پیام نهاد های همبستگی : کردستان دژ تسخیر ناپذیر، همچنان زنده می ماند!

وبلاگ کارگری راه کارگر : پیام نهاد های همبستگی :
کردستان دژ تسخیر ناپذیر، همچنان زنده می ماند!

خبربس کوتاه و درد ناک بود: زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین پناهی صبح روز شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ برابر با ۸ سپتامبر ۲۰۱۸ اعدام شدند. هم‌چنین یگان موشکی نیروی هوافضای سپاه با مشارکت یگان پهپادی نیروی زمینی سپاه، در همان روز شنبه ، در یک عملیات انهدامی، محل استقرار و جلسه سران دو حزب دموکرات کردستان ایران و مرکز آموزش پیشمرگه‌های آن‌ها را با موشک مورد هدف قرار دادند.

امروز مردم مبارزکردستان باردیگر درغم ازدست دادن سه مبارز سیاسی ستم ستیز، خشمگین شدند. مریوان چندروزیست که چهار یارطبیعت، یاور زیست و زندگی را از دست داده است . اینک و درفاصله چند روز، زخم دیگربر پیکرراست قامتش سربرآورد. امروزمهمان دیگر از دیار رنج وزحمت، یعنی زانیار و لقمان مرادی بعدازده سال شکنجه ، زجر وعذاب ، بدون برخورداری ازشرایط وفضای مناسب حقوقی وانسانی ، برای دفاع ازجرمی انتصابی (که بارها گفتند واعلام کردند که هیچ مداخله ای درآن نداشتند)همراه با رامین حسین پناهی فقط به خاطر مخالفت با ظلم ،ستم ودگراندیشی، به چوبه دار آویخته شدند.جوانان جانباخته ومبارز؛ با بدرقه ی امواج زریبار زیرسایه شاه بلوط بربلندای شهردر کنار شریف باجور و همراهانش این فرزندان برومند کردستان آرام گرفتند.مردم چشم به راه، خشمگین ازاستبداد فاشیست حاکم برای وداع و تمدید پیمان که: رفقا ارام به خوابید تاظلم هست مبارزه ادامه دارد. آماده استقبال ازجان باخته گان و مصمم تر برای ادامه مبارزه تا نابودی هرگونه ستم و نابرابری هستند.اینک کردستان با گامهای استوار وقدی افراشته مشق مبارزه علیه هرگونه ستم ونابرابری را درپیوندبا جنبش طبقاتی سراسری تحریر خواهد کرد. فعالان و پیشروان کارگری درهمبستگی طبقاتی سراسری برای ایجاد تشکلات مستقل کارگری و توده ای، فاز نوین جنبش ستم ستیزی را رقم زده اند.مانیز به عنوان نهاد های همبستگی با جنبش کارگری وطبقاتی ایران، در غم جانباختن مبارزانتان شریک و خود را متاثر می دانیم. برای خانواده جانباخته گان و مردم مبارز کردستان نه صبر و متانت ، بلکه استقامت و پایداری در امر پیگیری راه آنان ، درعرصه مبارزه باهارترین رژیم فاشیست انسان ستیز قرن را خواستاریم. ما درمبارزه علیه حاکمیت فاشیست سرمایه داری ایران همگام و هم سرنوشت برای نابودی هرگونه ستم و نابرابری در کنار شما مبارزه را ادامه خواهیم داد. پیام ما به خانواده جانباخته گان ومردم کردستان این است که عزا و غم ، اندوه و ماتم عزیزان جانباخته را با خشم و نفرت به بردگی مزدی ، برای حاکم شدن برسرنوشت خویش در وحدت و خود سازمان یابی مستقل ، به نمایش بگذارید.این اولین بار و آخرین بار نخواهد بود که حکومت فاشیست اسلامی سرمایه داری، خشم خود را سرجنبش ستم ستیز کردستان و دیگرجنبشهای اجتماعی پیشرو در جای جای ایران فرو ریخته و می ریزد .اینک درماه شهریور و در سالگرد خونین تابستان ۶۷ ، در سی ساله گی نسل کشی انسانهای مبارز به دست جلادان حکومت اسلامی قرار داریم. انسانهای که جرمشان دفاع از آزادی، برابری و مبارزه با هرگونه تبعیض و نابرابری بود. رژیم ضد انسانی اسلامی باردیگر و درست درهمین ایام ، سه انسان مبارز آزادیخواه را به خاطر افکار انسان گرایشان، اعدام و از زندگی و هستی ساقط نمود.
مردم مبارز کردستان:همچنانکه خود می دانید ؛این رژیم باهر رنگ و لعاب ، باهر دسته و جناح،مجموعه ای فاسد، غارت گر ، ستمگر و انسان کُش هستند. تنها راه پایان بردن به تمام این مصیبت ها ، گذار از کلیت این نظام فاشیست و مستبد است.برای اینکه دوباره در دام غارتگر، فاشیست و ستمگر دیگر باره گرفتار نشویم باید با تکیه بر نیرو و توان طبقاتی خود برای خود سازمان یابی تلاش و مبارزه کنیم. کارگران وستمدیده گان کردستان همگام با هم سرنوشتان خود درسراسرایران، پرچم مبارزه علیه هرگونه ستم ونابرابری را برافراشته اند. تنها با رشد وشکوفایی یک جنبش عظیم توده ای ، می توان جلو درنده خویی وغارت گری جمهوری اسلامی را گرفت. درکنارهم برای این امرمهم متحد ومتشکل شویم.


فعالان نهاد های همبستگی در جای جای جهان در هم آوایی با اعلام اعتصاب عمومی در کرستان ، عزم خود را برای پیشبرد این مبارزه اعلام می دارند.
پیش به سوی ایجاد تشکلات مستقل کارگری وتوده ای.
سرنگون باد رژیم سرمایه داری اسلامی ایران!
نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور
http://nahadha.blogspot.com
nhkommittehamahangi@gmail.com
سپتامبر ۲۰۱۸

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s