دو اطلاعیه : نگرانی پشت نگرانی ؛ جان رضا شهابی در خطر است؛ آزادش سازید! امیر جواهری لنگرودی

وبلاگ کارگری راه کارگر : این درست که رضا شهابی بعد از پنجاه روز به اعتصاب غذای خود به شکل «مشروط» پایان داد . درست است ؛ بعد از پنجاه روز خبرگزاری رسمی رژیم ایلنا توطئه سکوت را شکست و با همسر و همسنگر رضا شهابی؛  خانم ربابه رضایی گفتگو نمود و با تیتر : «  حال جسمانی همسرم وخیم است/ امیدوارم به خانه بارگردد » که از جانب او و فرزندانش دلشوره ها و نگرانی هایش را بازتاب داد .(540578/ 9-http://www.ilna.ir) بااینکه در همان روز وزیر کار بند باز ، علی ربیعی که این روز ها  از پس هر تحرکی کیف بدست راهی اراک ، برای وصله و بند زدن جراحت خونین کارگران هپکو و آذر آب روان می گردد. بعد برای رودررویی با فراخوان معلمان و بازنشتگان ، به فکر بودجه سازی می افتد  در برابر دشواری زندگی بیش از چند میلیون کودکان خیابانی کار ، طرح جمع آوری آنها را پیش می کشد. بعد از پنجاه روز اعتصاب غذای کُشنده رضا شهابی و تعدای دیگر در زندان رجایی شهر ، نطقش وا می شود و و رد رابطه با رضا شهابی اعلام داشت که «من پیگیر کارش هستم»  خبرگزاری ایلنا نیز تیتر زد : « رضا شهابی اعتصاب غذای خود را شکست » هر چند شکستن پر مضمون و معنای » مشروط » آنرا غورت داد نوشت : « گفتنی است، رضا شهابی امروز پس از درخواست موکد خانواده و فعالان کارگری و با وعده مسئولان برای رسیدگی به مطالباتش تصمیم گرفت به اعتصاب غذای خود پایان دهد. » .همانطوری که  به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی مطهری در حاشیه نشست علنی مجلس….در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در مورد اعتراضات کارگری و بازداشت برخی فعالان این حوزه گفت: در مورد آقای شهابی در جریان موضوع هستم و تا حدی مطلع شده‌ام. وظیفه ما به عنوان نمایندگان این است که موضوعات را به نهادهای مربوطه منتقل کرده و از حقوق مردم دفاع کنیم و از آنها بخواهیم که در این رابطه توضیح بدهند و سخت‌گیری نکنند….

اینگونه خبر سازی ها ی امیدوار کننده که معلوم نیست کدام یک از مسئولین نظام وعده رسیدگی به حال و روز رضا شهابی را داده اند ، وسیله شد که تا به امروز نه وعده مسئولان برای رسیدگی به مطالبات این کارگر زجر کشیده و دلسوزکه روشن و اظهر من الشمس است یعنی پایان بخشیدن به حکم  ضد انسانی۹۶۸  روز زندان و انتقالش به زندان اوین و پیگیری مداوی او که بدون تردید در داخل زندان با این سطح جراحاتی که جسم و جانش بر پایه فشار وارده از زندانبانانش برداشتهT قابل پیاده شدن نیست . باید رضا شهابی فورا آزاد گردد .

دو اطلاعیه خبری » کمیته دفاع از رضا شهابی » سراسر بیان نگرانی مجدد و همه جانبه همسر وی را که بعد از ملاقات چهارشنبه 12 مهر حاصل آمد را با بیانی روشن به ما باز می نمایاند .

وبلاگ کارگری راه کارگر ؛ با انعکاس این دو اطلاعیه خود را در این ابراز نگرانی سهیم میشناسد و خواهان آزادی بدون قید و شرط رضا شهابی و دیگر زندانیان سیاسی می باشیم !

کمیته دفاع از رضا شهابی:
بیانیه شماره 98- سنگ اندازي مسئولان دادستاني در امر مداواي رضا شهابي!

خانواده رضا شهابي، كارگر زنداني عضو سندیکای کارگران شركت واحد اتوسرانی كه 50 روز در اعتراض به احكام ناعادلانه و غيرقانوني در اعتصاب غذا بود و سرانجام بنابر درخواست تشکل‌ های کارگری، خانواده و افراد مختلف و با توجه به قول مؤکد مسئولان امنيتي و قضايي نسبت به برآوردن خواسته هایش اعتصاب غذاي خود را شكست، در روزهای پس از اعتصاب با پاس كاريهاي مسئولين دادستاني مواجه شده اند و علیرغم ستور صریح و مؤکد پزشکان متخصص بیمارستان، تا کنون هیچ اقدام عملی در جهت مداوای رضا شهابی انجام نشده است. بدیهی است رضا شهابی پس از 50 روز اعتصاب غذا، بسيار ضعيف شده و اوضاع جسماني مناسبي ندارد و مي بايست بعد از خاتمه اعتصاب، در بيمارستان تحت مداوا قرار بگیرد. علاوه بر آن پزشكي قانوني طی ملاقات با رضا شهابی در زندان تاييد كرده بود كه اين كارگر زنداني باید براي MRI و پيگيري وضعيت پا و كمر به بيمارستان منتقل شود و پزشك متخصص زندان نیز دستور انتقال و بستری رضا در بيمارستان را صادر کرده بود. با این همه هنگامی که همسر اين كارگر زنداني براي پيگيري اين امور به دادستاني مراجعه كرده بود، در وهله اول به وي گفته شد درخواست بنويسد و روز بعد كه براي پيگيري مراجعه كرده بود به وي گفته اند كه برويد نامه از پزشك معالج رضا شهابی بگيريد يا خدتان وقت MRI بگيريد، ما مسئول نيستيم، تو گویی رضا شهابی در منزل است که خانواده هروقت دلشان خواست بتواند او را نزد پزشک معالج برده و سپس برای انجام MRI اقدام کند!
اينها همه در حالي است كه رضا شهابی اعلام كرده بود كه به طور مشروط و بنابر قول مسئولان امينتي و قضايي در حضور خانواده اش مبني بر آزادي، اعتصابش را مي شكند و اگر احساس کند که قول های مسئولان ضمانت اجرایی ندارد مجدداً اعتصاب خواهد کرد و اینبار به هیچ وجه اعتصاب را نخواهد شکست. اکنون اما با توجه به شرایط عینی به نظر مي رسد مسئولين قضايي و دادستانی نه تنها حركتي در جهت عملی شدن خواست هاي وي انجام نداده اند، بلكه در روند درمان اين كارگر زنداني نيز سنگ اندازي مي کنند.
کمیته دفاع از رضا شهابی ضمن خواست عملی شدن خواسته ‌های رضا شهابی و قول ‌های مسئولان قضایی و امنیتی و آزادی بدون قید و شرط این کارگر زندانی در اسرع وقت، خواستار انتقال فوری او به بیمارستان جهت پیگیری اوضاع وخیم جسمی او است.

کمیته دفاع از رضا شهابی
11 مهرماه 1396

k.d.shahabi@gmail.com

@shahabidefah

https://t.me/komitedefashahabi

=============

کمیته دفاع از رضا شهابی

بیانیه 99- سلامت رضا شهابي در خطر است!


امروز چهارشنبه 12 مهرماه خانواده رضا شهابي کارگر زندانی و عضو هیأت مدیره سنديكاي کارگران شركت واحد اتوبوسرانی با او در ملاقات داشتند. بنا بر مشاهدات خانواده، متأسفانه رضا شهابي از نظر جسمي در شرايط بسیار نامناسبي قرار دارد؛ از سوزش و درد شدید معده رنج میبرد، سمت چپ بدن و پاهايش بي حس است، كليه اش درد مي كند و به طور قطع در مدت اعتصاب غذای سخت و طولانی صدمات جدی ديده است طوريكه بعد از خوردن غذا تمام بدنش ورم مي كند و امروز هنگام ملاقات تمام صورتش ورم داشته است.
همانطور که در بیانیه پیشین نیز ذکر شد بنا بر نظر و تأیید صریح پزشکی قانونی، پزشک متخصص و همچنین روال معمول و منطقی پس از پایان اعتصاب غذای طولانی، رضا شهابی باید بلافاصله پس از پایان اعتصاب به بیمارستان منتقل میشد تاعلاوه بر عکسبرداری MRI و پیگیری درد و بی حسی نیمه چپ بدن و کمر و پا،‌ صدمات ناشی از اعتصاب بر روی اعضای گوارشی و… (مانند کلیه و معده) نیز دقیقاً بررسی و روند درمانش شروع میشد.
كميته دفاع از رضا شهابي ضمن اعتراض شدید نسبت به بی تفاوتی و بی مسئولیتی مقامات امنيتي و قضايي نسبت به اوضاع جسمی رضا شهابی، آنان را مسئول حفظ سلامت رضا و تبعات قصور در این رابطه دانسته و خواهان آزادي فوري و بي قيد و شرط اين كارگر زنداني و انتقال سریع وی به مراکز درمانی معتبر جهت رسيدگي به وضعيت سلامت اش تحت نظارت خانواده مي باشد.
کمیته دفاع از رضا شهابی
12 مهرماه 1396

k.d.shahabi@gmail.com

@shahabidefah

https://t.me/komitedefashahabi

 

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s