علی نجاتی چهره شناخته شده سندیکای نیشکر هفت تپه و از پایه گذاران سندیکا در منزلش دستگیر شد! امیرجواهری لنگرودی

علی نجاتی

برپایه خبر کانال تلگرامی هفت تپه آمده است : امروز هشتم (۸) آذر ۱۳۹۷ علی نجاتی از اعضایسندیکای کارگران نیشکر هفت تپه با هجوم ماموران امنیتی و نیروی انتطامی به منزل اشبازداشت شد. ماموران هیچ نوع حکمی نداشته و در مقابل درخواست علی نجاتی و خانوادهمبنی بر ارایه حکم، انان را مورد ضرب و شتم قرار دادند

مامورین با ضرب و شتم علی نجاتی و خانواده اش، وی و پسرش پیمان نجاتی را دستگیر کردند.
دراین میان به دلیل فشار عصبی به علی نجاتی ، نامبرده حالش بد شد. اما ماموران علیرعم ناراحتی قلبی وی ، او را دستگیر کردند

در شرایطی که امروز پنجشنبه هشتم آذرماه، در بیست و پنجمین روز اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه و هفدهمین روز تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه در مقابل فرمانداری شهرستان شوش، کارگران شجاع این شرکت مثل روزهای قبل، تظاهرات و راهپیمایی خود را از میدان ساعت به سمت فرمانداری شهرستان شوش آغاز کردند. درحالی که نماینده کارگران اسماعیل بخشی و خانم سپیده قلیان فعال مدنی و خبرنگاری که حین تهیه گزارش از اعتصاب کارگران بازداشت شده بود، همچنان در بازداشت به سر می‌برند علی نجاتی به جمع بازداشتیان هفت تپه افزوده شد

در همین رابطه امروز خبرگزاری کار ایران – ایلنا از قول فرزانه زیلایی ، وکیل کارگران هفت تپه از بازداشت علی نجاتی از اعضای سندیکای نیشکر هفت تپه خبرداد و گفت: این اتفاق صبح امروز در منزل شخصی ایشان رخ داده‌است. ماموران بدون حکم بازداشت به منزل ایشان ورود کرده و او را بازداشت نموده‌اند در عین حال . یکی از مقامات قضایی استان خوزستان نیز این بازداشت را تایید کرد و گفت: احتمالا این بازداشت به تجمعات کارگران هفت تپه ارتباطی ندارد و مربوط به پرونده دیگری‌ست. لازم به ذکر است که ماموران حکومتی با حکم جلب سیار دادگاه ، روزسه شنبه ۶ آذر ۱٣۹۷  برای دستگیری علی نجاتی رئیس اسبق و عضو کنونی سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به منزل مسکونی وی هجوم آوردند. به گزارش سندیکای کارگران هفت تپه، به علت عدم حضور وی، موفق به دستگیری او نشدند. آنچه در افکار عمومی شنیده می شود؛ حکم جلب سیار برای قاتلان ، اختلاس گران فراری و آدم های جانی صادر می شود . علی نجاتی انسان شریف و زحمتکشی که دغدغه هر لحظه زندگی اش گذاران زندگی هم طبقه ای هایش در نیشکر هفت تپه است و به نمایندگی آنان همچنان برای مدیریت سندیکا برگزیده شد، باید اینگونه تحت تعقیب قرار گرفته و در شرایط بیماری وجراحی قلب، اینگونه مورد تهاجم قرار گیرد ؟ این است پاسخ نظام به انسانیت طبقه ما در قبال گذران زندگی شان در برابر خانواده و همسر و فرزندانش !

اکنون اعتراض کارگران نیشکر هفت‌تپه شکل دیگری به خود گرفته و خواسته‌های کارگران برای آزادی سپیده قلیانی – اسماعیل بخشی و علی نجاتی پایه گذار سندیکای نیشکر هفت تپه ، شکل گستره تری بخود خواهد گرفت .

نباید بیکار نشست ، قلب بیمار علی نجاتی در تپش اقدامات فوری و عاجل همه حامیان جنبش کارگری می تپد و به یاری همه ما نیازمند است . همچنان نیز باید آزادی  دیگر زندانیان سیاسی تلاش ورزید .

علی نجاتی و فرزندش پیمان نجاتی ، بی قید و شرط آزاد باید گردند !

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s