جان جعفر عظیم زاده در خطر است ، در حمایت از خواست برحق و شجاعانه کارگر اعتصابی

وبلاگ کارگری راه کارگر :  خبر فوری جعفر عظیم زاده بیهوش شد

274_n
امروز دوشنبه 7 تیر ماه ساعت چهار بامداد جعفر عظیم زاده در شصتمین روز اعتصاب غذای خود، پس از مراجعه به سرویس بهداشتی همان جا نقش بر زمین شد .

همسر وی و سربازان مراقب، از صدای به زمین خوردن او متوجه مسئله شدند و خود را به سرویس بهداشتی رساندند و تن بیهوش جعفر را به روی تخت منتقل کردند وضعیت جعفر به قدری وخیم بود که پس از یک ساعت با تلاش پزشکان به هوش آمد وی پس از این اتفاق ، به دلیل وخامت شدید وضعیت جسمانی از پایین آمدن از تخت توسط پزشکان منع شده است.

جعفر عظیم زاده در نه روز گذشته فقط با سرم زنده نگاه داشته شده است ، با اینحال علاوه بر ادامه خونریزی روده و مشکل ادرار و درد های شدید معده که از دیروز آغاز شده است قند و فشار خون و ضربان قلبش به حدی پایین آمده است که بامداد امروز به مدت یک ساعت بیهوش شد و هر آن این خطر و عدم بازگشت او به هوشیاری و وقوع فاجعه‌ای بزرگ جان او را تهدید میکند

اتحادیه آزاد کارگران ایران

7 تیر 95

=================

به احترام شصتمین روز اعتصاب غذای جعفر عظیم زاده 

http://www.akhbar-rooz.com/article.jsp?essayId=74400

 بنوشته سایت اخبار روز در تاریخ چهارشنبه  ۹ تير ۱٣۹۵ –  ۲۹ ژوئن ۲۰۱۶ آمده است : به احترام بیش از شصت روز اعتصاب غذایی فعال کارگری جعفر عظیم زاده تمام قد می ایستیم!

62rooz

کمیته ی پیگیری ایجاد تشکل های کارگری در ایران در شصتمین روز اعتصاب غذای جعفر عظیم زاده ضمن همبستگی با او، کلیه ی نهادهای بین المللی و کارگری را به اقدام برای نجات جان او فرا خوانده است …
======
کارگران و مردم شریف ایران
ماشین نظام سود محور سرمایه داری هم چنان به پیش می تازد و هر روز ، ذخایر و ثروت بیشتری انباشت می کند، در نتیجه انباشت بیشتر سرمایه استثمار و شکاف طبقاتی بیشتر و بیشتر می گردد.
کارگران و تمامی مزدبگیران از معلم و پرستار گرفته تا مهندس و دکتر و کارگر خدماتی ، راننده کامیون و تاکسی و غیره در یک زنجیره ی به هم پیوسته تولید و خدمات درجهت تولید نعمات و ثروت در جامعه را مجموعان ممکن می کنند، که حتی در غالب نظام سرمایه داری نیز حق دارند و باید از این زنجیره تولید سهمی در خور توجه برای گذران یک زندگی سالم و مرفه مطابق استاندارد های جهانی داشته باشند.
در ایران اگر چه مقاوله نامه های بین المللی ٨۷ و ۹٨ در مورد داشتن تشکل های صنفی و سندیکایی به امضای دولتهای جمهوری اسلامی رسیده است ، اما به محض اینکه کارگران برای تشکیل و یا احیاء تشکل های خود اقدام می کنند، با کارشکنی ها و سرکوب های متعدد روبرو شده و در آخر به اتهام اخلال در نظم عمومی و یا اقدام علیه امنیت ملی بر علیه آنان پرونده سازی نموده و فعالین تشکل های فوق را اخراج یا احضار و بازداشت و زندانی کرده و همه گونه به شخص و خانواده اش فشار های روحی و مادی وارد می کنند.
در ماده ۲٣ اعلامیه جهانی حقوق بشر در بند ۴ آن به صراحت قید شده است که » هر کس حق دارد برای حفظ منافع خود به تشکیل اتحادیه های صنفی و عضوبت در انها اقدام کند» در پرونده سازیهای بی پایه و بی اساسی که علیه فعال کارگری جعفر عظیم زاده شده است ، از جمله به جمع آوری امضاء از کارگران در اعتراض به پایین بودن دستمزدها و تلاش برای ایجاد تشکلهای کارگری و ده مورد متنوع دیگر در همین زمینه ها که به عنوان اتهام به چشم می خورند. ردیف کردن چنین مواردی به عنوان اتهام نشان می دهد که خواب راحت دولت و کارفرمایان با هرگونه مطالبه و فعالیت کارگران و معلمان و مزدبگیران به شدت آشفته می شود. بستن اتهامات قید شده خاص کارگران نبوده بلکه تمامی فعالین جنبش های اجتماعی و معلمان و پرستاران زحمتکش را نیز در بر میگیرد، بطوریکه حتی در اجتماعات مسالمت آمیز معلمان در مقابل مراکز حکومتی از جمله ادارات آموزش و پروش و مجلس و غیره تعداد انبوهی از آنان را دستگیر و روانه زندان کردذه اند.
دیگر اینکه به یاد داشته باشیم ، اشکهای پیر مرد ریش سفید روستایی که با ده سر عائله و با بغض به حضرت عباس قسم می خورد که دیگر روی خانه رفتن را ندارم ، وجدان مسئولین را از خواب بیدار نمی کند.
مسئولین دولتی با حقوق های چند صد میلیونی باید که توجیه گر وضع موجود باشندو چشم بر تمام نابرابری ها بسته و به صورت مخفیانه و بدون هیچگونه تشریفاتی بر سینه خود مدال و نشان و درجه لیاقت آویزان کرده و یکجا ۷۵ یا ۱۰۰ سکه بهار آزادی دریافت کنند.
وقتی بالاترین مقام قضایی افشای ارقام دریافتی حقوق مدیران را » تزریق نا امیدی بر جامعه » می شمارد قطعا» مقصر رسانه ها نیستند، بلکه مقصر اصلی نظامی است که ثروت های جامعه را نا عادلانه توزیع می کند.
مسئولین دولتی و حکومت همواره تلاش می کنند که با اعمال هر چه بیشتر خشونت هزینه فعالیت و کارهای صنفی را بیشتر بالا برده و از گسترش اعتراضات روزانه همه ی اقشار مزدبگیر اعم از کارگر و معلم و باز نشسته و غیره جلوگیری بعمل آورند.
این حد از خشونت تا بدانجا پیش رفته که به قول خودشان به جای بوسیدن دست کارگر و پرداخت مزدش قبل از اینکه عرقش خشک شود ، با فرود آمدن شلاق بر بدن رنجور کارگران همراه شده است، در این نظام هر کس حقی بخواهد شلاق در یافت می کند،بجای اینکه پول بعنوان دستمزد کار کارگر کف دستش بگذارند ، با شلاق علامت بر پشتش حک می کنند.
در کنار جریمه نقدی و به زندان افکندن ، این شکنجه ها ( شلاق) بر پیکر ۱۷ تن از کارگران معدن طلای آق دره فرود آمدو این حکم شکنجه مستقیم برای ۹ تن از کارگران معدن بافق نیز صادر شده که فعلا» در انتظار می باشند.
وقتی یونس عساکره از در ماندگی و استیصال در کنار خیابان خود را به آتش می کشد و یا هنگامی که مرتضی فرج نیا در اعتراض به نداشتن کار با تیر کشته می شود یا سه کارگر آق دره در مقابل اخراج خود کشی می کنند و یا کارگران و جوانانی که خود را از پل های عابر حلق آویز می کنند و … و یا وقتی کارگران زحمتکش شهرداری اهواز در اعتراض به سه ماه عدم دریافت حقوق باز داشت شده روانه زندان می شوند ، می توان به درستی دریافت که حکومت سرمایه داری تلاش دارد ، هزینه های اعتراضی و فعالیت های صنفی را بشدت بالا برده و هرگونه تلاش را با انگ اقدام علیه امنیت ملی و اخلال در نظم عمومی پاسخ دهد.
در اقدامی خجسته و مبارک آقایان جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی به عنوان فعال کارگری و فعال معلمین علی رغم داشتن در خواست های متعدد بر یک نقطه مشترک توافق کرده » حذف اتهامات امنیتی از پرونده های مفتوحه علیه فعالین صنفی»را خواستار شده و از دهم اردیبهشت اعتصاب غذایی تر خود را شروع کردند. در میانه راه حکومت سرمایه داری اسلامی با دادن مرخصی به آقای عبدی تلاش می کند با جدا کردن این دو فعال کارگری و معلمی از هم از گسترش اتحاد کارگران و معلمین جلو گیری کند، اما از آنجاییکه دستمزد های چهار برابر زیر خط فقر، زندگی تمامی مزدبگیران اعم از معلم و کارگر و پرستار و دانشجو و غیره را به ورطه فلاکت کشانده و تمرکز ثروت و قدرت در دست مشتی سرمایه دارباعث عمیق ترشدن فاصله طبقاتی گردیده و نا هنجاری های اجتماعی متعددی اعم از گرانی و بیکاری ، فقر و فحشا و اختلاس و رشوه خواری و رانتخواری و … تمامی سطوح مقامات دولتی و غیر دولتی را در خود فرو برده است، و همچنین، همپیمانی تاریخی کارگران و معلمین بخصوص در دور جدید که از درون زندان رجایی شهر بین شاهرخ زمانی به عنوان فعال کارگری و رسول بداقی و عبدالرضا قنبری به عنوان فعالین معلمان زندانی کلید خورده، بنای اتحاد در دور جدید گذاشته شده بود، در این مقطع با اعتصاب غذای متحدانه جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی متبلور شده در سطح بالاتری ادامه یافت.
یغینا» و بدون هیچ شک و تردیدی جای معلم و کارگر و دانشجوی مبارز زندان نیست و تمامی این زندانیان باید بدون قید و شرط آزاد شده و به آغوش گرم خانواده خود باز گردند ، چرا که زندانی بودن این عزیزان نشان دهنده وجود ظلم و ستم و نبود عدالت و قانون است ، حق هر کارگر و معلم و هر زحمتکشی است که بدون هیچ مانعی بتواند به سطح پایین معیشت خود اعتراض کند و باید بدون هیچ مانعی اجازه داشته باشد تشکل های صنفی خود را بر پا کرده و حق داشتن یک زندگی مرفه شرافتمندانه متناسب با استاندارد های جهانی را برای خود محفوظ داشته و برای کسب آن بدون هیچ مانعی مبارزه کند،و باید کسانی که در مقابل چنین خواستهای مانع تراشی می کنند، محاکمه شوند.
ما فعالین ( اعضای) کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری از تمامی کارگران و مزدبگیران می خواهیم که با تمام توان از آزادی بدون قید و شرط کلیه زندانیان سیاسی حمایت نمایند ، این زندانیان زندگی و جان شریف خود را در راه همنوعان و هم طبقه ایی های خود گذاشته و هیچگونه منافع شخصی ندارند . بیش از ۶۰ روز اعتصاب غذا پیکر نازنین رفیقمان جعفر عظیم زاده را رنجور و ضعیف ساخته و با فشار خون پایین و همچنین افت ضربان قلب هر لحظه این فعال کارگری را خطر ایست قبلی تهدید می کند.
دولت جمهوری اسلامی و قوه قضائیه مسئول مستقیم جان این زندانی سیاسی می باشد.
ما همچنین از کلیه نهاد های بین المللی ، حقوق بشری ، سندیکا ها و اتحادیه های کارگری سراسر جهان می خواهیم که با تشدید فشار های خود بر دولت جمهوری اسلامی زمینه آزادی کلیه زندانیان سیاسی را فراهم آورند.

کارگر زندانی ، معلم زندانی ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد
کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری در ایران
٨/۴/۱٣۹۵

===============

اعلامیه شورای نمایندگان احزاب ، سازمان ها و نهادهای چپ و کمونیست

در حمایت از جعفرعظیم زاده و یارانش

895_n

بیدادگاه های رژیم ضدانقلابی جمهوری اسلامی، به معترضان جنبش کارگری و معلمان جان به لب رسیده و نمایندگان واقعی آنان چنگ و دندان نشان می دهد. » قانون مجازات اسلامی» با روش سرکوب «قانونی» ،نمایش رسوایی را علیه فعالان و پیروان آگاه جنبش طبقه کارگر به راه انداخته است و با اتهام ها و پرونده سازی های سراپا دروغ از آنان انتقام می گیرد.»قانون سرکوبگر» به ابزار دست جنایتکاران حاکم تبدیل شده است.

جعفر عظیم زاده ،  هم اکنون در بند دژخیمان رژیم ، با یکی از طولانی ترین اعتصاب غذاهای اعتراضی در زندان های جمهوری اسلامی دست و پنجه نرم می کند.

«اتهامات» وارد بر جعفر عظیم زاده و سایر فعالین جنبش کارگری، کوس رسوایی دستگاه سرکوبگر و ضدبشری حاکمان و مجریان سرمایه داری ایران را به صدا در می آورد.واقع این است که رژیم جمهوری اسلامی در دور جدید سرکوب پس از «برجام» که رژیم با هدف تبلیغ حاکمیت فضای قبرستانی بر جنبش کارگری و خوشامد به سرمایه داری جهانی آن را با احکام شلاق بر تن رنجدیده کارگران معترض کلید زد، با مقاومت جعفر عظیم زاده و یارانش ، و گسترش این مقاومت و اعتراض در مقیاسی گسترده، تا همین جا پیروزی بزرگی برای جنبش کارگران و زحمتکشان می باشد.

جعفر عظیم زاده زندانی مدافع حقوق کارگران، از ظهر روز جمعه ۱۰ اردیبهشت ۹۵ اعتصاب غذای نامحدود خود را به همراه جمعی از زندانیان دیگر شروع و اعتصاب خودرا به شکل فردی همچنان ادامه داده است . آنها تصمیم خود به اعتصاب غذا را در نامه یی به رئیس زندان اینگونه بیان کردند:

» در اعتراض به امنیتی کردن فعالیتهای صنفی و تجمعات و اعتصابات کارگران و معلمان، دستمزدهای زیر خط فقر، ممنوعیت برگزاری مستقلانه و آزادانه روز جهانی کارگر و روز جهانی معلم، عدم شفافیت و عمل مؤثر سازمان جهانی کار در قبال نقض حقوق بنیادین کارگران و معلمان ایران و با خواست خارج کردن اتهام ”اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی کشور “و دیگر اتهامات امنیتی از پرونده‌های مفتوح کارگران و معلمان معترض و برداشتن این‌گونه اتهامات جعلی و ساختگی از پرونده‌های خود و دیگر فعالان کارگری و معلمان زندانی از امروز دهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ از دریافت غذای زندان خودداری و دست به اعتصاب‌غذای نامحدود می‌زنیم»

ما به عنوان بخشی از نیروهای انقلابی چپ و کمونیست که هدف خود را سرنگونی انقلابی رژیم جمهوری اسلامی و جایگزینی آن توسط بدیل سوسیالیستی قرار داده ایم از بدو تاسیس تشکل مشترکمان اقدامات سرکوبگرانه رژیم جمهوری اسلامی علیه فعالین، تشکل ها و کارگران معترض و پیکارجوئ ایران را محکوم کرده و خواهان آزادی فوری و بی قیدو شرط همه فعالین کارگری و همه زندانیان عقیدتی و سیاسی و آزادی حق تشکل و اعتصاب شده ایم. ما حمایت قاطع مان را از اقدام جسورانه جعفر عظیم زاده در اعتراض به قوانین ضدکارگری رژیم جمهوری اسلامی اعلام کرده و به همراه همه تشکل هائی که در ایران و خارج از کشور در این راستا مبارزه می کنند در این پیکار همدل و همراه هستیم.

ما از رفیق گرامی جعفر عظیم زاده و یارانش درخواست می کنیم  برای حفظ تندرستی و تجديد قوای جسمی و روحی خود – که همه مبارزان  به ویژه مبارزه طولانی طبقه کارگر به آن نیاز دارند – اعتصاب غذای خود را که تا هم اکنون با پژواک وسیع قرین پیروزی بوده، پایان دهند و انرژی مبارزاتی خود را همراه با همه فعالین متعهد و دلسوز جنبش کارگری در مسیر طولانی رهائی نهائی طبقه کارگر قرار دهند.

پاینده باد اتحاد پیروزمند کارگران و معلمان ایران

سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی ، زنده باد سوسیالیسم

26 ژوئن 2016 برابر با 6 تیر 1395

http://shoora-namayandegan.org

شورای نمایندگان احزاب ، سازمان ها و نهادهای چپ وکمونیست

امضاءها به ترتیب حروف الفبا :

1 – اتحاد چپ ایرانیان در خارج کشور

2 –  اتحاد چپ سوسیالیستی ایرانیان

3 – حزب کمونیست ایران

4- سازمان اتحاد فدائیان کمونیست

5 –  سازمان راه کارگر

6 –  سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

7 –  شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران- استکهلم

8 – شورای فعالین سوسیالیست و آزادیخواه- هامبورگ

9 –  کانون اندیشه کپنهاگ – دانمارک

10 – کانون همبستگی با کارگران ایران- گوتنبرگ

11 – کمیته حمایت از مبارزات جنبش کارگری ایران- دانمارک

12 – کمیته حمایت از مبارزات کارگران ایران- فنلاند

13 –  کمیته خارج کشور سازمان فدائیان(اقلیت)

14 –  کمیته یادمان کشتار زندانیان سیاسی دهه٦٠در ایران – مونترال، کانادا

15 –  نهاد همبستگی با جنبش کارگری ایران- غرب آلمان

16 – هسته اقلیت

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´

http://www.etehadeh.com/?page=news&nid=5250

07_n

امروز شنبه 29 خرداد 95 ساعت یک بعد از ظهر جعفر عظیم زاده به خاطر وخامت حالش با تلاش مشترک خانواده وی، تعدادی از اعضاء اتحادیه آزاد کارگران ایران و چهار نفر از اعضاء کانون صنفی معلمان در تهران از جمله اسماعیل عبدی جهت انجام مراحل پذیرش و بستری، به بیمارستان سینا منتقل و در آنجا بستری گردید.

جعفر عظیم زاده از 10 روز گذشته دچار افت شدید قدرت شنوائی، کاهش دید، عدم تعادل حین راه رفتن، بی حسی و به خواب رفتن دستها، بی حسی قسمتی از ناحیه چپ سر، عدم توانائی در شناخت دوستان و نزدیکان از پشت تلفن، تشدید مشکل دفع ادرار، خونریزی روده، افزایش تعداد و طول مدت سرگیجه ها طی روز شده است.

============

محمود بهشتی لنگرودی : جعفرعظیم زاده راآزادکنید

30203_n
دیروزبه دیدارش رفتیم.دوستان دیگری هم که نگران سلامتیش بوده وهستندآمده بودند.بعضی ها دلسوزانه ومضطرب،دعوتش می کردندبه شکستن اعتصاب غذاواین که صدایت شنیده شدوجان عزیزت برایمان ارزشمندترازهردستاوردی است که به بهای ازدست دادن آن حاصل شوداما،باوجودضعف شدیدجسمانی ،ضربان ضعیف نبض وتاکیدپزشکان مبنی براین که درصورت خودداری ازخوردن،دیگرهیچ کاری ازدستشان برنمی آید،برادامه ی اعتصاب غذاتاحصول نتیجه ورسیدن به مقصودپافشاری می کند.
حقیقتا نمی توان دربرابراین جثه ی ضعیف واراده ی پولادین سرتعظیم فرودنیاورد.
بااین وصف ازقهرمان شدن وتعریف وتمجیدخوشش نمی آیدوقهرمان واقعی این داستان راکسانی می داند که ازاوحمایت کرده ومی کنندوالبته همسرمحترمش که تحمل این همه فشار،هنوزکمرش راخم نکرده واستوارایستاده است.
امروز ،مرگ وزندگی کارگرزندانی ،جعفرعظیم زاده،که دراعتراض به احکام ناعادلانه وانگ های امنیتی ،بیش از56روزاست که دراعتصاب غذابه سرمی برد دردست مسوولان قضایی وامنیتی است.
کاش قبل ازاین که دیرشودتصمیمی منطقی وعاقلانه اتخاذ شود.
محمودبهشتی لنگرودی
4/4/95

==================

گزارشی از آخرین وضعیت جعفر عظیم زاده و پاسخ دادستان تهران

0391_n

http://www.etehadeh.com/?page=news&nid=5286

به نوشته سایت اتحادیه آزاد کارگران ایران درتاریخ در تاریخ يكشنبه ۶ تير ۱۳۹۵ برابر با ۲۶ ژوئن ۲۰۱۶ آمده است : جعفر عظیم زاده که از هشت روز پیش از لحظه ورود به بیمارستان سینا با درخواست مصرانه خانواده و دوستان نزدیکش، تزریق سرم را پذیرفته است همچنان به طور شبانه روزی زیر سرم قرار دارد و در حال حاضرپس از نزدیک به 60 روز اعتصاب غذا ، فقط به دلیل پذیرش سرم قادر به حرف زدن و حفظ هوشیاری است. وی علیرغم پذیرش لاینقطع سرم درشبانه روز، فشار خونش 7روی 5 است و دچار افت شدید ضربان قلب، سرگیجه و اختلالات ادراری و خونریزی گوارشی (روده) میباشد.
با بررسی وضعیت جسمی جعفرعظیم زاده توسط پزشکی قانونی در روز چهارشنبه اول تیرماه که به درخواست دادستانی تهران صورت گرفته، کلیه موارد مربوط به وضعیت حاد جسمانی او از قبیل خونریزی روده، افت شدید ضربان قلب، مشکلات ادراری، سرگیجه، کاهش شدید وزن و افت شنوایی مورد تایید قرار گرفته و به دادستانی اعلام گردیده است.
همچنین بعد از انجام اکوی قلب در روز پنج شنبه دوم تیرماه، امروز شنبه نیز مجددا توسط متخصص قلب بیمارستان معاینات قلبی به عمل آمد که بر اساس بررسی های پزشکی در رابطه با قلب و فشار خون وی اعلام گردید تمامی این عوارض حاد، مربوط به اعتصاب غذا می باشد و تنها با بر قراری روال معمول تغذیه امکان رفع آنها میسر خواهد بود در غیر این صورت وضعیت موجود وی به سرعت وخیم تر نیز خواهد شد.
مسئولین قضایی با اینکه از وضعیت جسمانی فوق العاده بحرانی جعفر عظیم زاده آگاهی کامل دارند، کلام آخر خود را امروز با اعلام پذیرش هر هزینه ای در رابطه با آنچه که قرار است به سر او بیاورند، بیان کردند.
امروز شنبه ۵ تیرماه به دنبال مراجعه خانواده جعفر عظیم زاده به دادستانی برای پیگیری وضعیت پرونده وی، مسئولین دادستانی اعلام کردند که دادستان تهران فقط دستور رسیدگی پزشکی را برای او صادر کرده است و گفته است هر بلایی در نتیجه اعتصاب غذا بر سر وی بیاید برای ما مهم نیست.
اتحادیه آزاد کارگران ایران
۵تیر۹۵

===================

اسماعیل عبدی: جعفر عظیم زاده را آزاد کنید

56-11

به نقل از سایت حقوق معلم و کارگر در تاریخ يكشنبه ۶ تير ۱۳۹۵ برابر با ۲۶ ژوئن ۲۰۱۶ آمده است : دهم اردیبهشت سال ۹۵بود که در زندان اوین جعفرعظیم زاده دبیر اتحادیه آزاد کارگران ایران و اسماعیل عبدی دبیرکل کانون صنفی معلمان در اعتراض به حق قانونی معلمان و کارگران یعنی برداشتن اتهامات امنیتی از فعالان صنفی، پس از صدور بیانیه ای مشترک دست به اعتصاب غذای نامحدود زدند.
اسماعیل عبدی در ۲۵ اردیبهشت و پس از ۱۶روز اعتصاب غذا با قرار وثیقه تا نهایی شدن حکم دادگاه تجدیدنظر آزاد شد ولی گویا مسئولین امر صدای عدالتخواهی جعفر عظیم زاده را نشنیده یا خود را به نشنیدن زده اند. تا جایی که عظیم زاده در پنجاه و دومین روز اعتصاب غذا به دلیل شرایط حاد جسمانی نظیر خونریزی روده، تاری دید، عدم تعادل در راه رفتن، خواب رفتگی در ناحیه سمت چپ سر و… به بیمارستان سینا انتقال یافته و بستری شد. ولی او تا امروز که در آستانه پنجاه و هشتمین روز اعتصاب غذای خود است همچنان بر خواسته اش اصرار داشته و ایستادگی می کند.
اسماعیل عبدی دبیرکل کانون صنفی معلمان امروز جمعه سوم تیرماه پس از ملاقات خانوادگی با جعفر عظیم زاده اینگونه می گوید:
فردی که دست به اعتصاب غذا زده با گرسنگی دادن به خود، “مرگ” و “رنج” را که امری بسیار شخصی است، همگانی میکند و رنج او منبع انرژی برای حمایتکنندگان و ناظران میشود. فرد اعتصابکننده که صدایش به جایی نمیرسد، با بر سر دست گرفتن جان خود، می خواهد پیامش را به صاحبان قدرت برساند. میزان مقاومت و پایداری بر سر خواسته نشان از برحق بودن آن است.
پس از بستری شدن عظیم زاده در بیمارستان سینا هر روز به ملاقاتش رفته و از نزدیک تمامی روند آزمایشات او را زیر نظر داشتم. از مسئولان بیمارستان سینا به خاطر تلاش و نهایت همکاریشان در بستری کردن او و جلوگیری از بروز فاجعه سپاسگزاری می‌کنم. حمایت بی‌دریغ و همیشگی خانواده عظیم زاده به ویژه همسرش نیز قابل تحسین و تقدیر است. در این مدت کارگران و معلمانی را دیدم که از اقصی نقاط کشور برای حمایت از جعفر به بیمارستان آمدند که خود نشانه همدلی معلمان و کارگران ایران است. حمایت نهادهای بین‌المللی از خواسته مشترک ما یعنی برداشتن اتهامات امنیتی نیز قابل ستایش و قدردانی است.
اما روی سخن من با مسئولین و قضات و ضابطان قضایی است که هیچ توجهی به فریادهای برآمده از جان عظیم‌زاده ندارند. ما بر خواسته‌های مشترک قانونی خود همچنان ایستاده و بر آن تأکید داریم. با توجه به وضعیت وخیم جعفر عظیم‌زاده بیم آن می‌رود که این بی‌توجهی‌ها منجر به فاجعه‌ای جبران ناپذیر شود. اگر چنین فاجعه ای رخ دهد مسئولیت آن تنها متوجه کسانی است که فریادهای دادخواهی عظیم زاده را نشنیده اند.
http://bield.info/7106-2/
=====================

ترجمه متن خبر منتشر شده در نشریۀ «پرچم سرخ» ترکیه
«جعفر عظیم زاده فعال کارگری و انقلابی ایران در اعتصاب غذاست.

در رژیم آخوندی ایران ، انقلابیون زندانی در برابر هجوم و فشار و آزار و اذیت رزیم مقاومت و مبارزه میکنند. بعد از انقلاب 57 در ایران انقلابیون در پای چوبه های دار قتل عام شدند. رژیم اسلامی سرمایه در ایران امروز نیز انقلابیون را به شدیدترین شکل ممکن شکنجه نموده و تحت فشار میگذارد.در حقیقت در اعمال فشار و شکنجه این رزیم هار هیچ وقفه ای نبوده و نیست.
در ایرا ن نیز همجون سایر سیستم ها و دولتهای سرمایه داری اذیت و ازار انقلابیون در زندانها به بدترین شکل ممکن در جریان است اما انقلابیون نیز در مقابل این همه اذیت و آزار سر خم نکرده و مبارزه و ایستادگی میکنند.جعفر عظیم زاده کارگر انقلابی در زندان رژیم اسلامی سرمایه در ایران بیش از پنجاه روز است که به خاطر فشار ها و اذیت و آزار رژیم در اعتصاب غذاست و هر روزی که میگذرد از لحاظ جسمانی ضعیف تر گشته و یک قدم به مرگ نزدیکتر میشود. بدون شک عظیم زاده مرگ را به جان خریده ولی برای پیروزی قبل از مرگ نیازمند پشتیبانی و حمایت در بیرو ن از زندان هم در ایران و هم خارج از ایران است
همانند ترکیه که تجربه های فراوانی از اعتصاب غذا و روزه مرگ زندانیان در زندانها دارد خوب میدانیم که در نبود پشتیبانی لازم خارج از زندان متاسفانه در زندانها بها و تاوان سنگینی پرداخت میشود.»
====

محمود صالحی : از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی حمایت کنیم.

کارگران مردم آزاده و تشکل های کارگری

7898_n

به دنبال اعلام اعتصاب غذا از سوی اسماعیل عبدی معلم زندانی و جعفر عظیم زاده کارگر زندانی در تاریخ ۱۰/۲/۹۵ هر چند اسماعیل عبدی بعد از مدتی با قرار وثیقه از زندان آزاد شد، اما جعفر عظیم زاده تا این تاریخ هنوز در اعتصاب غذا بسر می برد و به دلیل بی توجهی مسئولان مربوطه جان این انسان شریف و مقاوم در خطر جدی است.
با اعلام اعتصاب غذا از سوی جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی رفته رفته پرده از چهره تعدادی از گرایشات موجود در جامعه برداشته شده و حقیقت از میان ابرهای تیره و تار نمایان شد.
افرادی که در چند سال اخیر خود را بنام فعال کارگری و سیاسی به جامعه معرفی کرده بودند و داد و فریاد راه انداخته بودند که به کار جمعی و خرد جمعی اعتقاد دارند و طرفدار طبقه کارگر هستند. آهسته آهسته چهره واقعی اشان آشکار شد. من گمان نمی کردم که حمایت ما در خصوص اعتصاب غذای جعفر عظیم زاده که پرچمدار یک خواسته به حق و مشخص است ، ضرری برای این اشخاص که خود را با جنبش کارگری تداعی می کردند، داشته باشد. اینک دیده می شود که حمایت از اعتصاب زندانیان سیاسی و یا همراه بودن با آنان، منافع تعدادی از این افراد را به خطر انداخته و قلم فرسایی کرده و اعلام می نمایند که جعفر عظیم زاده رهبر و وارث ما نیست و….
بلی این درست است که جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی رهبر و وارث ما نیستند و همه ما نیز بر این امر واقفیم.واما سئوال من از شما ها این است. آیا خواسته های جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی هم خواست شما نیست؟
اگر واقعا» خواست شما ها نیست اعلام کنید و رو به جامعه بگوید که خواست زندانیان اعتصابی غیر مشروع و هیچ ربطی به شما وهمفکرانتان ندارد و برخورد قوه قضائیه با کارگران و زندانیان سیاسی درست و مشروع است.
همه ما شاهد آن هستیم که ده ها نفر اززندانیان سیاسی بعد از اتمام احکام تحمیلی از زندان آزاد نشده اند و پرونده جدید برایشان تشکیل شده است.صدها کارگرفقط بخاطر اعتراض به وضعیت کار و معیشت خود بازداشت و پرونده امنیتی برای آنان تشکیل داده و به زندان های سنگین محکوم و یا آنان را به جریمه نقدی و شلاق محکوم کرده اند.
همه ما می داینم که هر کارگری اقدام به تشکیل تشکل کارگری کند، در قدم اول او را از کار اخراج و مورد تعقیب نهادهای امنیتی کشور قرار می گیرد.
در این مورد صدها پرونده برای کارگران معترض در مراجع قضایی و امنیتی تشکیل شده ودارای پرونده مفتوح شده اند.
از همه مهمتر همه ی ما اطلاع داریم که آن دستمزدی که از سوی شورای عالی کار تعینب شده سه فقره زیر خط فقر است و در مقابل مسئولان دولتی حقوق های نجومی دریافت می کنند و…..
بلی آقایان انقلابی و آقایانی که به خرد جمعی اعتقاد دارید، ولی در عمل ضد خرد جمعی هستید. بالای سر شما ها و دوستانتان یک عده انسان فداکار با مشت های آهنین ایستاده اند و اقدامات ضد کارگری شما ها را عقیم کرده اند. یعنی شما ها در طول ۵۱ روز اعتصاب غذای جعفر عظیم زاده یک بار هم به فضای مجازی سرکی نکشیده اید؟ تعجب می کنم !!! چون شما ها مثل کرم فضای مجازی همیشه حضور دارید و امروز در برابر این واقعیت سکوت کرده اید.
ما ،خوب میدانیم شماها از چه چیزی نگران هستید. شماها عملا نمی توانید دوش به دوش این افراد فداکار وانقلابی قدم بردارید و به همین خاطر به مخالفت برخواسته اید.
واقعا» جای بسی تاسف است که این همه جرم و جنایت از دید شما ها پنهان است . ولی ….
در پایان باید عرض کنم که جعفر عظیم زاده رهبر من نیست، اما خواستی که جعفر عظیم زاده رو به جامعه سرمایه داری و مسئولان مربوطه اعلام کرده است، خواست من و همه کارگرانی است که برای برابری مبارزه می کنند. بر همین اصل و با تمام توان از خواست جعفر عظیم زاده حمایت کرده و خواستار لغو اتهام امنیتی از پرونده کلیه کارگران و معلمان کشور هستم.
زندانی سیاسی آزاد باید گردد.
محمود صالحی
۳۰/۳/۹۵

====================

دادستان تهران: برای جعفر عظیم زاده کاری نمی کنم حتی اگر بمیرد!

img_t_39187

به گزارش خبرگزاری رسمی هرانا آمده است : عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران روز جاری پس از پذیرش ملاقات با همسر جعفر عظیم‌زاده فعال کارگری زندانی که در پنجاه‌وهشتمین روز اعتصاب غذا به‌سر می‌برد گفته است برای او هیچ کاری نمی‌کند حتی اگر بمیرد.

به نوشته هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جعفر عظیم‌زاده فعال کارگری زندانی در زندان اوین در اعتراض به «سرکوب فعالین کارگران و معلمان از طریق پرونده سازی‌های امنیتی» در اعتصاب غذا به سر برده و در حال حاضر در بیمارستان بستری است.

یک منبع نزدیک به این فعال کارگری در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: امروز همسر اقای عظیم‌زاده برای پیگیری پرونده همسرش به دیدار آقای جعفر دولت‌ابادی دادستان تهران رفت اما آقای دولت آبادی با عصبانیت پاسخ داده برای ایشان کاری نمی کند حتی اگر بمیرد مسئولش اوست و به کسی مربوط نمی‌شود.

منبع نزدیک به جعفر عظیم‌زاده در مورد وضعیت جسمی او نیز در پایان تاکید کرد: ایشان ۵۸ روز است که در اعتصاب غذاست و در دو روز گذشته بطور مداوم زیر سرم بوده است. ضربان قلب او در روی مانیتور از ۶۰ بالاتر نمی‌رود. با این اتفاق امروز نیز وضعیت روحی‌اش خوب نیست.

جعفر عظیم‌زاده، دبیر هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، در اسفندماه سال ۹۳ از سوی دادگاه انقلاب به شش سال حبس و دو سال محرومیت از «فعالیت در فضای مجازی و رسانه‌ها و مطبوعات» محکوم شد.

این فعال کارگری که از هماهنگ کنندگان طومار چهل هزار نفری کارگران برای افزایش حداقل مزد بوده، به اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور، اخلال در نظم عمومی و فعالیت تبلیغی علیه نظام جمعا به شش سال حبس محکوم شده است.

صلواتی، قاضی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، در این حکم مجازات های این فعال کارگری را تجمیع نکرده است.

از جمله مصادیق اتهامات عظیم‌زاده، تشکیل اتحادیه آزاد کارگران ایران، تشکیل اتحادیه سراسری کارگران اخراجی و بیکار، همکاری با کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای آزاد کارگری، شرکت در تجمع روز جهانی کارگر پارک لاله در سال ٨٨، هدایت کارگران در اعتراضات سال ٨۴، اقدام به تشکیل و برنامه ریزی و مدیریت تجمعات کارگری در زمان دولت جدید و تهدید به تجمع و اعتصاب در اسفند ماه سال ۹۲ بوده است.

عظیم‌زاده همچنین به علت جمع آوری طومار اعتراضی چهل هزار نفری کارگران و تجمعات در مقابل مجلس و وزارت کار و هدایت و اجرای این تجمعات، اعتراض به مزد مصوب، شکایت از سعید مرتضوی به عنوان نماینده هزار کارگر، اعتراض به ایجاد تغییرات ضدکارگری در قانون کار، نشست و ملاقات با دیگر تشکل های مستقل کارگری از قبیل سندیکای کارگران شرکت واحد تهران، سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، کمیته هماهنگی، کمیته پیگیری و مصاحبه با برخی رسانه‌های برون مرزی محکوم شده است.

جعفر عظیم زاده، در آستانه روز جهانی کارگر سال ۹۳‌ از سوی ماموران امنیتی در تهران بازداشت و پس از ۴۶ روز با قید وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

وی در تاریخ ۱۷ آبان‌ماه سال ۹۴ بر اساس ابلاغیه شعبه اول اجرای احکام کیفری دادسرای ناحیه ۳۳ اوین، برای تحمل شش سال زندان خود را به دادسرای مستقر در زندان اوین معرفی و به بند هشت این زندان منتقل شد.

========================
اطلاعیه اکسیون اعتراضی در مرکز شهر کپنهاگ
اکسیون اعتراضی در حمایت از اعتصاب غذای جعفر عظیم زاده و سایر فعالین کارگری، معلمان زندانی و زندانیان عقیدتی سیاسی و معترض در ایران، و در اعتراض به شلاق زدن کارگران معدن طلا و بازداشت جمعی کارگران شهرداری اهواز، به منظور همبستگی با جنبش کارگری ، به دنبال فراخوان کمیته دانمارک حزب کمونیست ایران و حمایت کانون پوینده و کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ، ما نیز فعالانه در این اکسیون که دوشنبه در مرکز شهر کپنهاگ انجام می گیرد شرکت کرده و همه ی فعالین و انسان های آزادی خواه و مترقی را به شرکت در این اکسیون دعوت می نماییم.
مکان : Gammeltorv 155 kbh
زمان : دوشنبه 27 ژوئن 2016 از ساعت 18:30 تا 20:00
کانون اندیشه کپنهاگ
25 /06/2016

=============================

اعتصاب غذای سه روزه محمد جراحی در همبستگی با جعفر عظیم زاده 

اتحادیه آزاد کارگران ایران: محمد جراحی در اعتراض به عدم رسیدگی به خواسته های جعفر عظیم زاده و در همبستگی با وی، به مدت محدود اعلام اعتصاب غذا کرد.

محمد جراحی در تماسی تلفنی از زندان تبریز اعلام کرد که بعد از ۴۴ روز بی توجهی به خواسته های جعفر عظیم زاده، با توجه به بحرانی شدن وضیت وی، از روز دوشنبه ۲۴ خرداد، بهمدت سه روز اعتصاب غذا خواهد کرد. جراحی به خاطر بیماری اش باید دارو مصرف کند.

محمد جراحی، کارگر زندانی، با وجود سرطان تیروئید و نیاز به ادامه درمان در خارج از زندان، همچنان بدون مرخصی، سالهای حبس خود را در زندان تبریز می گذارند.

=============

اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

در حمایت از خواست برحق و شجاعانۀ جعفر عظیم زاده

جان او در خطر است!

jafar.....

جعفر عظیم زاده، رئیس هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، به همراه اسماعیل عبدی در اعلامیه اعلام اعتصاب غذای خود در دهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ نوشته بودند :« لذا ما در گرامیداشت اول ماه می روز جهانی کارگر و اعلام همبستگی با کارگران جهان، به مناسبت این روز بزرگ در اعتراض به امنیتی کردن فعالیت های صنفی و تجمعات و اعتصابات کارگران و معلمان ، دستمزدهای زیر خط فقر، ممنوعیت برگزاری مستقلانه و آزادانه روز جهانی کارگر و روز جهانی معلم، عدم شفافیت و عمل موثر سازمان جهانی کار ILO در قبال نقض حقوق بنیادین کارگران و معلمان ایران و با خواست خارج کردن اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی کشور» و دیگر اتهامات امنیتی از پرونده های مفتوح کارگران و معلمان معترض و برداشتن اینگونه اتهامات جعلی و ساختگی از پرونده های خود و دیگر فعالین کارگری و معلمان زندانی از روز دهم اردیبهشت ماه دست به اعتصاب غذای نامحدود خواهیم زد».

اکنون چهل و نُه روز از اعتصاب غذای شجاعانۀ جعفر عظیم زاده گذشته است. او همچنان بر خواسته های خود برای خارج کردن اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی کشور» از پرونده فعالان کارگری پافشاری می کند. او نیک می داند که نهادهای قضائی و امنیتی رژیم اسلامی چگونه با امنیتی کردن پرونده فعالان کارگری و مدنی، راه زندان های طویل المدت و فشارهای سنگین بر آنها و خانواده هایشان را هموار می سازند و چگونه از این طریق راه مبارزات صنفی و مدنی را می بندند. حالا دیگر مقامات امنیتی و قضائی جمهوری اسلامی که از انفجار خشم کارگران ایران هراسان شده اند، علاوه بر دستگیری، شکنجه و زندان، اجرای حکم شلاق را نیز به کار می گیرند. جنایتی که در حق کارگران معدن طلای آق دره انجام دادند و احکام رذیلانه شلاق تعلیقی که برای کارگران معدن بافق صادر کردند. جعفر عظیم زاده به عنوان فعال فداکار جنبش کارگری که خود نتایج این اتهامات و شیوه های جنایتکارانه را با گوشت و پوست خود لمس کرده ، می داند که نباید در برابر آن سکوت کرد. لب بستن بر غذا از سوی او، بیانگر شناخت دقیق او از ماهیت رژیمی است که با بستن اتهامات امنیتی بر فعالیت های صنفی کارگران، راه سرکوب خشن این مبارزات را هموار می سازد.

images

تلاش رذیلانه مقامات امنیتی و قضائی جمهوری اسلامی بر این است که با امنیتی کردن پرونده فعالان کارگری و هموار کردن راه مجازات های رذیلانه و سخت، ترس را بر جامعه کارگری و مدنی کشور مستولی سازند. آنها با وارد کردن اتهامات واهی در پرونده های فعالان مدنی و صنفی تلاش دارند آنها را از ادامه مبارزه باز دارند و نیروهای جوان تر را نیز به وحشت اندازند. از سوی دیگر سیاست آنها در زندان های مخوف شان نیز بر این استوار است تا با مرگ خاموش فعالان کارگری، مدنی و سیاسی، خود را از دست آنها خلاص سازند. ما تاکنون شاهد نمونه های زیادی از مرگ خاموش زندانیان سیاسی و عقیدتی بوده ایم. بی توجهی مقامات امنیتی و قضائی رژیم به خواست های زندانیانی که در اعتصاب غذا به سر می برند از اینجا ناشی می شود. در حال حاضر هفت نفر از زندانیان سیاسی و عقیدتی در اعتصاب غذا به سر می برند. جنایتکاران رژیم تلاش دارند با کشاندن پرده سکوت بر اعتراض این زندانیان و به کارگیری شیوه های انحرافی، تمرکز افکار عمومی مردم ایران و جهان را از این ماجرا دور سازند. درست در اینجاست که باید با تمرکز هر بیشتر بر گسترش اخبار وضعیت زندانیان سیاسی و عقیدتی در حال اعتصاب غذا، با این حربۀ رذیلانه رژیم اسلامی مقابله کرد.

سازمان ما ضمن دفاع از خواست برحق و شجاعانۀ اعتصاب غذای جعفر عظیم زاده و دیگر زندانیانی که در حال اعتصاب غذا هستند، از همه فعالان مدنی و سیاسی و تمامی تشکل های مدافع حقوق انسانی و مبارزت کارگری داخل و خارج از کشور تقاضا دارد به حمایت از خواست های این فعالان زندانی همت گمارند و فریاد اعتراض آنها را به گوش همگان برسانند. باید فشار بر رژیم جمهوری اسلامی را آنچنان افزایش داد تا دست از این سیاست های جنایتکارانه و رذیلانه در حق فعالان مدنی، صنفی و سیاسی بردارد. ما همچنین ضمن تجلیل از شجاعت و فداکاری جعفرعظیم زاده از او تقاضا می کنیم اکنون که چنین پرطنین صدای حق طلبانه اش را به گوش همگان رسانده ، بهتر است به اعتصاب غذای خود خاتمه دهد ، زیرا جنبش کارگری ما نباید چنین فعالانی را از دست بدهد. زنده ماندن این فعالان شجاع برای ادامه پیکار بزرگ جنبش کارگری مهم تر از حتی پیروزی در یک نبرد واحد است.

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی
زنده باد آزادی، زنده باد سوسیالیسم
هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ برابر با ۱۶ ژوئن ۲۰۱۶

http://www.rahekargar.net/browsf.php?cId=1089&Id=31&pgn=

===========

» فریاد اعتراضت طنین انداز شد «

به اعتصابت خاتمه بده!

abdi

https://rahekargarnews.wordpress.com/wp-admin/post-new.php

جعفرعزیز! آنچه تو می خواستی، طنین انداز شدن صدای اعتراضت به لایه های زیرین جامعه بود که، انجام پذیرفت.

ما، همه زحمتکشان و آزادیخواهان در اعتراض به امنیتی شدن فعالیت های صنفی خواهیم کوشید. به اعتصابت خاتمه بده!

تاریخ در مورد عملکرد ما و حاکمان قضاوت خواهد کرد.

ناصر زرافشان ؛ کانون نویسندگان ایران

اکبرمعصوم بیگی ؛ کانون نویسندگان ایران

بکتاش آبتین ؛ کانون نویسندگان ایران

علیرضا عباسی ؛ کانون نویسندگان ایران

علی اکبر پیرهادی ؛ سندیکای شرکت واحد

کیومرث الفتی ؛ سندیکای کارگران شرکت واحد

علی نوری شاد ؛ سندیکای کارگران شرکت واحد

علی اکبر نظری ؛ سندیکای کارگران شرکت واحد

کاظم فرج الهی ؛ انجمن صنفی روزنامه نگاران آزاد

بابک پاکزاد ؛ انجمن صنفی روزنامه نگاران آزاد

علی اصغرذاتی ؛ کانون صنفی معلمان ایران

حسین امیدی ؛ سندیکای کارگران نقاش تهران

مازیار گیلانی نژاد ؛ سندیکای کارگران فلزکارمکانیک

محمد اکبری ؛ سندیکای کارگران فلزکارمکانیک

حمید شرقی ؛ سندیکای کارگران فلزکارمکانیک

26 خرداد 1395

============

اعتراض «کانونِ نویسندگان ایران» به

«مجازاتِ شلاق«

مردم آزاﺩﻩي اﻳﺮاﻥ!

______kannon-tabied1

در شرایطی که درگوﺷﻪای از این سرزمین گرفتار، کسانی که ﻳﻚشبه به ثرﻭﺕهای بادآورده و نجومی رﺳﻴﺪﻩاند در یک حراج برای به رخ کشیدنِ ثروت خود، یک تابلوی نقاشی معمولی را «ﺳﻪمیلیارد تومان» ﻣﻲخرند، در گوﺷﻪی دیگری از آن صاحبان سرمایه و حامیان آنان، این کیمیاگرانی که خون انسان را به طلا تبدیل ﻣﻲکنند، کارگرانی را که در تلاش تامین نانِ شبِ زن و فرزند خویش به کارفرما اعتراض کرﺩﻩاند، به شلاق ﻣﻲبندند!

ازماجرای کارگران اخراجی «معدن طلای آق درّﻩی» تکاب سخن ﻣﻲگوییم؛

ابتدا 350 کارگر، یکجا به بهاﻧﻪی پایان یافتنِ مدّتِ قرارداد، اخراج و بیکار ﻣﻲشوند.

از آن میان یکی که گرسنه و شوربخت، ﻫﻤﻪی ﺭاﻩها را به روی خود بسته ﻣﻲبیند، *خودکشی ﻣﻲکند* و هنگامی که سایر کارگران در اعتراض به این شرایط در مقابل معدن تجمع ﻣﻲکنند، با حراست معدن و مداﺧﻠﻪی «دادستانی» تکاب رو به رو ﻣﻲشوند و

کارگران را بازداشت ﻣﻲکنند و سرانجام علیه 17 نفر از آنان «احکام زندان»، «جرﻳﻤﻪی نقدی» و «شلاق» صادر ﻣﻲشود و کارگران را به شلاق ﻣﻲبندند.

همین امسال در مشهد نیز زنان و مردانی را که در یک «مهمانی» شرکت کرﺩﻩبودند، شلاق زدند.

به ﻫﻤﻴﻦگونه دختران و پسرانی را که در قزوین، برای خود «جشنِ فاﺭﻍالتحصیلی» گرفته بودند، شلاق زدند تا به ﮔﻔﺘﻪی یک مسئول قضایی قزوین «برای دیگران عبرت» شود!

این ﺷﻼﻕهایی که بر تنِ کارگرانِ بیکارِ تکاب، مردان و زنانِ مشهد و جوانانِ قزوین فرودآمده، وجدان عمومی جامعه را زخمی, حرمت و کراﻣﺖانسانی را لگدمال کرﺩﻩاست.

کانون نویسندگان ایران، اجرای احکام ظالماﻧﻪی شلاق را که بازماﻧﺪﻩی زشت عهدِ برﺩﻩداری و نموﻧﻪی بارزِ شکنجه در ملاء عام در لباس قانون اﺳﺖ ﻣﺤﻜﻮﻡ ﻣﻲﻛﻨﺪ و ﺧﻮاﻫﺎﻥ اﻟﻐﺎﻱ ﺁﻥ اﺳﺖ.

ﻛﺎﻧﻮﻥ_ﻧﻮﻳﺴﻨﺪﮔﺎﻥ_اﻳﺮاﻥ

چهار شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵

http://www.rahekargar.net/browsf.php?cId=1049&Id=751&pgn=

============

محمود صالحی : از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی حمایت کنیم.

کارگران مردم آزاده و تشکل های کارگری

محمود 3

به دنبال اعلام اعتصاب غذا از سوی اسماعیل عبدی معلم زندانی و جعفر عظیم زاده کارگر زندانی در تاریخ ۱۰/۲/۹۵ هر چند اسماعیل عبدی بعد از مدتی با قرار وثیقه از زندان آزاد شد، اما جعفر عظیم زاده تا این تاریخ هنوز در اعتصاب غذا بسر می برد و به دلیل بی توجهی مسئولان مربوطه جان این انسان شریف و مقاوم در خطر جدی است.
با اعلام اعتصاب غذا از سوی جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی رفته رفته پرده از چهره تعدادی از گرایشات موجود در جامعه برداشته شده و حقیقت از میان ابرهای تیره و تار نمایان شد.
افرادی که در چند سال اخیر خود را بنام فعال کارگری و سیاسی به جامعه معرفی کرده بودند و داد و فریاد راه انداخته بودند که به کار جمعی و خرد جمعی اعتقاد دارند و طرفدار طبقه کارگر هستند. آهسته آهسته چهره واقعی اشان آشکار شد. من گمان نمی کردم که حمایت ما در خصوص اعتصاب غذای جعفر عظیم زاده که پرچمدار یک خواسته به حق و مشخص است ، ضرری برای این اشخاص که خود را با جنبش کارگری تداعی می کردند، داشته باشد. اینک دیده می شود که حمایت از اعتصاب زندانیان سیاسی و یا همراه بودن با آنان، منافع تعدادی از این افراد را به خطر انداخته و قلم فرسایی کرده و اعلام می نمایند که جعفر عظیم زاده رهبر و وارث ما نیست و….
بلی این درست است که جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی رهبر و وارث ما نیستند و همه ما نیز بر این امر واقفیم.واما سئوال من از شما ها این است. آیا خواسته های جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی هم خواست شما نیست؟
اگر واقعا» خواست شما ها نیست اعلام کنید و رو به جامعه بگوید که خواست زندانیان اعتصابی غیر مشروع و هیچ ربطی به شما وهمفکرانتان ندارد و برخورد قوه قضائیه با کارگران و زندانیان سیاسی درست و مشروع است.
همه ما شاهد آن هستیم که ده ها نفر اززندانیان سیاسی بعد از اتمام احکام تحمیلی از زندان آزاد نشده اند و پرونده جدید برایشان تشکیل شده است.صدها کارگرفقط بخاطر اعتراض به وضعیت کار و معیشت خود بازداشت و پرونده امنیتی برای آنان تشکیل داده و به زندان های سنگین محکوم و یا آنان را به جریمه نقدی و شلاق محکوم کرده اند.
همه ما می داینم که هر کارگری اقدام به تشکیل تشکل کارگری کند، در قدم اول او را از کار اخراج و مورد تعقیب نهادهای امنیتی کشور قرار می گیرد.
در این مورد صدها پرونده برای کارگران معترض در مراجع قضایی و امنیتی تشکیل شده ودارای پرونده مفتوح شده اند.
از همه مهمتر همه ی ما اطلاع داریم که آن دستمزدی که از سوی شورای عالی کار تعینب شده سه فقره زیر خط فقر است و در مقابل مسئولان دولتی حقوق های نجومی دریافت می کنند و…..
بلی آقایان انقلابی و آقایانی که به خرد جمعی اعتقاد دارید، ولی در عمل ضد خرد جمعی هستید. بالای سر شما ها و دوستانتان یک عده انسان فداکار با مشت های آهنین ایستاده اند و اقدامات ضد کارگری شما ها را عقیم کرده اند. یعنی شما ها در طول ۵۱ روز اعتصاب غذای جعفر عظیم زاده یک بار هم به فضای مجازی سرکی نکشیده اید؟ تعجب می کنم !!! چون شما ها مثل کرم فضای مجازی همیشه حضور دارید و امروز در برابر این واقعیت سکوت کرده اید.47_n
ما ،خوب میدانیم شماها از چه چیزی نگران هستید. شماها عملا نمی توانید دوش به دوش این افراد فداکار وانقلابی قدم بردارید و به همین خاطر به مخالفت برخواسته اید.
واقعا» جای بسی تاسف است که این همه جرم و جنایت از دید شما ها پنهان است . ولی ….
در پایان باید عرض کنم که جعفر عظیم زاده رهبر من نیست، اما خواستی که جعفر عظیم زاده رو به جامعه سرمایه داری و مسئولان مربوطه اعلام کرده است، خواست من و همه کارگرانی است که برای برابری مبارزه می کنند. بر همین اصل و با تمام توان از خواست جعفر عظیم زاده حمایت کرده و خواستار لغو اتهام امنیتی از پرونده کلیه کارگران و معلمان کشور هستم.
زندانی سیاسی آزاد باید گردد.
محمود صالحی
۳۰/۳/۹۵

 

========

نامه سندیکاهای فرانسه خطاب به جعفر عظیم زاده و درخواست پایان دادن به اعتصاب غذا
May 18, 2016

     پاریس : 18 مه 2016

جعفر عزیز،

در پیکار دشواری که تو در دفاع از حقوق کارگران و برای کسب حقوق سندیکائی در ایران درگیراش هستی، ما سازمان های سندیکائی فرانسوی س اف د ت، س ژ ت، اف اس او، همبستگی (سود سولیدر)، او ان اس آ، را همواره و با تمام وجود در کنار خود داری.

اعتصاب غذای شجاعانه ات در آگاه ساختن افکار عمومی دنیا در رابطه با زندانی شدن غیرعادلانه ات و همچنین در افشای شرایط غیرقابل قبولی که در زندان متحمل می شوی، نقش مهمی داشته است.

به هر حال وخامت سلامتی ات شدیدا ما را نگران کرده است.

حفط سلامت جسمانی ات شرط اولیه برای ادامه مبارزه سندیکائی است.

کارگران به تو نیاز دارند!

به این دلایل است که ما از تو می خواهیم که همین امروز به اعتصاب غذای ات خاتمه دهی.

به تو اطمینان می دهیم که تمام تلاش های خود را برای آزادی تو بکار می گیریم. تنها از این طریق است که مبارزه تو می تواند تداوم یابد.
با بهترین درودهای رفیقانه
CFDT : preau@cfdt.fr
CGT : n.ferouse@cgt.fr
FSU : michelle.olivier@snuipp.fr
Solidaires : contact@solidaires.org
UNSA : emilie.trigo@unsa.org

ترجمه و تکثیر از :
» همبستگی سوسیالیستی با کارگران ایران – فرانسه »
» اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران  در ایران – پاریس «

================

برای برادرم جعفر عظیم زاده – حسین اکبری 

hossein akbari
برای برادرم جعفر عظیم زاده
برای برادرم جعفر عظیم زاده

کسی به فکر گل ها نیست
کسی به فکر ماهیها نیست
کسی نمیخواهد باور کند که باغچه دارد میمیرد
که قلب باغچه در زیر آفتاب ورم کرده است
که ذهن باغچه دارد آرام آرام از خاطرات سبز تهی می شود
و حس باغچه انگار چیزی مجردست که در انزوای باغچه پوسیده ست

و این داستان زندگی طبقه ارجمند کارگر ایران است و فرزندانش که بذر آگاهی را در شیار زخم های ناشی از داغ یازیانه و شلاق بر وجودشان می کارند و راه رساندن فریاد خود را از درون زندان به گوش مردم در اعتصاب غدا می جویند.
جعفر عزیز دوستان بسیاری نگران توهستند و بیش از همه خانواده ات چشم انتظار خبری هستند که نگرانی را از آنها دور کند. تو با اعتصاب غذایت هر آنچه را که باید گفته ای و مسوولین نیز با بی توجهی به خواسته هایت بی تردید در برابرافکار عمومی ناگزیر از پاسخگویی خواهند بود . شایسته است در زمانه ای که بودن آگاهان کارگری را در کنار گارگران برنمی تابند، با شکستن اعتصاب غذایت نوید بودن و آگاهی بخشی به کارگران را سر دهی . مباد که بااین حد از مقاومت و مبارزه جانکاه وجود انسانیِ اندیشمندت از کارگران دریغ شود . این یگانه خواست همه آنهایی است که وجودت را ارج می نهند. به اعتصاب غذایت پایان ده!

حسین اکبری – ۲۷/٣/۱٣۹۵

http://www.akhbar-rooz.com/article.jsp?essayId=74179

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´

نامه اعتراضی بزرگترین اتحادیه کارگری کانادا در محکومیت احکام شلاق و در حمایت از جعفر عظیم زاده 

4405

۱۳ ژوئن ۲۰۱۶؛
به نمایندگی از اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا، ما ناراحتی عمیق خود را در ارتباط با حکم بی رحمانه شلاق علیه ۱۷ کارگر معدن طلای آق دره در ماه مه ۲۰۱۶ در ایران ابراز می کنیم. این کارگران برای امنیت شغلی و علیه بیکارسازیها دست به اعتراض زده بودند. صدور چنین احکام غیرانسانی ای علیه کارگران معترض نقض آشکار مقاوله نامه های بین المللی شناخته شده دررابطه با حقوق کارگری و انسانی می باشد.
علاوه بر این، ما همچنین نگران وضعیت جعفر عظیم زاده، رئیس هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، که از ۲۹ آوریل ۲۰۱۶ در اعتصاب غذا به سر می برد هستیم. او از نومبر ۲۰۱۵ برای گذراندن حکم شش سال حبس تعزیری با اتهام » اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» که به دلیل فعالیتهای کارگری ایشان بوده است، در زندان اوین محبوس است. جعفر در یک اعتصاب غذای نامحدود علیه این اتهام های ساختگی به سر می برد، و ما نگران هستیم که حکومت ایران بطور روتین از این اتهامات ساختگی علیه فعالینی که سیاستهای ضدکارگری روزافزون دولت ایران را محکوم می کنند استفاده میکند.
ما نگران سلامتی و تندرستی جعفر عظیم زاده و دیگر کارگران زندانی در ایران هستیم، و خواست آزادی فوری و بدون قید وشرط آنها را انعکاس می دهیم. ما قویا احکام بی رحمانه شلاق علیه کارگران معدن طلای آق دره را محکوم می کنیم؛ شلاق یک عمل بشدت بی رحمانه و نوعی از شکنجه است و باید بلافاصله متوقف و ممنوع شود.

* ترجمه و تکثیر از اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

============

نامه ی بهنام ابراهیم زاده و محمد جراحی در همبستگی با جعفر عظیم زاده 

images (1)

همانطور که قبلا نیز در نامه دیگری همراه با زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر حمایت خود را از بیانیه مشترکی که همبندمان جعفر عظیم زاده همراه با اسماعیل عبدی دادند، اعلام کردیم، ما از این بیانیه و خواستهای برحقش با تمام قوا حمایت میکنیم. به نظر ما این بیانیه و اعتراضات جانانه این عزیزان و موج حمایت از این خواستها تا همین جا دستاوردهای ارزشمندی برای ما کارگران، ما معلمان و ما مردم داشته است. ما تلاش این عزیزان و مبارزاتی که بر سر این خواستها صورت گرفته است را ارج میگذاریم.

بیانیه جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی علیه فقر، علیه بی تامینی و برای یک زندگی انسانی بود و یک خواست مهم آن لغو پرونده های مفتوحه برای کارگران، معلمان، و همه فعالین سیاسی با اتهاماتی چون «اخلال در نظم و امنیت ملی» بود و اینها خواستهای کارگران، معلمان و همه مردم است. تحت چنین اتهاماتی بسیاری از فعالین کارگری، معلمان معترض و کسانی چون ما تحت پیگرد قرار گرفته و احکام سنگین زندان گرفته اند. از همین رو این بیانیه حرف دل همه ماست و تا هم اکنون نیز با موجی از حمایت پاسخ گرفته و به یک حرکت مهم اجتماعی تبدیل شده است. ما با تمام قوا همراه این کارزار هستیم و از همگان میخواهیم که به حمایت وسیع خود از این بیانیه و از جعفر عظیم زاده و خواستهایش تداوم دهند. و فراخوانمان اینست که همه جانبه تر و وسیع تر از آنچه کرده ایم، برای تحقق این خواستها بکوشیم و به این شکل حمایت قاطع و عملی خود را از جعفر عظیم زاده و خواستهایش اعلام کنیم.

نکته مهم آخر ما خطاب به جعفر عزیزمان است. ما نگران حالش هستیم و اکیدا میخواهیم که با اتکا به ابعاد قدرتمندی که این کارزار پیدا کرده است و با اتکاء به حمایت هایی که از سوی کارگران در ایران و در سطح جهانی از او و از خواستهایش شده است، به اعتصاب غذایش پایان دهد. به او قول میدهیم که با اتکاء با این نیرو میتوانیم همه با هم قدرتمند این کارزار را جلو بریم.

بهنام ابراهیم زاده از زندان رجایی شهر بند دو دارالقران
محمد جراحی از زندان تبریز
خرداد ٩٥

http://www.akhbar-rooz.com/article.jsp?essayId=74108


شب گذشته مجددا حال جعفر عظیم زاده رو به وخامت رفت 

jafar-azimzade15

اتحادیه آزاد کارگران ایران: پنجشنبه شب جعفر عظیم زاده دچار درد شدید در ناحیه کلیه ی راست و مثانه گردید وبتدریج به دلیل افت فشار و ضعف جسمانی و درد شدید، بحالت اغماء فرو رفت . اما بدلیل بی توجهی مسئولین به خواسته اش که آزادی موقت بمنظور بازبینی مجدد پرونده اش میباشد وهمانطور که از قبل اعلام کرده بود از رفتن به بهداری و مداوا سر باز زد.

جعفر عظیم زاده اعلام کرده که در چارچوب خواسته ی مشترکی که از۴۴ روز پیش با اسماعیل عبدی مبنی بر لغو اتهامات امنیتی از پرونده های فعالین کارگران و‌معلمین اعلام کرده اند٬ نخستین گام و پاسخ عملی به این خواسته عمومی٬ آزادی موقت ایشان از زندان و بازبینی مجدد پرونده اش میباشد. تا با بررسی این پرونده رابطه فعالیتها و تلاشهای معیشتی کارگران و معلمان با بخطر افتادن امنیت ملی ، برای افکارعمومی روشن شود.

اتحادیه آزاد کارگران ایران بی توجهی دستگاه قضایی به این خواسته برحق و قانونی را که توسط وکیلش ارائه و به ثبت رسیده٬ اما تا کنون بررسی و اقدام نشده ٬ دلیل وباعث ادامه اعتصاب طولانی جعفرعظیم زاده و عواقب بسیار زیانبار و غیر قابل پیش بینی آن و اینکه هر لحظه امکان دارد از لحاظ وضعیت جسمانی فاجعه ای رخ بدهد، میداند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s