در پنجاه ( ۵۰ ) امین روز اعتصاب غذای رضا شهابی ، همگان خواهان پایان اعتصاب عذای وی شدند !

وبلاگ کارگری راه کارگر : دیروز سه شنبه بیست و ششم سپتامبر برابر چهارم مهر 96 در چهل و نهمین رو زاعتصاب غذای رضا شهابی ، با پخش اطلاعیه سندیکای شرکت واحد مبنی بر حال رضا خوب نیست و او را پظس از معاینه در بیمارستان دو باره به زندان باز گردانند ، موجی از دلشوره و نگرانی برای اعلان رویکرد جدید رضا که از پیش اعلام داشته در روز پنجم مهر از اعتصاب تر به سوی اعتصاب خشک خواهد رفت ، نگرانی ها فزونی یافت . خاصه اینکه در اطلاعیه یاد شده آمده است :
«خانواده این کارگر زندانی برای دقایقی رضا را دیدند و بنابر اظهار همسرشان رضا شهابی به راحتی قادر به تشخیص همسر و فرزندان خود نبود.» ، متن انتشار یافته اطلاعیه در کانال تلگرامی سندیکا به شرح زیر :

رضا شهابی پس از معاینه در بیمارستان دوباره به زندان بازگردانده شد

رضا شهابی راننده زحمتکش و حق طلب سندیکایی در چهل و نهمین روز اعتصاب غذا به دلیل وخامت وضع جسمی امروز چهارم مهر برای معاینه پزشکی به مدت یک ساعت به بیمارستان مدنی کرج منتقل شد و علی رغم دستور موکد پزشک مبنی بر بستری شدن ایشان، مجددا به زندان رجایی شهر بازگردانده شد.

خانواده این کارگر زندانی برای دقایقی رضا را دیدند و بنابر اظهار همسرشان رضا شهابی به راحتی قادر به تشخیص همسر و فرزندان خود نبود.

سندیکای کارگران شرکت واحد خواهان آزادی بی قید و شرط رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکا است. و عواقب هرگونه صدمات جسمی بر این کارگر زحمتکش زندانی که در اعتصاب غذا می باشد را متوجه دادستانی و مسولان امنیتی می داند.

https://t.me/vahedsyndica

نگرانی و تشویش خانواده ؛ یاران رضا در درون سندیکا ، در کمیته دفاع / در سطح جنبش آزادیخواهی درون کشور و در بین بازنشستگان / معلمان و دانشجویان تحول طلب فزونی بخشید و از همین رو ،ساعاتی بعد سندیکای شرکت واحد با تمام توان اش از رضا شهابی خواستار پایان اعتصاب خود گردید . در زیر اطلاعیه های صادره تا این لحظه را به اطلاع تان میرسانیم 

وبلاگ کارگری راه کارگر : به سهم خویش بر انستکه که برای استمرار مبارزه سندیکایی و پیگیری خواست ها و نیازهای این جنبش ، بُود رضای شهابی سرخوش و زنده ماندگار فزون تری را برای مبارزه طبقاتی جامعه تضمین می نماید . باشد که رضا شهابی سالم و بشاش و ماندگار را در بین خودمان داشته باشیم .

ما برآنیم که جای کارگر / معلم و هیچ کنشگر اجتماعی زندان نیست 

زندانی سیاسی بی قید و شرط آزاد باید گزدد

« درخواست پایان اعتصاب غذااز رضا شهابی
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۹۶/۰۷/۰۴

درخواست پایان اعتصاب غذا از رضا شهابی

بنابر آخرین شنیده ها از خانواده آقای رضا شهابی مبنی بر بحرانی تر شدن وضعیت سلامتی جسمانی و به خطر افتادن جان و زندگی ایشان همچنین با توجه باینکه مقام امنیتی در حضور خانواده اش به این کارگر زندانی قول داده که در اسرع وقت به خواسته اش رسیدگی خواهد شد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی ضمن درخواست آزادی فوری و بدون قید و شرط و تایید و اجرای همه خواسته های بحق ایشان و محکوم کردن رفتارهای غیر انسانی و پایمال کردن حقوق این راننده زحمتکش و ستم دیده و کوشنده و مدافع حقوق کارگری که به ناچار برای رساندن فریاد دادخواهی و حق طلبی اش به گوش همگان به ویژه مسئولان مربوط، جان و زندگی خویش و خانواده اش را به خطر انداخته و اکنون حیات و سلامتی اش به مرزهای بسیار خطرناکی رسیده است؛ مصرانه می خواهد هر چه زودتر به اعتصاب غذای خود پایان دهد و همسر و فرزندان و خانواده و همکاران و دوستداران خود را از دلهره و نگرانی شدید بیرون آورد.

با آرزوی تندرستی و بهبودی جسمانی رضا شهابی و پایان رنج و سختی و پایمال شدن حقوق همه کارگران و زحمت کشان در ایران و سراسر جهان و با پاسداشت و سپاس از همه آنانی که در دفاع از آقای رضا شهابی جانانه کوشیده اند!

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۹۶/۰۷/۰۴

http://vahedsyndica.com/archive/2949
===========

کمیته دفاع از رضا شهابی
بیانیه 96- درخواست کمیته دفاع از رضا شهابی برای پایان دادن به اعتصاب غذا!

49 روز پیش یعنی در تاریخ 18 مرداد 1396 رضا شهابی، عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به دلیل اقدام غیرقانونی مسئولان امنیتی و قضایی در تبدیل دوران مرخصی پزشکی رضا به غیبت و متعاقباً تعیین ۹۶۸ روز حبس مازاد بر حکم به دلیل غیبت کذایی، دست به اعتصاب غذا زد. اکنون حدود یک هفته است که دیگر قند را نیز از آب حذف کرده و هفته قبل اعلام کرده بود که در صورت عدم رسیدگی به خواست هایش دست به اعتصاب خشک خواهد زد، امری که ممکن است فردی با شرایط رضا شهابی را طی یک یا دو روز از پای در آورد. امروز 4 مهرماه رضا را به دلیل بی حالی شدید و وخامت اوضاع جسمی به بیمارستان مدنی کرج منتقل کرده اند و علیرغم هشدار پزشکان مبنی بر لزوم بستری و نیاز به مراقبت پزشکی دائم، طی اقدامی غیرمسئولانه مجدداً او را به زندان باز گرداندند. خانواده رضا شهابی امروز موفق می شوند دقایقی رضا را ملاقات کنند اما بنا بر اظهار همسر این کارگر زندانی، حال رضا به گونه ای بوده است که از فاصله 1 متری حتا توانایی تشخیص همسر و فرزندش را نداشته است!
کمیته دفاع از رضا شهابی به شدت نگران جان وی است و ضمناً بنا بر خواست سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی و درخواست های متعدد تشکل های کارگری داخلی و خارجی و همچنین افراد و فعالان بسیار زیادی که به جهت نگرانی وضعیت وخیم او، از رضا خواسته اند که به اعتصاب خود پایان دهد، به نوبه ی خود از رضا شهابی می خواهد حال که مأموران قضایی و امنیتی به دیدارش رفته اند و در حضور خانواده قول محکمی جهت تحقق خواست هایش داده اند، به اعتصاب خود پایان دهد.
کمیته دفاع از رضا شهابی ضمن ستودن مقاومت جانانه این کارگر مبارز و عضو هیأت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی، اعلام می دارد که وجود و سلامتی انسان های ارزشمندی مانند رضا شهابی در برهه ی کنونی بسیار مهم است و اکنون که ادامه اعتصاب به احتمال زیاد منجر به ضایعه ای اسفناک برای جنبش کارگری ایران خواهد شد، مصرانه از رضا می‌خواهد که به اعتصاب خود در اسرع وقت پایان دهد. بدیهی است کمیته دفاع از رضا شهابی مصرانه پیگیر عملی شدن وعده های مسئولان امنیتی و قضایی در مورد خواست‌های رضا شهابی است و تا آزادی کامل این کارگر که جرمش تنها دفاع از منافع صنفی خود و همکارانش است! از پای نخواهد نشست.
ضمناً کمیته دفاع از رضا شهابی از تمام تشکل‌های کارگری، فعالان اجتماعی و انسان‌های شریفی که صدای اعتصاب رضا بودند کمال تشکر را دارد، باشد که این حمایت ها پایه ای باشد برای همبستگی هرچه بیشتر کارگران و جنبش کارگری.

کمیته دفاع از رضا شهابی
4 مهر 1396
k.d.shahabi@gmail.com
@Shahabidefah
https://t.me/komitedefashahabi

==============

سندیکای کارگران کشت وصنعت نیشکر هفت تپه
درخواست پایان اعتصاب غذا از رضا شهابی

جای کارگر زندان نیست جواب کارگر گاز اشک آور و باتوم نیست کارگر حق خود را می خواهد ……

درخواست پایان اعتصاب غذا از رضا شهابی

با توجه به آخرین اخبار منتشر شده از طرف سندیکای کارگران شرکت واحد و بازگو کردن شرایط بحرانی رضا شهابی و دلنگرانی های همسررضا شهابی، ربابه شهابی فرزندان دلبند او و همچنین نگرانی ما کارگران هفت تپه، جنبش کارگری ایران نهادها تشکل ها فعالین کارگری و دیگر فعالین اجتماعی در داخل و خارج از کشور، از این طریق از رضا شهابی تقاضا داریم به اعتصاب غذای خود پایان دهد. رضا گرامی؛ جنبش کارگری ایران به جان و روان سالم و شاداب تو نیاز دارد. برای ادامه مبارزه باید دست در دست هم و در کنار هم قرار بگیریم.

دوست کارگر رضا شهابی؛ انتظار داریم به خواست هم طبقه ای های خود در پایان دادن به اعتصاب غذا جواب مثبت بدهید. و ما را در ادامه مبارزه تنها نگذارید!

زنده باد رضا شهابی
زنده باد اتحاد و همبستگی طبقاتی کارگران درسراسرجهان

سندیکای کارگران کشت وصنعت نیشکر هفت تپه
تاریخ…….5/7/1396
https://web.telegram.org/#/im?p=@vahedsyndica

=============

كميته هماهنگي براي كمك به ايجاد تشكل هاي کارگري
پیام ما به #رضا_شهابی در باره تقاضای پایان اعتصاب غذا

کارگر زحمتکش و فعال جنبش کارگری ایران! رضا شهابی عزیز!

امروز چهارشنبه پنجم مهر 1396، اعتصاب غذای شما در اعتراض به حکم ناعادلانه و یک ظلم آشکار دستگاه قضایی و امنیتی، وارد پنجاهمین روز خود شد. اگر چه در این مدت به جسم و جان شما آسیب جدی و شدیدی وارد شد، اما پیام اعتراض تان به نابرابری و تبعیض جامعه سرمایه داری و سرکوب کارگران و فعالین کارگری در ایران را به همه رساندید. شما برای دفاع از حقانیت خود و فعالیت در راه سازمانیابی کارگران، بار دیگر از جان خود نیز مایه گذاشتید. طبقه کارگر هرگز درد و رنج و زحمت شما را فراموش نخواهد کرد.

اما از همان ابتدای اعتصاب غذا و تا به امروز همه کسانی که صدای شما را شنیدند و یا به شکل های مختلف به صدای اعتراض تان تبدیل شدند، نگران سلامتی شما بودند. از همسر و فرزندان و دیگر اعضای خانواده تا دوستان و همکاران تان در شرکت واحد و سندیکا؛ از کارگران، بازنشستگان، معلمان، دانشجویان و فعالین کارگری ایران تا دیگر کارگران و تشکل های مختلف در سرتاسر جهان؛ همه ضمن همدردی با شما، در این نگرانی سهیم بودند.

رضا شهابی عزیز!

ما اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری بار دیگر ضمن حمایت و پشتیبانی از خواست حق آزادی فوری و بدون قید و شرط از زندان؛ همراه و همگام با دیگر کارگران و تشکل های کارگری از شما می خواهیم که به اعتصاب غذای خود پایان دهید. سلامتی تان در خطر جدی است و آغاز درمان شما و به دست آوردن مجدد نیرو و انرژی از دست رفته جسمی، برای همه ما مهم است. ما رضا شهابی سالم و تندرستی می خواهیم که مثل همیشه در کنار کارگران زحمتکشی باشد که همواره دردها و رنج های شان را با تمام وجود احساس کرده و اتکا به نیروی خویش را به آنها آموخته است.
دست شما را به گرمی می فشاریم و آرزوی بهبودی هر چه زودتر را برای تان داریم.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری – پنجم مهر 1396

@khamahangy
تماس با ما @hkomite

===============
از : گوتنبرگ (سوئد)
پیام
کمپین دفاع از رضا شهابی و دیگر زندانیان سیاسی – .گوتنبرگ سوئد-
به رضا شهابی کارگر مبارز!

رضای خستگی ناپذیر؛

ما اعضاء کمپین دفاع از رضا شهابی و دیگر زندانیان سیاسی – گوتنبرگ (سوئد)، همچون دیگر همرزمانت در سندیکای کارگری شرکت واحد و در کنار دل نگرانی های همسر گرامی شما ربابه رضایی و فرزندان دلبندت ، از شما درخواست داریم که به اعتصاب غذای خود در پنجاه (۵۰) امین روز آن پایان دهید.
رضای گرامی ، شما ثابت کردید که نماینده به حق طبقه کارگر ایران هستید، شما ثابت کردید که زندان هم نمی تواند خللی در جسارت و عزم راسخ تان در امر مبارزه طبقاتی ایجاد کند!
شما حتی در پشت دیوار های جهل و سرمایه و سیاه چال های خون و جنایت دست از مبارزه بر نداشتید و یک بار دیگر ثابت کردید که کارگران در پیشبرد مبارزه طبقاتی باید مصمم و استوار از منافع خود به دفاع برخیزند .لذا با توجه به وضعیت بحرانی شما بعد از پنجاه(۵۰) روز اعتصاب غذا ، ما جمع متشکل در «کمپین دفاع از رضا شهابی و دیگر زندانیان سیاسی – گوتنبرگ (سوئد) » ضمن ارج نهادن به جسارت ، آگاهی و از خود گذشتگی شما ، به همراه یارانت اعضای خانواده ؛ فعالان سندیکایی ؛ دوستان کمیته دفاع در ایران ؛ و بیشمار بازنشستگان؛ دانشجویان تحول طلب و مردم آزادیخواه ایران و جهان در خواست داریم به اعتصاب غذا پایان دهید تا یاران و همرزمان از تجارب اندیشه ای شما بی نصیب نشوند.

برای جمع فعالان کمپین دفاع از رضا شهابی و دیگر زندانیان سیاسی -گوتنبرگ (سوئد ) ؛ حضور و بقای و دوام رضا شهابی در صحنه رویارویی های نابرابر در سطح جنبش کارگری امری موثر و پردوام خواهد بود .
جنبش کارگری ما و خاصه مبارزات سندیکابی شما و یارانتان در ادامه می تواند چرخه سرمایه را تا حدی به عقب نشینی وا دارد و در این میان حضور مادی و نقش سازمانگر تو می تواند گرما بخش روشنگری این مبارزه پردوام گردد.
کمپین دفاع از رضا شهابی و دیگر زندانیان سیاسی – گوتنبرگ ( سوئد)
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ برابر با ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۷

=============

یادداشت کارگری
همچنان صدای اعتراض رضا شهابی و دیگز زنداناین سیاسی باشیم 
درآستانه ورود رضا شهابی به پنجاه (۵۰) امین روز اعتصاب غذا در زندان رجایی شهر
امیرجواهری لنگرودی
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ برابر با ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۷

Amir Javaheri Langroudis foto.

تو از چهل و هشت روز اعتصاب غذای طولانی ات عبور کردی و به روزهای پنجاه ام میرسی. خانواده ، یارانت درسندیکا ، مردمان جامعه ما و همه دوست دارانت در سراسر جهان و بخشی از بشریت مترقی هشدارت به اعتصاب غذای خشک را در آستانه ورودت به پنجاهمین روزاعتصاب غذا را شنیده اند.
همه و همه ما در سراسر جهان ؛ سخت ملتهب و نگران و گوش بزنگیم . من در برون زندان با پنج هزار کیلومتر دورتر، مشوش ام و به نگاره تن و جسم ناتوانت، چشم دوخته ام تا که ما را از نگرانی رها سازی و تن رنجورت را سالم به درون جامعه و خانه بازگردانی … چرا و چگونه تنها به تصمیم آگاهانه خودت مربوط است !
http://www.rahekargar.net/browsf.php?cId=1033&Id=929&pgn=
از اولین روز اعتصاب غذای تو در زندان رجایی شهر در تاریخ روز ورودت به زندان در هیجدهم مرداد ۹۶ که با سرگذشت دردناک و غرور آفرینی که تو ، ای سالار همه کارگران سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ،با تو مرد همه سر پناه برای تعمیق مبارزه صنفی و طبقاتی همراه شدم؛ بارها وحشت تنهایی شبهای شکنجه گاهت را در سراپای وجودم احساس کردم و پا به پای رویاهای راستین ات از گذرگاه های دیار سرسبز کوچه ، باغ های شهر کرج به دیواره زندان رجایی شهر ، چنگ زدم تا دیده را دریای شوق کنم و خون دلمه بسته بر دیواره های زندان و سلول های تاریک زندانیان را با اشک مهربانی بشویم!
در این چهل و اندی روز، بسیار پگاه، به یاد صبحگاههای همراهی ات با همسر و همسنگر مهربانت رباب و دختر و پسر گلت که همواره گلرنگ رزم های بذرافشان زندگی ات هستند، به امید اینکه برای برون رفت از رنجوری تن بیمارت ، اعتصابت را پایان بری، از بستر برخاستم و بسوی گوشی موبایلم و سراغ کانال تلگرامی «کمیته ی دفاع » تو رفتم و باز تو را بر بستر مقاومت و ادامه راه یافتم و من همچنان نگران این رنج و تعب ها بر تن بیمارت ….
بسیار شب ها به یاد شبهای هراس آور قتل «شاهرخ زمانی «، رفیق و همبندت در همان زندان بودم که دو سال پیش و در چنین روزهای سیاه و تاریکی در زندان ، جانش را بر سرآرمان های طبقاتی و کارگری اش دزدانه ستاندند و آب از آب تکان نخورد و قاتل و قاتلانش، همچنان گم و ناپیدا ماندند! من بدان فکر افتادم که هم نبرد دیرین تو، امروز در کنارت نیست و من دل غمین ، دلواپس ودلنگران جان تو، بر زانوان اندوه بی پایانم را در بغل گرفته ام !
و آنگاه که بر بستر فراخنای غریو سرکش رعد، برآسمان بیکرانه ما می نگرم، همه لعنت های زمان را نثار روان پلید اهریمن منشان زمانه می کنم که این بار با تهدید، ضمانت دهنده ات مبنی بربالاکشیدن ملک وی، دگر باره تو را به زندان بکشانند. نیک می دانستند تو آنی نیستی که ضمانت دهنده ات را در این هنگامه فشار و تهدید تنها بگذاری. پس آنگاه که به زندان برگشتی، دیدی:
نازک اندیشانشان ، بی شرم،
که مباداشان دگر روزِ بهی در چشم
یافتند آخر فسونی را که می‌جستند *
زندانبانانت این بار بر تو ۹۶۸روز دیگر زندان تحمیل کردند تا علاوه بر درد گردن و مهره های کمرت، همه وجودت را به زمین وانهند. اما تو غریدی و به پای اعتصاب غذا رفتی. دادستان کشور، اعتصاب غذا را بی فایده نامید تا مقاومتت را بشورانند و جسم و جان ناتوانت را در پس این مقاومت ستودنی ، به ما وا گذارند!
رضای عزیز؛
من و تو و ما، چون همه آرزومندان بهروزی بهین روزگار، و بسان انسان های دردمند، نه تنها از یک ریشه و تبار پُر درد، آب و خاک یک سامانیم ، تو در زندان و ما در تبعید به ناگزیر. ما از پافتاده نامردمی های عرصه یک پیکاریم و با آنکه نزدیک به چند دهه از هم دوریم، انگار که با هم آشنایی دیرین داریم و از همین روست که با تو ای سالار طلایه دار میدان تاریخ انسانیت و نمک جهان، که اینگونه مقاوم از پای نمی نشینی تا از هستی طبقاتی خود و تمامیت هم طبقه ای هایت دفاع نمایی.
ما در این سراچه دوری با همه دلشوره و دلنگرانی ها عیان داشته مان تا این لحظه، همچنان صدای توایم و رهائی ات از زندان اهریمنان روزگار را با همه توانمان در سطح جهان فریاد خواهیم کرد!
تو همچنان در ادامه اعصاب غذا هستی تا ۹۶۸ روز زندانت را پایان یافته اعلام دارند وتازه زبان به تهدید گشوده ای که اگرچنین نکنند، از چند روز آینده به اعتصاب غذای خشک روی خواهی آورد و این همه ما را نگران و نگرانت ساخته و جهانی بیمناک خاموشی تدریجی جسم و جانت هست ، چنین مباد !
دشمن به دشمن آن نپسندد که اینان بر تو پسندند واین بار نیز لبه تیز تهمت و افترا را به سوی همه شما مطالبه جویان دادخواهی مبارزه صنفی از رو بسته اند ومبارزه شما را نه صنفی بلکه در مقام پرونده » امنیتی » می نگرند تا حقانیت ناداشته خود را حقنه نمایند، زهی بیشرمی!
باری ای انسان بزرگ تاریخ مبارزه طبقاتی کشورمان ، نگاهی به خانواده و بچه های گلت و همه نیازمندی های سندیکایت بیانداز و به خودت و تن و جانت فرجه ای بده تا همه و همه جانبداران به امر مبارزه طبقاتی در درون و برون کشور ؛ با امید به اینکه تو باز خواهی گشت به مبارزه تو بنگرند و تو را شاداب و سرزنده در میان خود داشته باشند.
بر من و ما مبرهن است که حق گرفتنی ایست نه بخشودنی و ستاندن حق به تنی شاداب و ماندگارنیازمند است . مقاومتت را می ستاییم و سلامتی خاطر تو را با همه توانمان خواستاریم .
جنبش کارگری و مبارزه سندیکایی ما به رضای شهابی سازمانگر و حی و حاضر نیازمند است و این نیاز ، نیاز زمانه ما و جنبش مطالباتی ما است.
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ برابر با ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۷
*سیاوش کسرایی؛ منظومه آرش کمانگیر

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s