار، ز خود بگذر و دریایی
سعید سلطان پور

بار دیگر بهاری نو رسید و زندگی در ژرفای خود شکوفندگی یافت اما کارگران ایران در حالی به استقبال سال 1395 میروند که سالی سخت و دشوار را سپری کرده اند. در سال 94، در ادامه ی حملات گسترده چند دهه اخیر به معیشت کارگران و مزدبگیران باز هم طبقه ی کارگر بیحقوقتر شد. تفاوت سال اخیر با گذشته در عریان تر شدن گفتمان حاکمان و کارفرمایان است.
در سالی که گذشت “شیطان بزرگ” هم با نرمش دولتمردان مواجه شد، اما کارگران و زحمتکشان ایران بارها طعم سرکوب را چشیدند. اعتراض کارگران بهبهان برای داشتن کار، به بهای جان یکی از آنان به نام مرتضی فرج نیا تمام شد. زیر همین فشارها دو فعال کارگری سرشناس، شاهرخ زمانی و کوروش بخشنده جان باختند. علاوه بر این چندین و چند کارگر مبارز به احکام ناعادلانه محکوم شدند که میتوان به حکم 9 سال زندان برای محمود صالحی و بهنام ابراهیم زاده، 6 سال برای جعفر عظیم زاده، 5 سال برای داوود رضوی، سه سال و نیم برای جمیل محمدی، یک سال برای عثمان اسماعیلی و … اشاره کرد. کارگران عسلویه، بافق، خاتون آباد، سیمان دورود و معدن طزره که از ماه ها بیح قوقی به جان آمده و تنها حقوق عقب مانده خود را مطالبه کردند، نیز بارها دستگیر و تا زمان دادگاه با وثیقه های سنگین آزاد شدند.
در سال گذشته معلمان نیز با چماق سرکوب سراسری دست به گریبان بودند و رسول بداقی، اسماعیل عبدی، محمود بهشتی لنگرودی، مهدی بهلولی و محمدرضا نیک نژاد به حبسهای طولانی سه تا 5 سال محکوم شدند.
از سوی دیگر جلسات تعیین حداقل دستمزد به طور واضحی نشان داد که مزدبگیران نه تنها قرار نیست سهمی از “برجام” داشته باشند بلکه قربانی زد و بندهای سرمایه داران وطنی و جهانی برای افزایش “جذابیت های سرمایه گذاری” در کشورند.
این ماجرای به اصطلاح تعیین حداقل مزد به اندازه ای ظالمانه شد که سه نماینده ی دست چین شده تشکل های دولتی تحت عنوان نمایندگان کارگری نیز حاضر به امضای این مصوبه نبودند و تنها بعد از تهدید امنیتی چنین کردند.
اما به رغم این همه فشار، کارگران و زحمتکشان سر خم نکرده و بیش از سالهای قبل با تحصن و اعتصاب، اعتراضشان را به بی حقوقی مطلقشان بارها فریاد کردند و در عمل ثابت کردند که تا بی عدالتی هست ندای حق طلبی خاموش نخواهد شد.
به هر روی این گونه که از شواهد و قرائن بر میآید، این روند در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت. مادامی که کارگران، مزدبگیران و فرودستان جامعه متحد و متشکل نشوند، امکان مقاومت در برابر این همه ظلم را نخواهند داشت.
در سال جدید کارگران و زحمتکشان در اندیشه حل برخی از مشکلات از جمله بررسی دلایل عدم سازماندهی موفق نیروی کار خواهند بود و متحدانه در رفع موانع آن گام خواهند برداشت.
بدون سازماندهی و ایجاد تشکل های سراسری امکان پیروزی وجود ندارد.
کانون مدافعان حقوق کارگر
29 اسفند 1394

======================

پیام نوروزی جمعی از مادران و بستگان جانباختگان سیاسی

مادران

در این واپسین روزهای زمستان که درختان بیدار شده و بر شاخه ها نخستین جوانه ها به نشانه تغییر فصل پدیدار شده،
در این روزها که خورشید طلایی در آسمان میتازد و بر سرما و تاریکی پیروز می شود،
در آستانه نوروز، عید پرواز جمشید جم به سوی خورشید،
برای مردم میهنمان؛ خصوصا دختران و پسران جوان، سالی پر از نیکبختی و دلخوشی آرزو میکنیم. سالی که سرمنشاء آزادی و ابادی میهنمان باشد.
سالی که با اتحاد و همدلی غول اعدام و شکنجه را از کار انداخته و بساط چوبه های دار از سراسر این سرزمن برچیده شود،
سالی که دادخواهی اسیب دیدگان به بار نشسته و قوه قضائیه موظف به پیگیری و مجازات عاملین قتل فرزندان ایران، چه آنانکه پشت میله های زندان اعدام، چه بر کف خیابانها خونین و مالین و چه آنان که زیر شکنجه کشته شدند، گردد؛
مجازاتی عادلانه و انسانی. چرا که معتقدیم رعایت حقوق انسانی برای تک تک افراد بشر واجب است حتی قاتلین فرزندانمان.
سال جدید را نوید بخش اتحاد و بهم پیوستن پدران و مادران و بازماندگانی که فرزندان برومند و عزیزان جوان و زیبایشان را به جفای ظالمان از دست داده اند دانسته و مشتاقانه چشم انتظار بهم پیوستن جویبارهای کوچک شفقت و دستهای دادخواهان هستیم.
به رسم روزگار، ظلم پایدار نمیماند و خواهی نخواهی خون مظلوم خواهد جوشید. در زیباترین روزهای سال، در بهار و نوروز، برای همه انسانها شادی و لبخند آرزو میکنیم. با اینکه لبخندمان از سر تلخی ست، با اینکه ریشه ی شادی در قلبمان خشکیده.
با اینحال، همراه با مردم نوروز را ارج نهاده و روزی نو و برگی تازه در دفتر تاریخ آزادی خواهان آرزو می کنیم.
همچنین از خدای دانا و توانا می خواهیم که بدکرداران را به راه راست هدایت کند. در غیر اینصورت به جبر تاریخ، جز بدنامی و ننگ چیزی از نامشان باقی نخواهد ماند.
پیشاپیش سال نو، بهار نو، ماه نو، و روز نو را به ملت بزرگوار و مهربان ایران و همه ی انسانهای نیک اندیش و همراه تبریک و تهنیت میگوییم.

اعضای مادرانه (ستم دیده گان دادخواه): مادر اسانلو؛ شهین مهین فر؛ اکرم زینالی؛ منصوره بهکیش؛ سیمین عیوض زاده؛ شعله پاکروان؛ شهناز اکملی؛ حوری گلستانی؛ حوری فرج زاده طارانی؛
و یارانی که همواره در کنارمان بوده اند؛ بی نام و نشان.

برگرفته از : سایت اخبار روز
http://www.akhbar-rooz.com/news.jsp?essayId=72753

===================

بیانیه ی مشترک سندیکاهای فرانسوی
از اعتدال در سرکوب سندیکالیست ها در ایران خبری نیست

_kargari-hambastagi

۵ سندیکای کارگری فرانسه در اطلاعیه ی مشترکی نسبت به ادامه ی سرکوب جنبش کارگری و از جمله محاکمات اخیر فعالان جنبش کارگری که به ده ها سال حبس برای آن ها منجر شده است، اعتراض کرده اند.
یه گزارش همبستگی سوسیالیستی با کارگران ایران – فرانسه؛ متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

پس از انتخابات اخیر در ایران، مشکلات قبلی هم چنان برجا باقی مانده اند. حکومت روحانی کماکان به سرکوب فعالان جنبش های اجتماعی به ویژه اعضای اتحادیه های کارگری و معلمان ادامه می دهد.
در اوایل ماه مارس، رضا شهابی عضو هیئت مدیره سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، با این که او به خاطر مشکلات سلامتی در مرخصی استعلاجی به سر می برد، بار دیگر به یک سال زندان محکوم می شود. فقط دو روز پس از انتخابات، مقامات ایران اعلام کردند که قصد دارند او را پشت میله های زندان بفرستند.
داود رضوی عضو هیئت مدیره سندیکای شرکت واحد نیز در ۱۷ فوریه ۲۰۱۶ در دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اتهام واهیِ اقدام علیه امنیت ملی به ۵ سال زندان محکوم شد. ابراهیم مددی معاون هیئت مدیره سندیکای واحد با همان اتهامات در انتظار محاکمه است.
در ۲۲ فوریه، اسماعیل عبدی عضو انجمن صنفی معلمان تهران به ۶ سال زندان محکوم شد. او به اتهام «تجمع و تبانی برای اخلال در نظم عمومی» و « تبلیغ علیه آموزش ملی» مجرم شناخته شد.
سه عضو دیگر انجمن صنفی معلمان، محمود بهشتی لنگرودی، محمدرضا نیک نژاد و مهدی بُهلولی به اتهام شرکت در فعالیت های صنفی هر یک به ۵ سال زندان محکوم شدند.
فهرست فعالان سندیکائی که از آغاز سال ۲۰۱۶ محکوم شده اند، مرتبا طولانی تر می شود. از جمله آن ها : علی امیر قلی (محکوم به ۲۱ سال زندان)، آرش صادقی (۱۹ سال)، محمود صالحی (۹ سال)، گلرخ ابراهیمی (۶ سال)، جعفر عظیم زاده (۶ سال)، بهمن موسوند (یک سال)، نوید کامران (۱)، عثمان اسماعیلی (۱ سال) .
این خبرها حکایت از واقعیت دشوار وضعیت شرایط کار در ایران دارند. به رغم ادعای «اعتدال»، دولت روحانی نشان داده که جمهوری اسلامی تعهدات خود در چارچوب توافق نامه های بین المللی سازمان جهانی کار، که حق کارگران ایران را در ایجاد تشکلات مستقل به رسمیت می شناسد، مراعات نمی کند.
ما، سندیکاهای فرانسه، امضاء کنندگان این اطلاعیه خواستار لغو محکومیت های غیرعادلانه و مغایر با آزادی ها و حقوق اساسی بوده و نیز آزادی فوری و بی قید و شرط همه فعالان دربند که به خاطر فعالیت های سندیکائی و دفاع از حقوق به حق مزدبگیران زندانی شده اند، را خواستاریم.

پاریس، ۱۷ مارس ۲۰۱۶
CFDT : preau@cfdt.fr
CGT : n.ferouse@cgt.fr
FSU : michelle.olivier@snuipp.fr
Solidaires : contact@solidaires.org
UNSA : emilie.trigo@unsa.org

ترجمه : همبتسگی سوسیالیستی با کارگران ایزان – فرانسه

آدرس اطلاعیه در اینترنت

http://www.iran-echo.com/syndicats.html

======================

پیام نوروزی

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

«بهارا زنده مانی زندگی بخش ! به فروردین ما فرخندگی بخش!»

_baharan

عید نوروز ، فرارسیدن بهار روشنی بخش و رستاخیز زیبای طبیعت را به مردم ایران و همۀ مردمان همسایه – خویشاوند ایرانیان شاد باش می گوئیم.

جشن های بهاری در میان همه مردمان جهان زیبا و زندگی بخش اند ، اما ایرانیان از مردمانی هستند که با حساسیت ویژه ای رستاخیز طبیعت را انتظار می کشند و گرامی می دارند. ستایش عاشقانۀ آب و سبزه ، جوانه و گل و شوریدگی بلبل یکی از زیباترین چهره های فرهنگ ایرانی است. در این فرهنگ همچنین جشن بهاری ستایش نمادینی است از پیکار ابدی نیروهای روشنایی ، آزادی و زندگی در برابر تاریکی پرستان و ستمگران و مرگ گستران و پاس داشتِ امید به پیروزی مردمان بر نامردمان. در طول هزاره ها هرگاه و هرچه جغرافیای ایران خشن تر می شده و هرگاه و هرچه چیرگی نامردمان بیشتر ، تاریخ ایران بر پررنگ تر شدن تلاش های مردم برای پروراندن جوانه های این امیدِ زندگی بخش شهادت داده است. و بی هیچ تردید ، ایستادگی مردم ایران در سی و هفت سال گذشته در دفاع از نوروز و بهار در برابر حاکمان تاریک اندیش و مرگ گستر ، خود یکی از حماسی ترین چهره های پیکار فرسایشی آنان در برابر نظام ویران گر ولایت فقیه است.

در آستانه بهار ، بیائید در برابر همه آنانی که در پیکار «برای نانِ همه ، برای نور و برای سرود» جانفشانی کرده اند و می کنند و رنج می برند ، سر تعظیم فرود بیاوریم و تا حدِ امکان دستیارشان باشیم ، با این امید که «بهارِ همچنان تا جاودان در راه / همچنان تا جاودان بر شهرها و روستاهای» مان بگذرد.

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی؛ زنده باد سوسیالیسم

 

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

يكشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۵ برابر با ۲۰ مارس ۲۰۱۶

 

 

 

بهاران خجسته باد!

هیئت هماهنگی شورای نمایندگان احزاب، سازمانها و نهادهای چپ و کمونیست

_1may-kobani
فرا رسیدن بهار و آغاز سال نو بر شما مردم زحمتکش و آزادیخواه خجسته باد !
کارگران ، زحمتکشان و آزادیخواهان !
بهار، تجدید حیات طبیعت با ضرب آهنگ سالانه خود بار دیگر از راه می رسد تا زندگي مردمان طراوت و نشاط خود را برای باردیگر باز یابد؛ بهار آزادی و رهائی اما چرخه سالیانه ندارد و برای دست یابی به آن باید با مبارزه ای مستمر و منسجم جنگید و رژیم جمهوری اسلامی و نظام سرمایه داری را به گورستان تاریخ سپرد!
در آستانه فرا رسیدن سال نو به شما مردم آزادیخواه که سال دیگری در مبارزه علیه ارتجاع مذهبی حاکم را سپری ساختید تبریک می گوئیم و امیدواریم که سال جدید سال بهتر و پرثمرتر در مبارزه برای رهائی از اسارت رژیمی باشد که تار و پود آن از فساد، استبداد، تاریک اندیشی و بهره کشی در هم تنیده شده و با سیاست های داخلِی، منطقه ای و بین المللی فوق ارتجاعی خود جامعه ما را به ورطه نیستی سوق می دهد.
کارگران ایران در سال گذشته لحظه ای برای احقاق حقوق خود از پای ننشسته و در مصاف با رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی و بهره کشی کارگزاران آن ، کارنامه درخشانی از پیکارهای خود به نمایش نهادند. اعتصابات کارگری درهمه بخش های اقتصادی، اعتصابات سراسری معلمان و پرستاران نشان دهنده ابعاد وسیع مقاومت اردوی بی شمار کار در برابر تهاجم حاکمیت اسلامی به موقعیت طبقه کارگر و توده زحمتکش بود.
رژیم ضد کارگری جمهوری اسلامی، درآخرین روزهای سال با اعلام رقم ۸۱۲۱۶۴ تومان که سه برابر زیر خط فقر می باشد به عنوان حداقل دستمزد نشان داد که همچنان عامل اصلی فقرگستری میلیونی توده های کارگر و زحمتکش ایران بوده و چالش پی گیر و وقفه ناپذیر اردوی کار و تلاش برای سال آینده با همگامی پرشتاب تری ادامه خواهد یافت.
سالی که گذشت، سیاست های ارتجاعی رژیم جمهوری اسلامی علیه زنان، دانش جویان، اقلیت های ملی ومذهبی، اهل قلم، هنرمندان، وبلاگ نویسان همچنان ادامه یافت و تخریب محیط زیست کشور بحران های خانمان سوزی نظیر بحران آب و تخریب و نابودی پوشش های بوم زیستی ایران درهمه عرصه ها را رقم زد. در برابراین ویرانگری همه جانبه اما جنبش های اجتماعی درعرصه های گوناگون قدعلم کرده و جوانه های مقاومت بربستر باوراین جنبش ها در حال جوانه زدن و روئیدن است.
سال ۱۳۹۴را می توان سال اعتراضات و اعتصابات گسترده زندانیان سیاسی و عقیدتی علیه رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی نامید که فعالین کارگری زندانی از جمله پیشگامان این مقاومت ها بودند.سالی سرشار از مبارزه و پایداری که شاهد قتل کارگر کمونیست شاهرخ زمانی توسط دژخیمان رژیم جمهوری اسلامی بودیم . رژیم جمهوری اسلامی برای مهار جنبش کارگری در طی چند ماه گذشته تعرض جدیدی، علیه فعالان کارگری را از طریق محاکمات ناعادلانه و محکومیت های طولانی مدت زندان سازمان داده و از همین رو مبارزه برای رهائی فعالین کارگری و همه زندانیان سیاسی و عقیدتی امری است که باید در دستور کار همه مردم آزاده ایران در سال آینده قرار داشته باشد.
ما باردیگر فرارسیدن بهار را به همۀ مردم آزاده ایران و به همۀ آن هائی که این سنت دیرپا و فرهنگ ستایشگر بهار را جشن می گیرند تبریک گفته و برای همۀ آن ها سالی سرشار از امید برای ساختن دنیائی بهتر آرزو می کنیم. بنای این دنیای بهتر هنگامی ممکن خواهد بود که جنبش های اجتماعی و اعتراضی درون کشور در پیوند با جنبش های طبقاتی اردوی کار و زحمت تلاش های خود را برای سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی و براندازی نظم بهره کشی سرمایه داری متحد سازند. با این امید به استقبال سال نو، سال ۱۳۹۵ می رویم.

سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی!

زنده باد آزادی، زنده باد سوسیالیسم!

هیئت هماهنگی شورای نمایندگان احزاب، سازمانها و نهادهای چپ و کمونیست

شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ برابر با ۱۹ مارس ۲۰۱۶

http://shoora-namayandegan.org/

==============
بهاران بر شما خجسته باد!
آغازسال ۱۳۹۵، تهاجم بیشتربه حقوق کارگران و ضرورت مبارزه متشکلتر درمقابل آن!نهادهای همبستگی با جنبش کارگری درایران ـ خارج کشور

 

59_n
سال ۱۳۹۴ را پشت سرمی گذاریم و وارد سال نو می شویم . سال بحران منطقه ا ی و سال دخالت های بیشرمانه ی باصطلاح بشردوستانه جهان امپریالیستی و آواره کردن نزدیک به نیم میلیون انسان از کل خاورمیانه و آفریقا به سراسر اروپا و این کاروان انسانی گریخته از سرزمین های مادری همچنان ادامه دارد.

سال ۱۳۹۴ علاوه بر این خانه خرابی ها ، قدرت های سلطه گر امپریالیستی برای نجات نظم سرمایه دارانه ی حاکم و برای مهار قدرت انقلابی توده های مردم بیکار ننشستند. گاه، گوش دیکتاتورها را گرفتند تا دستگاه نظامی و امنیتی حاکم را حفظ کنند و گاه نیز با ریختن بمب بر سر مردم بیگناه و در هم شکستن ماشین جنگی دیکتاتورها ، اینجا و آنجا چنین وانمود کردند که در کنار مردمند! اما توده های بپاخاسته ی مردم در جای جای جهان بتدریج در می یابند که نیروهای سلطه جوی خارجی برای حفظ منافع خود و نظم سرمایه دارانه و برای مهار قدرت مردم وارد عمل شده اند. قدرت های سلطه گر از حق تعیین سرنوشت مردم در هراسند.
در ایران اما سال ۱۳۹۴، سال تداوم سیاست های زندان، شکنجه و اعدام بود. سال دستگیری فعالان کارگری و فعالان جنبش دانشجوئی، زنان و ملیت ها، طرفداران محیط زیست ، اهل قلم و معلمان و پرستاران و هنرمندان و وکلاء و روزنامه نگاران و در مجموع سال ادامه سیاست های ماجراجویانه ی جمهوری اسلامی در رودررویی با گسترش تحریم های اقتصادی سرمایه داری جهانی که از سال های پیش به اینسو، پای روی گلوی توده های محروم مردم ما گذاشته و آنرا درهم می فشرد. در این سال اعتراضات مردم و فشارهای بین المللی حاکمیت را به عقب نشینی کشاند و تن به ذلت و پذیرش جام زهر دیگری داد تا کشور را به موقعیت برجام ( برنامه جامع اقدام مشترک ) با امپریالیسم آمریکا بکشاند و «عقب نشینی زبونانه»! را به جان بخرند.

اما سال ۱۳۹۴ سال مقاومت زندانیان سیاسی، مقاومت کارگران زندانی، سال اعتصاب غذاهای جسورانه و سال اعتراضات مادران و خانواده های زندانیان سیاسی و سال قتل کارگرسازمانگر کمونیست شاهرخ زمانی در زندان نیز بود. سال مقاومت کارگران در برابر تعرض به حداقل های حقوق شان. سال به میدان آمدن خانواده ها در حمایت از کارگران اعتصابی. سال اعتراضات توده ای به نابودی محیط زیست در دریاچه ارومیه، زاینده رود و جنگل های شمال و کردستان نیز بود و بالاخره اتحاد عمل تشکل های کارگری وفعالین حول افزایش دستمزد در روزهای پایان سال نویدی برای آغازمبارزه متشکل در سال آتی خواهد بود .
با آروزی آن که سال ۱۳۹۵سال تداوم مبارزات توده های بپاخاسته مردم ، سال رشد و گسترش مبارزه در برابر یکه تازی سرمایه ، و سال سازمانیابی و مقاومت سازمانیافته توده های کار و زحمت و مردم آزاده ی ایران باشد، فرارسیدن سال نو را به همگان، خاصه به هم طبقه ای هامان در سراسر جغرافیای ایران تبریک می گوئیم.
نهادهای همبستگی با جنبش کارگری درایران ـ خارج کشور
nhkommittehamahangi@gmail.com
http://nahadha.blogspot.com/
شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ برابر با ۱۹ مارس ۲۰۱۶

mobarak

 

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s