امیر جواهری لنگرودی: اعلان «هفته کارگر» بالماسکه توخالی عوامفریبان «خانه کارگر»


وبلاگ کارگری راه کارگر : به اول ماه مه نزدیک می شویم و در برابر ما است . درحالیکه رژیم جمهوری اسلامی برای تعطیلی و قانونیت حرکت کارگران در این روزجهانی، سال ها مقاومت می ورزد تا طبقه کارگر نتواند صف مستقل خود را بحرکت در آورد. درتمامی این سال ها، تعطیلی رسمی این روز یکی از مصادیق پرچالش کارگران با سرمایه داری حاکم، هرساله درخاصه درسطح کشورهای پیرامونی خاصه ترکیه ، کردستان عراق و ایران یعنی درمحورکشورهای مختنق ضد کارگری بدل به جدلی جدی بوده است. در ایران هرچند جمهوری اسلامی، در مقابل به صف شدن کارگران، موضوعیت این روز را پذیرفته است ولی برای صف بندی مستقل کارگران دراین روزهمواره مقاومت می کنند.

انگارخودی وغیرخودی کردن نیروی پرتوان طبقه کارگر، با ذات و ماهیت حاکمیت گره خورده است. تنها ازهمین روست آنان که داعیه دفاع از منافع طبقه کارگر را دارند پرچم دار قانونی این روزشمرده می شوند .هم اینان اند که درپوشش کارگر و درسیمای روشنگر آنان لانه کرده اند تاخط و نشان بی عملی را جایگزین عمل نمایند و مقاصد گروهی و شبه کارگری را با ادعای حمایت از منافع کارگران جا بیندازند . هم اینان صد البته زبان گویای خود حکومتگران وچرخه سرمایه اند نه زبان و عمل کارگران . از این روست به وزارت کشور نامه می نویسند تا قانونیت جمع شدن خود را در روز اول ماه مه – روزجهانی کارگر- درپهنه خیابان ازدولت ضد کارگری گدایی نمایند.
چند سالی استکه جماعت «خانه کارگر»ی ها به جای روزجهانی کارگر،(اول ماه مه ) برابر(۱۱ اردیبهشت) ازیک هفته پیش ، بالماسکه ی را به نام «هفته کارگر» راه می اندازند تا هیاهوی به نام هیچ را رسانه ای نمایند و با نام طبقه رنج و کارجامعه ایران، عوامفریبی پیشه کنند تا این روز و حرمت مبارزاتی آنرا لوث و همبستگی بین المللی را خدشه دارسازند.
نیم نگاهی به برنامه اعلام شده (۱) نشان میدهد که چگونه به نام کارگران کشوردرصدد مصادره کردن نام وهویت اجتماعی کارگران وزیرگرفتن استقلال عمل اردوی کار و مطالبات بی پاسخ مانده آنانند . چگونه به نام کارگران برنامه می ریزند.

عناوین و برنامه‌های هفته کارگر مشخص شد

به گزارش روزنامه کار و کارگر، سرویس کارگری. سه شنبه ۲۹ فروردين ۹۶در جلسه ستاد هفته کارگر، عناوین روزهای هفته کارگر سال ۹۶ مشخص شد.
به گزارش خبری فوق؛ مطابق تقویم رسمی، هفته کارگر همه ساله از روز پنجم لغایت ۱۱ اردیبهشت ماه برگزار خواهد بود.
براساس مصوبه جلسه ستاد هفته کارگر، عناوین برنامه‌های هفته کارگر سال ۹۶ بدین شرح خواهد بود:
سه‌ شنبه پنجم اردیبهشت ماه «اسلام ناب محمدی (ص)، ایمان و امید»،
چهارشنبه ششم اردیبشهت‌ماه «کارگران، ولایت، اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»،
پنجشنبه هفتم اردیبهشت‌ماه «کارگران، تامین اجتماعی، ایمنی و بهداشت کار»،
جمعه هشتم اردیبهشت‌ماه «کارگران، مهارت، معنویت و نشاط اجتماعی»،
شنبه نهم اردیبهشت‌ماه «کارگران، تعالی خانواده و زنان کارگر، مسئولیت اجتماعی»،
یکشنبه دهم اردیبهشت‌ماه «بسیج کارگری، ایثار و مقاومت»،
دوشنبه یازدهم اردیبهشت‌ماه «روز جهانی کارگر» است.
بنا بر این گزارش، زمان‌بندی برنامه‌های هفته کارگر و تعیین سازمان‌های مجری و محل برگزاری آن طی روزهای آینده از سوی ستاد بزرگداشت هفته کارگر اعلام خواهد شد.
در پیچ برنامه ریزی امسال بردن کارگران بر سر قبر و بارگاه خمینی در برنامه روز اول هفته کارگری و کشاندنشان به خیمه و خرگاه جماران برای دستبوسی ، دست شکسته خامنه ای و دیگر باره کشاندن آن با دهها اتوبوس از نقاط محروم تهران به نماز جمعه هشتم اردیبهشت را حذف کرده اند و یک مشت حرف و شعار بی مایه را جایگزین کرده اند .
با اینهمه ؛ کارگران کشور ما با توجه به تجربه مبارزاتی سال های پیش، خود بهتر ازهر کسی می دانند که چگونه باید این نمایشات مسخره ، فرمایشی را در هم شکست.
برهم ریختن این خیمه شب بازی و پایکوبی بر استقلال عمل مطالباتی کارگران اساسی ترین راهکار مراسم های اول ماه مه در سراسر ایران خواهد بود .

 

 

 

 

 

 

 

1- برگرفته از روزنامه کار و کارگر

http://www.karvakargar.ir/fa/Main/Detail/59279

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s