امیرجواهری لنگرودی:تهاجم دولتی و امنیتی به سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ، تهاجم به خود سامان یابی طبقه کارگر ایران است!

وبلاگ کارگری راه کارگر: شرم بر آنانی که معنای شرم را در نمی یابند !

تهاجم دولتی و امنیتی به سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ، تهاجم به خود سامان یابی طبقه کارگر ایران است!
امیرجواهری لنگرودی
جمعه ۲ شهریور ۱۳۹۷ برابر ۲۴ آگوست ۲۰۱۸

در طول دو هفته اخیر صدور چند اطلاعیه توسط فعالان سندیکای کارگران اتوبوسرانی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از جمله :

« پروژه سندیکا سازی دولتی توسط وزارت کار و نهادهای امنیتی با سوء استفاده و تطمیع دو تن از افرادی که سال هاست از سندیکا جدا شده اند » ، محکوم نمودن اقدام به کپی کانال سندیکای کارگران شرکت واحد ، نامه رضا شهابی مبنی بر تکذیب هر سطح دیدار با وزیر ، وکیل و معاون و غیره در درون کشور تا این لحظه ….
پرسش این استکه ؛ این سطح تهاجم آشکار به سندیکای شرکت واحد به چه معنی است ؟ یک چیز روشن است ، روند رو به جلو مبارزات کارگران از یکطرف و ایستادگی و سرسختی و عدم عقب نشینی فعالان سندیکای کارگران اتوبوسرانی شرکت واحد و فراخواندن مجمع عمومی برای سازمان دادن ساز و کاری نوین ، در این مرحله از تکوین مبارزه طبقاتی که رویکرد رو به جلوی خود را بعد از دی ماه ۹۶ به این سو نشان داده است . همه ارکان نظام را به وحشت انداخته که این تو بمیری از آن تو بمیری ها نیست .


نمی توان شاخ طبقه کارگر و سازمانگران نام آشنای آنان را دیگر بار به نام مهره های نشان دار » خانه کارگری» و عمله های همچون : علیرضا محجوب ها ، حسن صادقی ها ، یا » شورای اسلامی » چی ها شکست . باید به نام خود سندیکا و علم کردن امثال » سعید ترابیان» ها ، » حسین میرزایی » ها و با نقب به درون آنان به شکست شان کشانید. همان کاری که پیشتر با توطئه وزارت کار و مقامات امنیتی در مقطع ورود نمایندگان سازمان جهانی کار به نام نمایندگان سندیکای کارگران شرکت واحد به آنان حقنه کردند که بعدتر با حضور رضا شهابی و داود رضوی ، همزمان با اجلاس سازمان جهنی کار درژنو که اینان به دعوت کلکتیو سندیکایی فرانسه در آنجا حضور یافته بودند ، افشاء و برملا گردید . دراین میان هم رژیم اسلامی و ترفند های آنان و هم همدستان آنان همچون ؛سعید ترابیان و حسین میرزایی افشاء شدند.
باید نقب زد و مهره های سوخته را پیدا کرد و با آنان نشست ونقشه کشید و به تخریب رابطه ها بر آمد . باید تشکل های جعلی و از بالا را سازمان داد و این کار را به وسعت همه سطوح مبارزه طبقاتی واقعا موجود یعنی کارگران – معلمان – بازنشستگان – دانشجویان – پرستاران و ارکان اصلی مبارزه طبقاتی حتی در درون جنبش های ملیت های تحت ستم ایران نیز رخنه نمود و تخم نفاق تراشید. باید به تخریب چهره های نام اشنای جنبش سندیکایی و مبارز طبقاتی برآمد و رضا شهابی را به عکس العمل وا داشت که بنویسد : «
اینجانب صراحتا اعلام می کنم تاکنون با هیچ یک از وزرای کار دیداری نداشته ام و تاکید می کنم مشخصا در دوران گذراندن زندان و نیز پیش و پس از سفر به ژنو برای دیدار با مسئولان سازمان جهانی کار و نیز در خلال نشست ها و دیدار و گفتگوها با اتحادیه های کارگری در اروپا، و هیچ وقت دیگری، هیچ دیداری با وزیر وقت، علی ربیعی (یا سرپرست یا وزرای پیشین این وزارتخانه) انجام نداده ام….»
باید از درون به آسیب تشکل های مستقل بر آمد و شمایل مشابه بر پا داشت تا پایداری جنبش کارگری از توان و رونق کار فرو افتد!
هشدار این مرحله فعالان سندیکای کارگران اتوبوسرانی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ، نشانگر این است که سندیکا همچنان زنده است و حیات دارد و همچون سالیان طولانی به راه پیمایی توان فرسای خود ادامه می دهد.
نمی توان سندیکا را به آسانی از پای در آورد و چهره های پویا و خویشتندار آن را که سال ها در زندان بودند و داغ و درفش و شکنجه را بر تن خود دارند ، از پای در آورد. باز دراین باره خواهم نوشت.
برگرفته از : مجله روزشمار کارگری هفته : شماره ۲۲
جمعه ۲۶ تا جمعه ۲ شهریور ۱۳۹۷ برابر جمعه۲۴ آگوست ۲۰۱۸
https://drive.google.com/drive/my-drive

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s