تصاویر سخن می گویند: اتحاد رمز پیروزی و موفقیت ماست / تنظیم و تدوین امیر جواهری لنگرودی

وبلاگ کارگری راه کارگر : امروز سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ برابر با ۰۵ سپتامبر ۲۰۱۷، ما شاهد اعتصاب عمومی وسع مردم شهر بانه بسته شدن مغازه ها و اماکن کشب و کار ، تجمع عظیم کارگران – معلمان – دانشجویان و سایر اقشار اجتماعی درپاسخ به فراخوان همسر رضا شهابی در برابر مجلس، بازنشستگان در برابر سازمان مدیریت و برنامه ریزی  و دفتر ریاست جمهوری گرد آمدند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وای آنروز که مردمان جامعه ما برای وصول مطالبات پاسخ نگرفته خویش ، یکپارچه شوند . طبقه پراکنده نیروی رنج و کار جامعه ما یعنی ارتش چند میلیونی بیکاران و کارگران شاغل – معلمان – پرستاران – نیروی میلیونی دست فروشان / نیروی عظیم چند میلیونی حاشیه نشینان تولیدی ، نیروی چند میلیونی بازنشستگان کشوری – فرهنگی – لشکری و دیگر بازنشستگان صنوف و…. همه و همه بدل به آحادی یکپارچه و توده ای عظیم گردند . این لشکر را نمی توان به عقب نشینی وا داشت .
امروز در کردستان شهر بانه ، برای داداخواهی و مظلومیت کشته شدن دو کولبر و صد ها کولبرانی که طی این سال ها برای وصول یک لقمه نان ، دیگرانی قاتل جانشان شدند بازار هار ا بستند و در صفوفی عظیم شهر را در تصرف خویش در آوردند .


سرکوبگران حضور مردم در خیابان نیز از همه جای کردستان بسیج نیرو نمودند و قوای سرکوب را به شهر بانه سرازیر ساختند . تصاویر تا حال منتشر شده تماما بیانگر این وضعیت امروز است .
مردم و خاصه جوانان باریگارد بسته اند و رودررویی نابرابر در شهر ادامه دارد .

برپایه خبری که توسط «کمپین حمایت از کولبران» و شماری از شبکه اجتماعی از جمله سایت «کولبرنیوز» پخش شده است،مردم می گویند : اینها خودشان از بیش از 100 اسکله خصوصی و مبادی ورودی سالی حداقل 25 میلیارد دلار قاچاق می کنند و صنایع داخلی مثل صنعت نساجی را به خاک سیاه نشانده و عامل رشد بیکاری و محرومیت های فزاینده اجتماعی بوده اند، در عوض کارگران محروم و مظلوم کرد را به خاطر کولبری به گلوله می بندند. و در بانه نیز مستقیم به مردم معترض شلیک می کنند

مردم شهر بانه امروز سه شنبه ۱۴ شهریور در محکومیت قتل کولبرانی که دیشب توسط نیروهای مسلح رژیم در مرز بانه کشته شدند، دست به اعتصاب عمومی زده و مغازه های خود را تعطیل کردند. بر پایه همین خبر شبکه مجازی، صبح امروز با بسته شدن مغازه

ها ؛ مردم معترض و ناراضی این شهر اقدام به اعتراض و نارضایتی در برابر فرمانداری این شهر نمودند. امروز سەشنبه شهر تعطیل و کسبە و بازاریان اقدام به اعتصاب عمومی نمودەاند .در خبرهای تا حال منتشر شده ، آمده است : صدای تیراندازی هوای شنیده شده و بیش از ۱۵ هزار نفر به خیابان آمده ، از سویی برای سرکوبی مردم به خیابان آمده ،نیروهای نظامی زیادی از دیگر شهرها به بانه آوردند . مردم و خاصه جوانان عصبانی هستند و خواهان پاسخگویی پ مسوولان و توقف تیراندازی به کولبران هستند. ما به سهم خویش ضمن حمایت از خواست مردم بانه همگامی مردم سایر شهرهای کردستان،مردمی که هر روزه شاهد کشتار پدر، برادر، و سایر اعضای خانواده خود توسط سپاه پاسداران و سایر نیروهای مسلح رژیم هستند به حمایت از این حرکت مردم شهرستان بانه برخواسته و با خواست های مردم به پا خواسته همصدا شوند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

==========

فراخوان خانم ربابه رضایی برای دفاع از جان رضا شهابی و آزادی بی قید و شرط از زندان ، پاسخ گرفت

در گزارش رسانه خبری سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ارزیابی حرکت  امروز را شاهدیم

http://vahedsyndica.com/archive/2890

تجمع و تظاهرات اعتراضی دانشجویان ورانندگان وکارگران شرکت واحد به همراه فعالین کارگری و معلمان امروز چهاردهم شهریورمقابل مجلس بهارستان در اعتراض به وضعیت کارگر زندانی سندیکایی رضا شهابی که امروز ۲۸روز در اعتصاب غذا در زندان رجایی شهر بسر میبرد


این تجمع که از همان ابتدا درساعت ده صبح در مقابل مجلس توسط نیروهای مسلح مستقر در مجلس به خشنونت کشیده شد و کارگران ورانندگان شرکت واحد همراه با تعدادی از دانشجویان و فعالین کارگری و معلمان بعلت فشار متفرق کردن نیروهای امنیتی و پلیس ، در خیابان مقابل مجلس دست به راهپیمایی زدند که شعارهایی از قبیل دانشجو کارگر اتحاد اتحاد و کارگر زندانی آزاد باید گردد و کارگر دانشجو معلم اتحاد و اتحاد و اینکه شهابی آزاد نشه این وضع ادامه دارد سر میدادند وتعدادی از مردم هم تظاهر کنندگان را حمایت و همراهی میکردند ،تظاهرکنندها همنان تا داخل مترو شعار میداند ودر آخر اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد از حمایت دانشجویان و دیگر فعالین کارگری و معلمان تشکر کردند و اعلام کردند که این اتحاد بین کارگران و دانشجویان و دیگر فعالین باید ادامه یپدا کند تا با یکصدایی بتوانیم به مطالبات بحق مان برسیم

جدا از این کمیته هماهنگی در کانال تلگرای خود پیرامون حرکت امروز در برابر مجلس آورده است :

گزارشی از تجمع امروز در اعتراض به زندانی کردن #رضا_شهابی

بر اساس گزارش دریافتی صبح امروز جمعی از کارگران اتوبوسرانی واحد تهران به همراه تعداد بیشماری از دیگر کارگران و بازنشستگان و دانشجویان در اعتراض به زندانی کردن رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای واحد در مقابل مجلس تجمع کردند.

از همان ابتدای تجمع، نیروهای انتظامی می خواستند از ادامه این حرکت اعتراضی در مقابل مجلس جلوگیری کنند و می گفتند که امروز نمایندگان نیستند و باید بروید. اما شرکت کنندگان، متحدانه ایستادند و مقاومت کردند و چند بار می خواستند که شرکت کنندگان از جمله دانشجویان را دستگیر کنند که حاضرین مانع شدند و آنها را از دست مامورین بیرون می کشیدند.

اما وقتی که نیروهای انتظامی مانع از تجمع در مقابل مجلس شدند، در ادامه تجمع کنندگان به سمت مترو راهپیمایی کردند که مامورین با فشار، مانع می شدند. تجمع کنندگان با شعارهای » کارگر زندانی آزاد باید گردد» و » آزادی شهابی خواسته ماست «می خواستند به سمت سازمان برنامه و بودجه بروند که از حرکت آنها نیز جلوگیری کردند.

درگیری باعث شد که تجمع به سمت پیاده رو کشیده شود و مامورین حاضرین را ایزوله کردند و درگیری و کشمکش بین آنها و مامورین پیش آمد که در حین این تنش ها، شعارها ادامه پیدا کرد: کارگر زندانی آزاد باید گردد – کارگر، معلم اتحاد – کارگر، دانشجو اتحاد – کارگر می میرد، ذلت نمی پذیرد – آزادی شهابی خواسته فوری ماست و… در ادامه تجمع کنندگان را ناچار کردند که وارد مترو بشوند که در آنجا هم شعارها ادامه داشت و توجه جمعیت حاضر به آنها جلب شده بود.

این تجمع که در حمایت از آزادی رضا شهابی برگزار گردید، تجمعی مسالمت آمیز بود که برخورد خشن نیروی انتظامی باعث درگیری شد و آنها با حمله به تجمع کنندگان، پلاکاردها را از دست جمعیت می گرفتند و پاره می کردند. حتی یک کارگر اغذیه فروشی که در حال فیلم گرفتن بود، توسط مامورین ضرب و شتم شد و دوربین اش را توقیف کردند. این تجمع حدود یک ساعت ادامه داشت و معترضین مانع از دستگیری شرکت کنندگان توسط مامورین شدند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری – 14 شهریور 1396

اطلاعیه مشترک : یک صدا از آزادی رضا شهابی و همه زندانیان حمایت می کنیم

برپایه اطلاعیه مشترک:  کارگران پروژه های پارس جنوبی/ کارگران پتروشیمی های منطقه ماهشهر و بندرامام/ فعالان کارگری جنوب/ فعالان کارگری شوش و اندیمشک
جمعی از کارگران محور تهران – کرج آمده است : رضا شهابی راننده زحمت کش شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و عضو هیئت مدیره سندیکای شرکت واحد در اعتراض به حکم قوه قضائیه مبنی بر زندانی نمودن مجدد خود، بیش از 26 روز است که در اعتصاب غذا بسر می برد. رضا شهابی علیرغم بیماری که حاصل تحمل چندین سال حبس وشرایط دشوار زندان می باشد، برای اعتراض به شیوه های سرکوبگرانه ای که بر مبارزات و مطالبات برحق کارگران مهر امنیتی کوبیده و احکام زندان و شلاق صادر می نمایند، از جان خود مایه گذاشته است. هیچ وجدان آگاه و هیچ انسان شرافتمندی نمی تواند چشم براین ستم عریان نسبت به رضا شهابی و دیگر کارگرانی که چنین وضعیتی برایشان رقم خورده، ببندد و نسبت به سرنوشت خانوارهای کارگری که با به بند کشیدن نان آوران شان از هستی ساقط می شوند، بی تفاوت باشد. اقدام همسر زجر کشیدۀ وشجاع شهابی و فراخوان ِ سندیکای شرکت واحد مبنی براعتراض به این حکم ضد کارگری و دفاع از شهابی، اقدامی هوشیارانه و گامی ضروری برای ایستادگی در مقابل به بند کشیدن و محکوم نمودن کارگران و زحمتکشان است. دفاع خانواده و همکاران و سندیکای شرکت واحد ، بخش های مختلف کارگران، کارگران فعال، معلمان، دانشجویان، زنان، پرستاران، هنرمندان و همه نیروهای معترض اجتماعی از این فراخوان، امری لازم و دفاع از آزادی می باشد. همه باید حلقه های زنجیر این اتحاد اجتماعی و طبقاتی باشیم و برای آزادی زندانیان دربند همصدا شویم.
کارگران پروژه های پارس جنوبی
کارگران پتروشیمی های منطقه ماهشهر و بندرامام
فعالان کارگری جنوب
فعالان کارگری شوش و اندیمشک
جمعی از کارگران محور تهران – کرج

====

و اما امروز محدوده دفتر ریاست جمهوری  در پاستور و سازمان برنامه ریزی در غرق بازنشستگان لشکری و دیگر بازنشستگان بود .

گروه دیگر بازنشستگان در تجمع وسیع و گسترده اعتراضی امروز خود در برابر سازمان برنامه ریزی کشور ، قطعنامه خود را ادا کردند و یک پارچه شعار دادند که اگر جواب نگیریم دو باره بر می گردیم .

در قطعنامه آمده است که ما هیچ نماندیه ای از جانب خود برای مذاکره با شما انتخاب نکرده بلکه تنها بطور مستقیم با شما هم سخن خواهیم شد. جدا زا این بازنشستگان لشکری نیز امروز در برابر دفتر ریاست جمهوری اجتماع اعتارضی داشتند

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s