تسلیت به مناسبت درگذشت شریف باجور و همکارانش- رضا شهابی و ربابه رضایی

وبلاگ کارگری راه کارگر : سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
 تسلیت به مناسبت درگذشت شریف باجور و همکارانش- رضا شهابی و ربابه رضایی

جامعه ی فعالین اجتماعی، فعالین حامی محیط زیست و فعالین مدنی و مردم زحمتکش مریوان-کردستان در داغ ِجان باختن غریبانه ی شریف باجور و سه تن دیگر از فعالین حوزه ی حمایت از محیط زیست فرو رفته اند. همین چند روز پیش بود که آتش سرخ جنگلهای مریوان با این اتفاق فاجعه بار نقاب خاکستر و شرمساری بر روی خود کشید اما اگر باید کسی شرمسار باشد مسببین این حادثه هستند که باید در برابر وجدان بیدار جامعه پاسخگو باشند. حالا بلوط های زاگرس و مریوان در مقابل شجاعت و رشادت این آزاد انسان ِ دوستدار بشریت و محیط زیست و سایر همکارانش سر تعظیم فرود آورده اند. این روزها مردم نواحی کرمانشاه از پیر و جوان و زن و مرد و کودکان آسیب دیده و یتیم از زلزله که هنوز داغِ از دست دادن عزیزانشان را در سینه دارند بار دیگر به خاطر از دست دادن حامی بی هیاهو و دلسوزشان، شریف باجور غمیگن شده اند.

شریف باجور در راه تلاش برای سبز بودن و سبز زیستن و داشتن هوای پاک و آسمانی آبی و با کوله باری از آرزو برای آحاد جامعه قلبش از تپش ایستاد اما چرخش چرخ های دوچرخه اش که با پیام های ناب انسانی و دوستی و صلح و تلاش و مبارزه در حرکت بودند هرگز از حرکت نمی ایستد. جنبش های اجتماعی ایران و از جمله جنبش کارگری و مدافعان حقوق کارگران و زحمتکشان و مدافعین محیط زیست در عزا فرو نخواهند رفت و ماتم نخواهند گرفت و میدانند که باید راه و روش شریف و شریف ها را با تمام قوا ادامه دهند. راه هایی که شریف پیمود به ما صدا میدهند که باید پیام صلح و دوستی و انسانیت و آزاد زیستن که خواست قلبی شریف باجور بود را به همه مردم ایران و جهان بیاموزانیم و ترویج کنیم. هیچ یک از اعضای خانواده ی شهابی و هیچ کدام از کارگران شرکت واحد و اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد، و هیچ یک از اعضای جنبش بزرگ اجتماعی-طبقاتی کارگری، دغدغه ی انسانی، رشادت، شجاعت و سخت کوشی و حمایت چند ماه ِ پیش ِ این انسان ِآزاده از یکی از کارگران زندانی ِ تحت فشار و آزار (رضا شهابی) را فراموش نخواهند کرد. شریف با قلب پاک و ذهن روشنش و برای رساندن صدای اعتراض یک کارگر در بند، خودش با حالت اعتصاب غذا با تنی خسته اما افقی روشن و گرم از کردستان تا تهران را رکاب زد تا در منزل ما اعتصاب غذایش را تمام کند و اعلام کند که رضا شهابی و سایر کارگران و معلمان و فعالان زندانی باید آزاد شوند.

اینجانبان رضا شهابی و ربابه رضایی از طرف خود و سایر اعضای خانواده و دوستانمان، درگذشت شریف باجور عزیز و دیگر یاورانش در حادثه ی آتش سوزی را از صمیم قلب به خانواده هایشان، به فعالین محیط زیست و تمامی فعالین اجتماعی و نیز جنبش کارگری در ایران و جهان تسلیت میگوییم و عهد خواهیم کرد که هیچ گاه یاد و راه این انسان عزیز و تلاشگر و بزرگ دل را فراموش نخواهیم کرد. یادش برای همیشه در دل های ما زنده و تپنده است.

ربابه رضایی
رضا شهابی – کارگر اخراجی و عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهرن و حومه

t.me/vahedsyndica/2297

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s